Pravidla podpisu - CPU-Z

Zde čtěte zprávy od administrátorů a hlašte problémy nebo návrhy na vylepšení + pravidla fóra.
Pravidelně sledujte tuto sekci.
Odpovědět
PzKpfw VI Tiger
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. úno 2007

Příspěvek od PzKpfw VI Tiger »

Nechápu proč někdo potřebuje cpát do podisu obrázek. Nestačí text CPU: C2D ES ... když už? :roll:
Teuzz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2004
Bydliště: Liberec, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teuzz »

Mě by spíš zajímala anketa "Nejsem admin a chodím sem přes GPRS". Opravdu nejsme v tom roce 2003, FUPky se všude ruší, internet je všude. Je to smutné, ale tohle fórum už dlouho není nic prestižního, aby sem někdo lezl radit přes GPRS. A ten, kdo půjde pro radu, použije na mobilu (řekněme, že se tedy nemůže připojit normálně, protože počítač to vzdal) Operu Mini, která stahuje data z Proxy serveru, který si dost vybírá, co uživateli pošle.

Na duhou stranu, k čemu obrázky v podpisu. Ten vždycky sloužil k informaci o tom, jaký má kdo stroj. Bude to v obrázku lepší? Ne. Nevím, co mám zrovna v podpisu, což podtrhuje důležitost toho sdělení, ale možná by se mohlo zavést pravidlo, které by říkalo, že tam bude jen sestava. Byl by pokoj. A kdyby bylo někdy phpBB3, daly by se tyhle nesmysly řešit v uživatelských polích - u redaktorů odkaz na články, u casemodderů na projekty, u nemocných odkazy na online hry.
Burn in hell.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

prave sem pisu z opery, kde jsem vypnul obrazky. jde to normalne, akorat je par odkazu trosku prekrytych, ale to je problem spise na pc, na mobilu se na ne nepotrebujes strefit myskou.

\\klavesovou navigaci to jde nadherne :roll: i se smajlikama :)
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Wilik píše:Vis, tady mame na vyber - BUD "uprednostnit" uzivatele, kteri maji pomale pripojeni (>1% dennich navstev) a pro ostatni nic nemenit NEBO uprednostnit ty s rychlym pripojenim a dovolit jim podpisy (napr. viz muj nynejsi)
Tvůj nynější podpis se vejde i do dnešního limitu, takže ač chápu jeho poslání, trochu se to míjí účinkem.
Wilik píše:...a ty s pomalym pripojenim de facto odstrihnout a pristup jim (temer) znemoznit.
Není nutný ten apokalyptický tón, pár kilobajtů navíc není nikoho odstřihování a znemožňování přístupu. Když vidím, kolik lidí má obrázky v podpisu a kolika stačí text nebo ascii art, velikost stránky by to mohlo navýšit maximálně o jednotky kilobajtů. Mimochodem, jenom zdroják jedné stránky (čili bez avatarů) má přes 100kB.
Wilik píše:Z meho pohledu je lepsi prvni varianta, pac nevidim zadny rozumny duvod proc by mely byt v podpise velke obrazky...
Já zase nevidím důvod, proč se držet několik let starých omezení, která v dnešní době ztrácejí význam. Nepovažuji socketův 3,75kB obrázek za "velký".
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

