Asus P5N-E SLI (775, nF650i SLI)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
markoq
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2005

Příspěvek od markoq »

Zdravím vás, mám problém s touto doskou. Asi pred týždňom som si ju kúpil a dosť ma šokuje , pretože v SPEEDFAN mi vykazuje , že NB má stálu teplotu okolo 5O C . Pri vysokej záťaži teplota stúpa hore až do 6O C. Je to normálné? Biose ma Q FAN zapnuté a vetrák beží ako divý , tak nechápem. Vopred diky za odpovede

EDIT: Nemam nič taktované a Voltage ma v Biose AUTO.
Asus P5N-E SLI, C2D E6400, 2x1 GB CORSAIR XMS2 DDR-II 800Mhz dual channel, AC Freezer 7 Pro, MSI GTS 8800 OC Edition, 2x 500 GB SAMSUNG 7200 SATA, 2 x LG DVD-RW SATA, Case Prestigio 500W Fortron BLUE STORM II, LCD PHILIPS 21´ , Vista CZ
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Tak speedfan teplotu northbridge ve skutečnosti asi neukazuje, ukazuje teplotu základní desky, a to čidlo je, kdo ví kde (četl jsem, že by snad mělo být mezi PCI-E sloty (ale to je bez záruky..).

každopádně já mám q-fan vypnuté a reguluji to pomocí speedfanu (zadal jsem příslušný klíč do registru, aby se mi spouštěl spolu s Windows). w

Já taktuji a SpeedFan mi v klidu ukazuje nyní tak 38-39, pod zatezi teď po přidání dvou 8x8 ventilátorů do case ani nevím (ale bude to dělat maximálně tak +5C). Kdyžtak to sem ještě dopíšu, až to testnu.

Asi máš malou skříň, ve které se akumuluje teplo. Nějaký 120 cm ventilátor fungující jako výfuk teplého vzduchu ven by asi pomohl - včetně vylámání záslepek.
show must go on..
markoq
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2005

Příspěvek od markoq »

diky moc za rady . Vyskúšam otvorit bednu a uvidíme , či ta teplota klesne. Ináč teplota jadier je okolo 35 C a pri záťaži 45 C , takže to čidlo zakladnej dosky musí byť niekde inde, asi bude blízko grafickej karty , lebo ked som ju testoval , tak teplota grafickej karty pri silnej záťaži bola okolo 65 C a vtedy aj doska hriala viacej okolo 60 C. Aká je max. teplota dosky? Neodpálim ju pri týchto teplotách?

EDIT : Jak sa dá nastaviť klúč , aby sa SPEEDFAN spúšťal automaticky s WINDOWSOM?
Asus P5N-E SLI, C2D E6400, 2x1 GB CORSAIR XMS2 DDR-II 800Mhz dual channel, AC Freezer 7 Pro, MSI GTS 8800 OC Edition, 2x 500 GB SAMSUNG 7200 SATA, 2 x LG DVD-RW SATA, Case Prestigio 500W Fortron BLUE STORM II, LCD PHILIPS 21´ , Vista CZ
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Jak už tady zaznělo, ta deska je (nebo aspoň měla by být) na podobné teploty konstruována.

Já mám teploty jader v idle 28 C. Při 100 % zátěži až klidne 55-63 - v navaznosti na otáčkách Freezeru.

edit: spustit regedit a najít:

Tento počítač\HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

a přidat řetězcovou hodnotu:

"C:\Program Files\SpeedFan\speedfan.exe" - podle cesty, kde máš program nainstalovanej...
show must go on..
markoq
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2005

Příspěvek od markoq »

Diky moc za info. Ešte som sa chcel spýtať ohľadom SPEEDFANU.
TEMP 1 je teplota Chipsetu a TEMP 2 je teplota v bedni?
Asus P5N-E SLI, C2D E6400, 2x1 GB CORSAIR XMS2 DDR-II 800Mhz dual channel, AC Freezer 7 Pro, MSI GTS 8800 OC Edition, 2x 500 GB SAMSUNG 7200 SATA, 2 x LG DVD-RW SATA, Case Prestigio 500W Fortron BLUE STORM II, LCD PHILIPS 21´ , Vista CZ
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Já si myslím, že TEMP 1 znamená teplotu CPU mezi jádry (Tcase sensor) a TEMP 2 značí teplotu základní desky (nevím, kde je čidlo).

