Stránka 1 z 1

Obnova smazanych *.iso neuspesna, proc?

Napsal: stř 21. lis 2007, 20:33
od IvoQ
Ahoj,

mam problem. Dneska jsem si omylem smazal nekolik imidzu z externeho disku, ktery je puvodne PATA, v ext.boxu pripojen pres FireWire k Notebooku.

Stahl jsem nekolik obnovovacich programu, vsechny delaj to samy, smazane data najdou, nakopirujou je na druhy disk, ale takto obnovene *.iso soubory nejde cist. Vsechny programy, ktere je umeji, vypisuji vadny iso soubor :? . Velikost maji asi normalni.
Nevite, jak to udelat, abych nemusel disk zapojovat primo do desky pc? Ptze mam podezreni, ze to nejde prave kvuli tomu, ze je externe pripojen.

Diky

Napsal: stř 21. lis 2007, 22:08
od Muad'Dib
Kvůli tomu to asi nebude...
Cokoliv mohlo mezitím přepsat část místa předtím vyhrazeného pro ty soubory.
Kromě toho - ani jsi nenapsal, o jaký souborový systém se jednalo - každý má totiž trochu jinou strategii alokace. Nemyslím, že by to pomohlo, ale mohlo by to leccos vysvětlit.

Napsal: stř 21. lis 2007, 22:32
od IvoQ
Jo ja vedel, ze to zapmenu napsat :oops: . Je to fat32. Ukladal jsem to na disk ntfs i fat32 (vysledky negativni). Na disk nikdo nic nezapisoval, je externi, xpcka se v nem rejpaj jen minimalne, drzim ho v klidu.