Kamikadze píše:Jak je dobre videt ... tak blikajici podpis neni problem vtesnat do tech 3KB ...
Jo, jenze to je jen 1baravny podklad s cernym pismem - jak si muzes vsimnout u mnohych userbaru, tak 1 staticky obrazek je kolem 3KB - takze udelat z nej animaci aby se i ta vesla do 3 az 5 KB je mnohem tezsi. Navic omezenim je i delka obrazku v podpisu (pro nizsi hodnosti).
Teuzz píše:Mě by spíš zajímala anketa "Nejsem admin a chodím sem přes GPRS". ... použije na mobilu (řekněme, že se tedy nemůže připojit normálně, protože počítač to vzdal) Operu Mini, která stahuje data z Proxy serveru, který si dost vybírá, co uživateli pošle.
Dle statistiky pristupu tu jsou uzivatele, kteri chodi z ruznych CDMA, GPRS, Ufonu, atp. siti - tj. omezenych datove ci rychlostne. Bohuzel ani v dnesni dobe neni rychly a dostupny sirokopasmovy internet vsude. Chapu, ze vetsina z vas je doma ve mestech ci lepe na VS kolejich, ale proste v Horni Dolni, kde jsou take ctenari tohoto fora, to s netem neni tam bajecne jak si myslite. Mj. ja se mimo domov nepripojuji z mobilu, ale z NB - a musim tam vyuzivat GPRS, pac neni dostupne nic jineho.
Teuzz píše:... kdyby bylo někdy phpBB3, daly by se tyhle nesmysly řešit v uživatelských polích...
Uz je pres mesic hotove, takze jednou urcite bude. A resenim tam bude moznost nezobrazovat uzivatelske podpisy.
Lukfi píše:Já zase nevidím důvod, proč se držet několik let starých omezení, která v dnešní době ztrácejí význam. Nepovažuji socketův 3,75kB obrázek za "velký".
Ano v dnesni dobe ta omezeni ztraceji vyznam - ale jeste neztratila. Jeste jsou porad lide s pomalym a omezenym internetem. Navic 2. omezujici roli hraji ta pravidla nejen navenek, ale i dovnitr - aby kazdy nemel velky blikajici obrazek. A tato cast porad zustava platna - jak si muzes vsimnout spousta uzivatelu nechce obrazky v podpisu vubec.
Palec123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palec123 »

Jsem pro uplne zakazani obrazku v podpisu. Validace z CPU-Z muze byt vyresena prostym odkazem..

Myslim ze je zbytecne se hadat o kilobytech, ale jde o princip.. A pokud to, ze si nekdo nemuze dat obrazek do podpisu je ukazkou spatneho fora, tak to dotycny clovek to nema v hlave v poradku..
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Já taky moc nechápu tu potřebu mít v podpise obrázek. Pokud někdo chce sdělat nějakou informaci, určitě to jde i odkazem nebo textem. A v případě, že chce někdo prezentovat své grafické umění, tak k tomu imho není podpis primárně určen a není k tomu ani příliš vhodný.
Goldnoob team proud member!
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

=>Wilik: Já to vím, ale těch pár kilobajtů navíc je i pro uživatele na pomalých linkách jako nic. Krom toho neznám snad žádný web, který by na takové případy bral ohled, některé jsou tak datově velké až to nepůsobí hezky prostě z principu. Takže podle mě jsou tihle uživatelé už zvyklí a i kdyby limit narostl o jeden, dva kilobajty, tak to moc nepocítí. Jako diskriminaci to nevidím.

Taky vidím, že někteří by zakázali obrázky úplně. Právě proto jsem pár stránek dozadu navrhoval, aby se kromě hlasování o bandwidth udělalo i hlasování přímo o tom, kdo chce zvýšit limit, nechat jak je, nebo vůbec nechce obrázky - alespoň bychom věděli, jaké je názorové rozložení a nemuseli bychom operovat s neurčitými pojmy jako "je nás mnoho". A zarazila mě Bathoryho reakce, že uživatelé do toho nemají co kecat, protože si to rozhodnete sami :?
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

Lukfi píše:... neznám snad žádný web, který by na takové případy bral ohled ...
No, nejsmE.ONi :) U konkurence jsou tusim obrazky v podpise zakazany uplne - vadi to nekomu? Maji tam neustale snahy o povoleni a nasledne o zvedani limitu? Nemaji...
Lukfi píše:A zarazila mě Bathoryho reakce, že uživatelé do toho nemají co kecat, protože si to rozhodnete sami :?
Bathory nenapsal, ze do toho uzivatele nemaji co kecat - ale nechat rozhodnuti na uzivatelych proste nejde. Neni jak definovat kdy a kym se ridit. Navic forum neni demokraticke zrizeni, ale rizeni a zodpovednost je na adminech, tj. ti musi rozhodnout.