TEMP 3 je nějaké nefunkční - vždy 25C .

Core 0 a Core 2 jsou pak teploty v jádrech (dva Tjunction sensory).

Tomu by odpovídaly i udávané teploty v ASUS Probe II.

Více k tomu zde:

http://forumz.tomshardware.com/hardware ... 21745.html
show must go on..
ASUSik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. zář 2006

Příspěvek od ASUSik »

ahoj, chci se zeptat, je možné na tuto desku připojit SATA 1 diks?
markoq
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2005

Příspěvek od markoq »

ASUSik píše:ahoj, chci se zeptat, je možné na tuto desku připojit SATA 1 diks?
Ano, však si prečítaj popis dosky na prvej stránke.
Asus P5N-E SLI, C2D E6400, 2x1 GB CORSAIR XMS2 DDR-II 800Mhz dual channel, AC Freezer 7 Pro, MSI GTS 8800 OC Edition, 2x 500 GB SAMSUNG 7200 SATA, 2 x LG DVD-RW SATA, Case Prestigio 500W Fortron BLUE STORM II, LCD PHILIPS 21´ , Vista CZ
ASUSik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. zář 2006

Příspěvek od ASUSik »

no jasně, přečetl píše se tam SATA 3Gb/s a mě zajímá jestli to veme SATA 1,5Gb/s
xsuchy09
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. dub 2004
Bydliště: Brno, Kutná Hora, Zbraslavice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xsuchy09 »

ASUSik píše:no jasně, přečetl píše se tam SATA 3Gb/s a mě zajímá jestli to veme SATA 1,5Gb/s
SATA je vždy zpětně kompatibilní ;)
MSI K7T266 Pro2, AMD AthlonXP 1600+, Xilence CPU cooler K7, 512MB DDR, GeForce2 32MB MMX 400, Seagate Barracuda 40GB 7200 ot./min., Seagate Barracuda 80GB 7200 ot./min., Samsung SP2014N 200GB 7200 ot./min., Maxtor 2B020H1 20GB 5400 ot./min., SoundBlaster 5.1 Live!, Pioneer DVR-110BK, TEAC W540E, Silicon Image SiI 0680 Ultra-133 Medley ATA Raid Controller, Ovislink LFE 8139HTX, SMC1233A-TX, MSI PC2PC Bluetooth MS-6967, Fujitsu Siemens P19-2, Genius SW 5.1 Home Theater, Enermax Liberty 500W, Chieftec BA-01B-B-SL, Razor Diamondback
Studentský portál, Diskuze.cz
chlup
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

Paměti

Příspěvek od chlup »

Zdravím mám tuto desku a paměti G-Skill F2-6400CL5D-2GBNQ. Můj problém spočívá v tom že mi paměti nechtějí fungovat v dual modu, neznate nekdo pricinu?
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

A máš je ve správných slotech?

Dej je vždycky do žlutých a nebo do černých slotů... to máš jistotu, že kanál A se bude rovnat kapacitou kanálu B.

jinak to máš v manuálu na straně 1. 17.

Jinak dále se už nic nenastavuje, paměti poběží v dual chanelu automaticky.
show must go on..
chlup
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlup »

Prave to sem skousel, daval jsem je do zlutych, i do cernych ale vzdy se mi komp odmitl zapnout, jen dluze piskal.
Zkousel jsem tohle:
pameti jsem umistil do slotu A1 a B1, nic pocitac nenabehl, dal jsem je tedy do slotu A2 a B2, opet nic pocitac nenabehl, dal jsem je tedy do slotu A1 a A2 a vse ok, zkusil jsem tedy pameti vytahnout a dal jsem jeden modul do B1 a pocitac nenabel, takze jakmile vrazim pamet do slotu B1 nebo B2 pocitac nenabehne, mám reklamovat desku nebo je to jen nekompatibilita pameti. Dekuji

