AMD/ATi Ovladače a BIOSy - info

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od del42sa »

"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od ArgCZ »

ten chill jsem zkoušel ve Witcherovi 3 a funguje překvapivě dobře, čekal jsem teda že se mi to líbit nebude ale opak je pravdou, nadruhou stranu je zásadní nedostatek ta nutná podpora, tohle by mělo fungovat prostě globálně když už, takhle je to jen zajímavost pro pár titulů

jinak teda zkusil jsem hrát 30 minut bez chillu a 30 minut s chillem, rozdíl o 18W spotřeba v průměru nižší což je teda docela dobrej výsledek(bude to ale hodně o stylu hraní, já měl hodně rozhovorů a málo bitek), zajímavý je že to nezasahuje nijak do taktů a reaguje to opravdu bleskově, zastavíte a máte z 60ti FPS najednou 40 FPS a o 25W nižší spotřebu, jdete pomalu, máte 46 FPS a o 15W nižší spotřebu, jakmile se rozeběhnete plynule se zvýšej FPS na maximum, v rozhovorech pěkně drží 40FPS což zcela dostačuje, zkoušel jsem pozorovat při vypnutým OSD jestli něco poznám a prdlačku, on/off nepoznám

tohle funguje asi tak jak by šetřící funkce měli vypadat, když je potřeba výkon tak karta žere( protože +50% PT :D ) a když to potřeba není tak pěkně zvolní, ale dneska to máme spíš opačně, když je potřeba výkon tak nám karty pěkně schazujou takty a tam kde to náročný není tak tak si vesele jedou na maximu

takže asi takhle, pokud to dotáhnou jako globální volitelnou featuru nezávislou na typu hry či jejím API tak jim zatleskám, prozatím je to ale jen demo

EDIT: ještě jsem zapoměl na teplotu, karta jela 1328/8000 na default voltáži(1150mV) +50% PL

bez chillu prvních 10 minut teploty do 60C pak to pomalu roste, řekněme co dvě/tři minuty o 1stupeň dokud nedosáhne 65C a tam se to zastavilo

s chillem jsem osciloval po celých 30 minut mezi 58-61C, nestíhalo se to vypéct
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od webwalker »

Rychlá měření Witcher 3 v OCAT:
framerate.gif
frametimes.gif
provoz.gif
Měřeno v OCAT + Afterburner
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od ArgCZ »

pozoroval jsi něco jako horší odezvu nebo ti to přišlo méně plynulý... já se totiž přiznám že tohle úplně posoudit nemůžu protože hru hraju na TV + Xbone gamepad a tam by mohlo ledacos zaniknout

ale nad 60FPS to na 60Hz panelu koukám funguje spíše jako FPS limiter.... což je teda pak diskutabilní
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od webwalker »

Ono je to tak, že Chill sleduje aktivitu vstupních zařízení jako klávesnice nebo myš a pokud zjistí vyšší aktivitu, přidá na snímkové frekvenci. Potud to je jasný. Problém je ale v citlivosti, například jak moc se s myší musí hýjbat, aby tam Chill pustil plnou snímkovou frekvenci. Nastavení téhle citlivosti jsem nikde nenašel.

U mě to funguje tak, že když dělám normální pohyby ve hře, prakticky NIKDY mi Chill nepustí plnou snímkovou frekvenci a vypadá tu, jako klasický omezovač FPS.
Začnu ale s myší blbnout rychle a opakovaně sem a tam (jako kokot), nebo rychle za sebou mačkám nějakou klávesu, pak teprve Chill pustí plnou snímkovou frekvenci. Ale to jsou takové pohyby, které normálně ve hře neděláš. Bude se to muset tedy nějak vyladit (nastavit citlivost).