//Bathory - přesně tak, ono jde ale spíš o to, že si Lukfi vybírá z textu jenom to, co se mu hodí, holt neví co roupama :oops:
Naposledy upravil(a) Wilik dne ned 16. bře 2008, 11:37, celkem upraveno 1 x.
Teuzz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2004
Bydliště: Liberec, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teuzz »

Zrušme avatary. Zabírají mnoho místa. Pak příjde nějaký parchant a rozbliká si ho. Ostatním to zničí připojení. Když tu jde o každé kilo, proč nejsou v kompresi třeba CSS styly? Třeba u http://forum.pctuning.cz//templates/dar ... rkside.css je rozdíl následující:

Compression results

Original size: 5616 bytes
Compressed size: 4395 bytes
Savings: 1221 bytes (22%)

To je celý 1kB!

Neblbněte :))
Burn in hell.
Nordir
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nordir »

5kB by nikoho nazabilo, obrázky v podpise se navic dají blokovat.
Me nezajimaji zadny podmínky, jaky mel suvereni stat nekde za krale klacka
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Wilik píše:No, nejsmE.ONi :) U konkurence jsou tusim obrazky v podpise zakazany uplne
Na SHW fórum ani ocguru nechodím, takže nevím jak to tam chodí, ale myslel jsem tím spíš všechny možné servery, kam člověk denně chodí - zpravodajství, online rozhraní mailu atd.
Wilik píše:Bathory nenapsal, ze do toho uzivatele nemaji co kecat - ale nechat rozhodnuti na uzivatelych proste nejde. Neni jak definovat kdy a kym se ridit. Navic forum neni demokraticke zrizeni, ale rizeni a zodpovednost je na adminech, tj. ti musi rozhodnout.
Já ale přece neříkám, aby se nechalo rozhodnutí na uživatelích, ale aby se k jejich názoru alespoň přihlédlo. A jestli jsem tebe a Bathoryho pochopil správně, tak je vám proti srsti i založit nezávazné hlasování. Nevím proč, rozhodovat proti názoru většiny vám přece problém nedělá (kvůli tomu také nadpoloviční většina uživatelů má ohryzané smajlíky :oops:).
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

K nazoru uzivatelu se prihlizi - uz fakt, ze je tu tato debata je z duvodu nazoru uzivatelu. Kazdopadne ke kteremu nazoru by se melo prihlizet kdyz tabory stoji takto: zakazat obrazky X stavajici limity X vetsi limity? Kazda skupina ma logicke vysvetleni (podpis je o textu a ne obrazku X neomezovat pomala pripojeni X moderni doba si zada velke obrazky).

Nezavazne hlasovani o pripojeni mas na smetisti. Zakladat destiku hlasovani ohledne podpisu je o nicem - rozhodnuti padne driv nez by se stacila vetsina vyjadrit... a mj. ohryzane smajliky maji vsichni - a je to jako kompromis, pac neexistuji neohryzane co se spravne zobrazuji na vsech skinech.
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Lukfi píše:A jestli jsem tebe a Bathoryho pochopil správně, tak je vám proti srsti i založit nezávazné hlasování. Nevím proč, rozhodovat proti názoru většiny vám přece problém nedělá (kvůli tomu také nadpoloviční většina uživatelů má ohryzané smajlíky :oops:).
Tys nás pochopil správně, ale jako vždy jsi to napsal tak, aby vyznělo přesně opačně. Já nejsem žádná tvoje chůva, abych zakládal kvůli každýmu tvýmu prdu hlasování. Nevim, proč si ho nezaložíš sám...
Bathory
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Wilik píše:K nazoru uzivatelu se prihlizi - uz fakt, ze je tu tato debata je z duvodu nazoru uzivatelu. Kazdopadne ke kteremu nazoru by se melo prihlizet kdyz tabory stoji takto: zakazat obrazky X stavajici limity X vetsi limity? Kazda skupina ma logicke vysvetleni (podpis je o textu a ne obrazku X neomezovat pomala pripojeni X moderni doba si zada velke obrazky).
Ano, všichni mají pádné argumenty pro svoje názory, ale takhle nevíš, kolik těch lidí je.
Nezavazne hlasovani o pripojeni mas na smetisti.
Mám rychlé připojení != chci velké podpisy.

// =>Bathory: Sorry, já jsem si v tu chvíli neuvědomil, že na smetišti může hlasování přidávat i uživatel bez moderátorských práv.

//Bathory - nemůže, ale každý kromě tebe ví, že může někoho takového požádat, koho jsi požádal???

