Pravidla podpisu - CPU-Z

Zde čtěte zprávy od administrátorů a hlašte problémy nebo návrhy na vylepšení + pravidla fóra.
Pravidelně sledujte tuto sekci.
Odpovědět
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Příspěvek od beardie »

mohla by sa tam dat aj moznost: "zachovat aktualny stav", popripade "v podpise len text"

socket: nebol, ked som bol maly, tak som bol namysleny, teraz uz nemam chybu :wink:
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

no-X píše:
dnes je to o 1KB, zitra to bude o dalsi 1KB...
Popozítří terabajty. Viz můj předchozí post; tohle opravdu nemá smysl rozebírat.
Ano, tobe je to jedno a nema to pro tebe smysl... pro nas to smysl ma a je evidentni ze vyjit vstric faktu, ze v podpisu obrazky byt muzou (jakoze byla spousta hlasu proti obrazkum v podpisu) dela jen problemy. Takze musime resit i fakt, ze dnes to bude +1KB a zitra + dalsi 1KB, pac jestlize by dnes byl argument pro, tak bude i zitra.
no-X píše:Tvrdil jsem, že <50kb za den nemá negativní dopad na více než 1% uživatelů.
A pochopitelne mi to i necim dolozis, pac jiste nemuzeme vychazet jen z toho co si ty myslis.
no-X píše:
dnes spousta uzivatelu obrazky nema, ... ale pri zvetseni limitu uz by si je dali
To je tvá domněnka.
Ano, podporena fakty - viz zakladatel tohoto tematu :) A jelikoz se mi staci podivat do interniho tematu, kde se zaznamenavaji poruseni pravidel podpisu a vidim kazdy mesic desitky tech co maji obrazek vetsi nez pravidla dovoli, tak je zjevne ze opet vychazim z faktu.
no-X píše:Úžasné! Kvůli tomu, že se Wilik pět krát za měsíc připojí na fórum přes GPRS, se už několik let zamítají tyto žádosti. Až sobeckost pokvete, budeš voňavou atrakcí srazů
TheMelin píše:Když to tady čtu tak mi příde že Wilda je proti jenom kvůli pohodlí a proto, že by mu to nevyhovovalo :? .
Jak jste si mohli vyse vsimnout, tak my mame podklady k tomu tvrdit, ze to neni jen Wilik (sebe uvadim jako jeden z prikladu), ale mnohem vice uzivatelu, kvuli kterym nebudeme zvedat limity.
no-X píše:Většina má ustupovat menšině?
Nekdo nekomu ustupuje? Nevim o tom, ze by nekdo musel ustupovat - naopak se ted chce, aby mensina ustupovala...
UFo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2003
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od UFo »

2 Wilik & no-X: a bude bitka? PLS PLS nudim se :P
jedine rozumne reseni je hlasovani, jinak si tu kazdej muze rikat co chce, mluvit za kolik lidi chce, a druhej mu to stejne nesezere
Durex Applebred 1400 | Asrock K7NF2-RAID | 2x 512MB DDR 400 PQI | Inno3D gf4mx440 | WD 3200YS + 60GB Baracuda V | DVD-RW NEC 3551A | Seasonic S12-430W | M-Audio DX4 + Koss Porta Pro | Hyundai Q790 Silver | Logitech Office Internet Keyboard + MS Wireless Intelli Mouse Explorer 2.0A
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SpeedyGT »

Wilik píše:Takze musime resit i fakt, ze dnes to bude +1KB a zitra + dalsi 1KB, pac jestlize by dnes byl argument pro, tak bude i zitra.
A to jako nemůžeš zvednout limit o ten Kilobajt a zejtra prostě říct, ne, zvedal sem Vám to včera. To by tě ubylo, co?
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

=>srna: Hlasování nebude, to by to totiž taky mohlo dopadnout ve Wilikův neprospěch a až by rozhodl v rozporu s vox populi, všichni by viděli, jaký je to despota.

Nicméně, hlasování by vyřešilo všechny tahanice o to, kolika lidem by to vadilo a kolika ne. Osobně si myslím, že dnes má většina uživatelů linku rychlejší než 1Mbit/s, od příštího měsíce navíc už ani zákazníkům O2 nehrozí FUP a tudíž předpotopní rychlosti 64-128kbit/s. Argument, že zítra to bude další 1kB a pozítří zase, není na místě. Na druhou stranu, za několik let se třeba zase zrychlí i ten mobilní internet a nebude důvod se držet v té době již nesmyslných omezení.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spajdr »

SpeedyGT píše:
Wilik píše:Takze musime resit i fakt, ze dnes to bude +1KB a zitra + dalsi 1KB, pac jestlize by dnes byl argument pro, tak bude i zitra.
A to jako nemůžeš zvednout limit o ten Kilobajt a zejtra prostě říct, ne, zvedal sem Vám to včera. To by tě ubylo, co?
Mu se prostě do toho zvedání limitu evidentně nechce a tak vymýšlí nesmysly, že si lidi budou říkat každý den o více a více no :dry:
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

1. hlasovani - klidne muze byt, ALE jak zohlednit fakt, ze kdyz se zvedne limit, tak zde budou uzivatele, kteri pak na forum proste prijit nemuzou (nebo mene) - oproti tomu, ze kdyz limit zustane, tak nikdo nijak poskozen nebude?