Jinak ve Witcher 3 nějaký vylepšený Lag necítím. Kde je lag ale daleko nižší, tak to je Deus EX. Tam je to znát opravdu hodně.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od ArgCZ »

webwalker píše: Začnu ale s myší blbnout rychle a opakovaně sem a tam (jako kokot), nebo rychle za sebou mačkám nějakou klávesu, pak teprve Chill pustí plnou snímkovou frekvenci. Ale to jsou takové pohyby, které normálně ve hře neděláš. Bude se to muset tedy nějak vyladit (nastavit citlivost).
Hm já hraju Witchera zcela na max včetně hairworks a jede to cca 50-60FPS bez chillu a mě teda reaguje dobře, jakmile se rozeběhnu tak mám plný/téměř plný FPS a když jdu pomalu tak mám více než když stojím a méně než když běžím, schválně večer zkouknu jak se to bude chovat na medium jako máš ty , aby pak na gamepadu to nereagovalo jinak než na klávesnici s myší pokud to teda reaguje na ovládání
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od Krteq »

Valve spolupracuje s AMD na podpoře Steam VR v AMDGPU-PRO driveru

Phoronix - Valve Is Working With AMD On VR Support In AMDGPU-PRO
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od Krteq »

Nový dotazník pro hlasování na které driver funkce a features se má AMD při vývoji zaměřit

Obrázek

:arrow: Vote for features
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od Krteq »

Testy AMDGPU-Pro 17.30 vs. 17.10 proti Mesa na Kernelu 4.13

Neskutečné nárůsty výkonu na Mesa oproti AMDGPU-Pro :shock:

Phoronix - AMDGPU-PRO 17.30 vs. Linux 4.13 + Mesa Git RadeonSI Benchmarks
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od del42sa »

webwalker píše:Ono je to tak, že Chill sleduje aktivitu vstupních zařízení jako klávesnice nebo myš a pokud zjistí vyšší aktivitu, přidá na snímkové frekvenci. Potud to je jasný. Problém je ale v citlivosti, například jak moc se s myší musí hýjbat, aby tam Chill pustil plnou snímkovou frekvenci. Nastavení téhle citlivosti jsem nikde nenašel.

U mě to funguje tak, že když dělám normální pohyby ve hře, prakticky NIKDY mi Chill nepustí plnou snímkovou frekvenci a vypadá tu, jako klasický omezovač FPS.
Začnu ale s myší blbnout rychle a opakovaně sem a tam (jako kokot), nebo rychle za sebou mačkám nějakou klávesu, pak teprve Chill pustí plnou snímkovou frekvenci. Ale to jsou takové pohyby, které normálně ve hře neděláš. Bude se to muset tedy nějak vyladit (nastavit citlivost).

Jinak ve Witcher 3 nějaký vylepšený Lag necítím. Kde je lag ale daleko nižší, tak to je Deus EX. Tam je to znát opravdu hodně.


Z toho popisu to vypada na celkem primitivni mechanizmus...
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od Krteq »

Příští měsíc přijde další ze série velkých vydání - Omega, Crimson, ReLive - Crimson ReLive Redux

Přibude vlastní OSD s monitoringem, spousta oprav a další ;)

Obrázek

Obrázek
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od del42sa »

"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
Braňo1977
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2012
Bydliště: Bratislava

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od Braňo1977 »

lian li pc-7nb, xeon 1231v3, scythe mugen5, 16gb ddr3 cl9 1600mhz, msi 4060 gaming x nv edition, crucial mx500 500gb, super flower leadex II 80 gold 650w, sound blasterx ae-5, mackie cr3, philips 246e7qdab
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od skaven321 »

podozrive, ze maju zmerane len 480tky :)
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od killerek »

Asi je budou dneska uvolnovat, stranka pro download ma peknou hlasku:
Sorry, something went wrong
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od Krteq »

Ja tam teda mam

Kód: Vybrat vše

401 UNAUTHORIZED
//Tak jsou venku - Radeon SW Adrenalin Edition 17.12.1 (17.50.02) - 11.12.2017
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od Krteq »

AMD do konce roku uvolní linux Vulkan driver jako Open-Source, jen doufejme že pod stejnou licencí jako Mesa (RADV)

Obrázek

Phoronix - Happy Holidays: AMD Finally Pushing Out Open-Source Vulkan Driver
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od Krteq »

Vývoj výkonu AMDGPU DRM + Open-Source RadeonSI/Mesa driveru v roce 2017 - solidní nárůsty výkonu

Phoronix.com - RadeonSI Gallium3D Made Impressive Performance Gains In 2017
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od Krteq »

AMD Vulkan Open-Source driver AMDVLK je oficiálně venku.

AMD Open-Source Driver For Vulkan "AMDVLK" Is Now Available
GitHub - GPUOpen Drivers
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD/ATi Catalyst info

Příspěvek od Krteq »

Nové hlasování ohledně nových features v driverech

Obrázek

Vote on your favorite ideas!
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“