A jeste jsem zkousel program cpu-z a ten mi hlasi ze pameti sou v dual channelu: Obrázek
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Co máš za verzi BIOSu?
show must go on..
chlup
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlup »

mel sem 0401 myslim a dnes jsem updatoval na 0505

A jeste bych se chtel zeptat kdyz mi ty pameti nejedou v dualu a jakou cast vykonu pc prichazim?
Naposledy upravil(a) chlup dne ned 25. bře 2007, 17:26, celkem upraveno 1 x.
Houmi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2003

20-pinovy konektror

Příspěvek od Houmi »

Ahoj, nemáte někdo zkušenost, jestli téhle desce stačí 20-pinový konektor od zdroje nebo musí mít 24-pinový (samozřejmě + 4-pin P4)? Šlo by jen o provizorní řešení tak na měsíc na dva. Nový zdroj se jaksi do první vlny upgrade nevešel. Dík.
Noltuo
Nováček
Nováček
Registrován: 17. črc 2006
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Noltuo »

Desce ten 20 pinový konektor stačí, důkazem toho je, že ti teď píšu ( mám zdroj Redstar 350W )... ale problém by byl, kdyby jsi měl žravou grafickou kartu, ony ty další 4 piny na tom 24 pinovém konektoru jsou hlavně kvůli nenažranosti grafických karet...já mám Radeona X1300Pro, což je nežravá karta :) ale zase mám P4 531 (zatím)

já bych se toho nebál, pokuď tam nechceš připojit spoustu věcí (mechanik, disků, PCI zařízení atd.) a taktovat
Houmi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2003

Příspěvek od Houmi »

Díky za odpověď . Myslím, že nic moc žravého tam neplánuji - C2D, GF7600GS(T), 1xPATA disk Hitachi (zatim provizorne stary), 1xDVD-RW, 2x512MB DDR2, wi-fi karta do PCI - toť vše. Snad to tedy ta 350-ka Fortron utáhne.
Jen doufám že se vyhnu problému s RAMkama. Váhám mezi lacinýma 512MB A-data 800 MHz, jen o trochu dražšíma 512MB Transcend 800MHz a nebo ještě přichází v cenově v úvahu Kingmax a GoodRam. Se kterýma můžu u této desky čekat nejméně problémů?
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

chlup píše:Prave to sem skousel, daval jsem je do zlutych, i do cernych ale vzdy se mi komp odmitl zapnout, jen dluze piskal.
Zkousel jsem tohle:
pameti jsem umistil do slotu A1 a B1, nic pocitac nenabehl, dal jsem je tedy do slotu A2 a B2, opet nic pocitac nenabehl, dal jsem je tedy do slotu A1 a A2 a vse ok, zkusil jsem tedy pameti vytahnout a dal jsem jeden modul do B1 a pocitac nenabel, takze jakmile vrazim pamet do slotu B1 nebo B2 pocitac nenabehne, mám reklamovat desku nebo je to jen nekompatibilita pameti. Dekuji

A jeste jsem zkousel program cpu-z a ten mi hlasi ze pameti sou v dual channelu: Obrázek
mam presne stejny problem, ale s pametma A-data
EDIT: tak jsem poprve najel v dualu do XP, pomohlo toto: nechal jsem jen jednu pamet ve slotu, dal jsem v biosu voltage z auto na 1.92, vratil tam druhou a jede to...ale tak nejak to vypada, ze pomaleji, nez v singlu :evil:
Naposledy upravil(a) goelr dne stř 28. bře 2007, 21:33, celkem upraveno 1 x.
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
dexx narsil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. bře 2005
Bydliště: Vlkoš u Přerova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dexx narsil »

chlup píše:mel sem 0401 myslim a dnes jsem updatoval na 050
nechapu at hledam sebevic tak bios 0505 nemuzu nikde najit :)
Odpovědět

Zpět na „Asus“