Navic kolik % je dost? 51 ku 49? a kolik hlasu by byl dostatecny reprezentativni vzorek uzivatelu? Jakmile na tohle budeme znat odpoved, tak lze klidne hlasovani udelat.

2. ad SpeedyGT - muzeme nezvednout limit uz dnes a rict, ze cokoli je potraba tak lze ve 3, resp. 5 KB, vyjadrit uz dnes. Muzeme zvednout limit dnes a zitra tvrdit, ze ne - ale proc, ze se zvedalo vcera neni fakticky argument proti.

3. ad Lukfi - Wilik se prihlasuje par krat do mesice - osobne bych tim nebyl nijak drasticky zasazen, ale jsou zde uzivatele, kteri proste maji slaby net denne - a pro ty by to bylo mnohem horsi. Me osobne (krome faktu, ze nejsem zastancem velkym barevnych blikajicich podpisu) je to celkem jedno - odpadla by dalsi starost ke kontrole - coz vlastne odpadne uz zavedenim noveho fora.
Gerimo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2004

Příspěvek od Gerimo »

A proc neudelat treba na tyden testovani s navysenym limitem? Po tydnu by se se prijimali pripominky od uzivatelu, a kdyz by nebyl nikdo proti, zustalo by to...
Úspěch je často dítětem odvahy. - Voltaire
TheMelin
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. dub 2007
Bydliště: praha-veká chuchle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TheMelin »

Já bych byl pro to hlasování... výsledek se třeba nemusí nějak zohledňovat ale rozhodně by to vedlo k řešení problému víc než hádka :?
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

K čemu hlasování, když nebude závazné. Jenom jako info ? Tak asi každý tuší, že pro zvětšení limitu bude většina.

Mě osobně tolik nezáleží na limitu z hlediska menšího/většho přenosu dat, kB sem, kB tam, modem mi shořel takže už sem nelezu z žádného pomalého připojení, ale ten limit má tu výhodu, že většina userbarů a podobných pikachovin se do něj nevejde a nebo jenom ztěží, takže to tu díky tomu nevypadá jak v cirkuse a dá se to číst. Ve chvíli, kdy se ten limit zvedne, tak věřím tomu, že by těhle blbostí v podpisech přibylo.

Já bych obrázky v podpisech zákázal úplně a bylo by po problémech.
Goldnoob team proud member!
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Já třeba jedu na 4096/256, takže mi může být upřímě naprosto jedno jestli, obrázek v podpisu bude mít 3KB, nebo 30KB. Co mi vadí především je velikost (hlavně na výšku) a jakýkoliv blikání. Nevím, jak tu má kdo dobrý připojení, ale není problém udělat hlasování a myslím, že stejnou debatu otevřeme i ve společné sekci s moderátory, jejíž výsledek pak bude závazný pro všechny a to bez ohledu na to, jak skončí veřejné hlasování.
Bathory
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Příspěvek od beardie »

Thellwin píše:Já bych obrázky v podpisech zákázal úplně a bylo by po problémech.
pod toto sa mozem podpisat

podpis ma vyjadrovat hlavne zostavu uzivatela, popripade nejaky zaujimavy odkaz, link na validaciu cpu-z moze byt aj textovy
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Grouwr
Černá karta
Černá karta
Registrován: 05. lis 2007
Bydliště: VelMez

Příspěvek od Grouwr »