//LF - Přímo nikoho, protože jak v tomhle vlákně taky padlo, nemělo by smysl zbrkle zakládat hlasování, dokud bychom si neujasnili, co tam přesně má být za možnosti (hovoří se tu o zvětšit/nezvětšit, ale nikdo moc neví, o kolik přesně by to kdyžtak chtěl zvětšit) a jak potom vyhodnocovat výsledky (kolik má být celkem hlasujících, kolik uživatelů/procent se má brát jako důležitá menšina...). Pak se to bohužel zakecalo...

//Bathory - ano, podle mě nyní smysl nemá, proto jsem ho také nezaložil, když o to požádáš nebo kdokoli jiný, nevidím v tom problém, hlasovalo se tu o větších kravinách
Naposledy upravil(a) Lukfi dne ned 16. bře 2008, 12:13, celkem upraveno 1 x.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Palec123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palec123 »

Teuzz píše:Zrušme avatary. Zabírají mnoho místa.
Avatar je ale preci uplne neco jineho... Je bokem, nijak se nemisi do textu a je urcitym druhem pojmenovani uzivatele.. Pokud se nekdo ma potrebu vyjadrovat graficky, muze se vyjadrit prave pomoci avataru.

Podpis je v textu, prerusuje ho. A pokud bude kazdy n-ty prispevek oddelen bannerem, rikam na rovinu, ze mi to bude vadit.. Jsem rad, ze vetsina uzivatelu je rozumna..
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Palec123 píše: Avatar je ale preci uplne neco jineho... Je bokem, nijak se nemisi do textu a je urcitym druhem pojmenovani uzivatele.. Pokud se nekdo ma potrebu vyjadrovat graficky, muze se vyjadrit prave pomoci avataru.

Podpis je v textu, prerusuje ho. A pokud bude kazdy n-ty prispevek oddelen bannerem, rikam na rovinu, ze mi to bude vadit.. Jsem rad, ze vetsina uzivatelu je rozumna..
Ale o to prece vubec nejde. Poslednich nekolik stran se resi to, ze dokud jsou obrazky v podpisu 3KB, tak nikdo blikajici podpis nema a najednou, kdyz to bude 4 nebo 5KB, tak takove podpisy najednou budou mit vsichni.

Se sakra podivej tedka do tohoto threadu. Jak vidis, tak neni problem mit jak blikajici podpis, tak blikajici avatar pri soucasnych limitech.

Opravdu si myslis, ze kdy zvetsis limit o 1-2KB, tak zacnou mit najednou vsichni blikajici podpisy?
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

Lukfi píše: Mám rychlé připojení != chci velké podpisy.
Ma rychle pripojeni a bez podpisu bych se klidne obesel. :wink:
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

//Bathory - ano, podle mě nyní smysl nemá, proto jsem ho také nezaložil, když o to požádáš nebo kdokoli jiný, nevidím v tom problém, hlasovalo se tu o větších kravinách
Podle mě zatím taky smysl nemá. Když tu podnítíme diskuzi, jak by mělo vypadat a jak by se mělo vyhodnocovat, budete k výsledku pak přihlížet? Jinak bychom tu jen ztráceli čas.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Teuzz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2004
Bydliště: Liberec, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teuzz »

Palec123 píše:
Teuzz píše:Zrušme avatary. Zabírají mnoho místa.
Avatar je ale preci uplne neco jineho... Je bokem, nijak se nemisi do textu a je urcitym druhem pojmenovani uzivatele.. Pokud se nekdo ma potrebu vyjadrovat graficky, muze se vyjadrit prave pomoci avataru.

Podpis je v textu, prerusuje ho. A pokud bude kazdy n-ty prispevek oddelen bannerem, rikam na rovinu, ze mi to bude vadit.. Jsem rad, ze vetsina uzivatelu je rozumna..
Klid, já si z nich ze všech jen dělám srandu, tohle je naprosto nesmyslná diskuse a já se na to snažím poukázat. Mám na koleji 30Mbit a přesto nechci v podpisech koukat na velké obrázky... Jen se snažím ukázat, že datový limit nebo blikání nejsou těmi správnými argumenty...
Burn in hell.
Odpovědět

Zpět na „Zprávy od a pro administrátory“