beardie píše:link na validaciu cpu-z moze byt aj textovy
ano může , třeba takový jak mám v podpisu že ?? to už je lepší ten obrázek
Intel C2D E2140 | 3,2Ghz 1,37V real rev.M0 - Max 3408Mhz 1,47V | Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Cooler Rev.B | Gigabyte P31-DS3L | Sapphire Ati Radeon HD2900Pro 256Bit 512MB DDR3 600/1600Mhz @ 850Mhz 1,25V / 2250Mhz | Kingston 2x1GB DDR2 800Mhz 5-5-5-18 | Western Digital Caviar WD2500AAJS-250GB SATA II | Fortron BlueStorm II 500W | Genius Ergo 525 | DWDRW LG SuperMulti GSA-H55L | Windows Vista Ultimate 32bit | 3DMark2006 10441bodů | Genius Ergo 525 | WaterCooling .. dělám na něm
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Bathory
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Wilik píše:1. hlasovani - klidne muze byt, ALE jak zohlednit fakt, ze kdyz se zvedne limit, tak zde budou uzivatele, kteri pak na forum proste prijit nemuzou (nebo mene) - oproti tomu, ze kdyz limit zustane, tak nikdo nijak poskozen nebude?
Pokud by větší obrázky někomu vyloženě vadily, tak může použít AdBlock. Já ho taky na některých fórech používám pro blokování velkých podpisů. A na PCTf třeba na blokování avataru uživatele Papilla, protože ta blikající šílenost mě neskutečně vytáčí. Chápeš, kam tím mířím? Mohu si zablokovat, co se mi nelíbí, takže ani když bude podpisová legislativa volnější, nebudu ničím omezován.
Wilik píše:Navic kolik % je dost? 51 ku 49? a kolik hlasu by byl dostatecny reprezentativni vzorek uzivatelu? Jakmile na tohle budeme znat odpoved, tak lze klidne hlasovani udelat.
Navrhuji 80% : 20%. Reprezentativní vzorek bych neřešil, čím víc, tím líp, ale jakmile už tam bude pár desítek lidí, už se ty výsledky o moc šoupat nebudou.
Wilik píše:2. ad SpeedyGT - muzeme nezvednout limit uz dnes a rict, ze cokoli je potraba tak lze ve 3, resp. 5 KB, vyjadrit uz dnes. Muzeme zvednout limit dnes a zitra tvrdit, ze ne - ale proc, ze se zvedalo vcera neni fakticky argument proti.
Podle mě by se pravidla měla přizpůsobovat době. 3kB jsou směšně malý limit, navýšení na 5kB (pro všechny) by velikost stránky zvedlo minimálně - zdaleka ne každý má v podpisu obrázek a beztak už tu máme avatary, které jsou ve srovnání s těmi 3kB o dost větší. Zároveň by se mohl zvýšit také limit šířky - textový podpis může být přes celou stránku, nevidím důvod, proč by obrázek měl být omezen na 300px. Ale jelikož ani já nejsem zastáncem vysokých podpisů a blikajících už vůbec ne, vertikální limit bych nechal jak je.

// =>Bathory: Díky za hlasování. Ale ještě by to pak chtělo druhé, protože jak už tu padlo, to že má někdo rychlý internet, neznamená že touží po velkých obrázcích v podpise.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Lukfi píše:Ale ještě by to pak chtělo druhé, protože jak už tu padlo, to že má někdo rychlý internet, neznamená že touží po velkých obrázcích v podpise.
O tomhle ropzhodneme společně s moderátory...
Bathory
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

A proč to nedat jako hlasování? Politici nepoužívají referendum, protože to stojí peníze, ale vás to stojí jen pár kliknutí a budete vědět, jaké jsou názory uživatelů.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Příspěvek od beardie »

Grouwr píše:
beardie píše:link na validaciu cpu-z moze byt aj textovy
ano může , třeba takový jak mám v podpisu že ?? to už je lepší ten obrázek
nejde o velkost, ide o typ a objem
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Grouwr píše:
beardie píše:link na validaciu cpu-z moze byt aj textovy
ano může , třeba takový jak mám v podpisu že ?? to už je lepší ten obrázek
pravidla píše:- minimální a maximální velikost použitého fontu je 8 a 14 bodů (pixelů)

Takže mám ti poslat SZ, nebo to opravíš i bez ní ?
Goldnoob team proud member!
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraSter »

jak maly decka :roll:

Pravidla o podpisu (limit 3KB) je z roku 2003. To je pred 5ti lety. Pred 5ti lety mela vetsina lidi pomaly (vytaceny) spojeni.

Pokud sem nekdo leze pres mobil, tak ma vyply obrazky kompletne ne? Takze nejaky argumenty, ze 5KB v podpisu ho zabije, kdyz avatary (at nezeru tak 7 avataru po 7KB) maj 49KB? A pokud pocitam tech 60h tak za avatary clovek zaplati 50(zakrouhleno)*0,6 => 30Kc. Proto si ti chytri vypnou obrazky uplne a nemaj jak obrazky u avataru, tak podpisu. Fakt argument omg :roll:

3KB je jako kdyz pred 5ti lety mela hra 3GB. Byl to kolikrat luxus. Dnes je luxus pres 10GB. To same s pripojenim :wink: .

A taky myslim, ze nejakych 20MB navic ve FUPu, ktery ustupuje, je NIC. Hlavne pokud se obrazky cachuji...
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Odpovědět

Zpět na „Zprávy od a pro administrátory“