Pravidla podpisu - CPU-Z

Zde čtěte zprávy od administrátorů a hlašte problémy nebo návrhy na vylepšení + pravidla fóra.
Pravidelně sledujte tuto sekci.
Odpovědět
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izerS18 »

OndraSter píše:jak maly decka :roll:

Pravidla o podpisu (limit 3KB) je z roku 2003. To je pred 5ti lety. Pred 5ti lety mela vetsina lidi pomaly (vytaceny) spojeni.
...
rozumný slovo... zohlednit fakt, že je rok 2008 a internet i v Čr už i trochu jede.
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Lukfi píše:A proč to nedat jako hlasování? Politici nepoužívají referendum, protože to stojí peníze, ale vás to stojí jen pár kliknutí a budete vědět, jaké jsou názory uživatelů.
My ale nejsme politici a tohle fórum není demokratický parlament... naštěstí. Když se zamyslíš, tak jistě přijdeš na to proč tomu tak a je proč je to dobře...
OndraSter píše:Pravidla o podpisu (limit 3KB) je z roku 2003. To je pred 5ti lety.
Tak to ani náhodou. Téma bylo založeno v roce 2003, ale pravidla se od té doby už několikrát měnila, naposledy někdy před rokem a půl, jestli se nepletu...
Bathory
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Bathory píše:My ale nejsme politici a tohle fórum není demokratický parlament... naštěstí. Když se zamyslíš, tak jistě přijdeš na to proč tomu tak a je proč je to dobře...
Já moc dobře vím, proč tomu tak je. A věřím, že pro některé je to dobře, ale pokud tu má být fórum pro uživatele a ne naopak, pak to IMHO trochu skřípe.
Bathory píše:Tak to ani náhodou. Téma bylo založeno v roce 2003, ale pravidla se od té doby už několikrát měnila, naposledy někdy před rokem a půl, jestli se nepletu...
To se ale netýkalo toho limitu na podpisy.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

taky pridam svou troskou do mlyna. urite bych uvital trosku benevolentnejsi pravidla podpisu, ale opravdu jenom trosku. u kazdeho obrazku lze nastavit vyssi kompresi tak, aby se do limitu clovek vlezl, ale v dnesni dobe jsou ty povolene velikosti opravdu k smichu.

nicmene blikajici podpisy s 10 listama bych tady opravdu nerad videl.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Lukfi píše:Já moc dobře vím, proč tomu tak je. A věřím, že pro některé je to dobře, ale pokud tu má být fórum pro uživatele a ne naopak, pak to IMHO trochu skřípe.
Nikdy se nezavděčíš všem... některým dokonce nikdy :wink:
Lukfi píše:To se ale netýkalo toho limitu na podpisy.
V každé diskusi o novém znění pravidel se probíral i limit. To, že se nezměnil znamená, že byla většina proti...
Bathory
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

OndraSter píše:Pokud sem nekdo leze pres mobil, tak ma vyply obrazky kompletne ne? ... avatary ... maj 49KB? ... vypnou obrazky uplne a nemaj jak obrazky u avataru, tak podpisu.
Ondrastere, kdyz necemu nerozumis, tak o tom nepis... Avatary jsou v 1 slozce a da se lehce zablokovat jejich zobrazeni - aniz by utrpelo rozhrani fora. Bezna grafika fora se nacachuje a neni tedy potreba ji neustale prenaset, ale obrazky v podpisu by se musely blokovat jednotlive pro kazdeho uzivatele (coz je i odpovedi pro Lukfiho - mozne ano, rychle a pohodlne ne). Stejne jako malokdo vypinal pred 5 lety zobrazovani obrazku, tak to malokdo dela i dnes - snad jen u textovych veci. Mnohe weby jsou na grafice primo zalozene, stejne tak zobrazeni fora a jeho sprava bez grafiky je obtizna.

Zatimco kdyz se zvysi limit pro obrazky, tak to nektere uzivatele omezi na pristupu k foru, tak zachovani soucasneho limitu nikoho nijak neomezi.
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraSter »

Jenze kdyz ho stvou obrazky v podpisu kvuli FUPu, tak zakaze logicky i avatary. Proto prosim sem neplet nejaky avatary, nebo ty si nechavas zobrazit avatary, kdyz tu jsi pres pomaly a drahy pripojeni?

Pokud ho bude stvat urcity obrazek, tak si ho holt zablokuje. Proto tu porad budou limity na vysku a sirku - ty bych klidne nechal, jen velikost zmenil. A samozrejme v pripade nevhodnych podpisu (blikajici apod) smazal...
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Bathory píše:Nikdy se nezavděčíš všem... některým dokonce nikdy :wink:
A to je pádný důvod, proč ignorovat počet uživatelů, kterým se zavděčíš nebo nezavděčíš a dělat všechno podle svého (viz no-Xův citát o sobeckosti a kvetoucím Wilikovi...)
Wilik píše:obrazky v podpisu by se musely blokovat jednotlive pro kazdeho uzivatele (coz je i odpovedi pro Lukfiho - mozne ano, rychle a pohodlne ne).
No jinak to asi ani nejde, ale není to tak velký problém.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Lukfi píše:A to je pádný důvod, proč ignorovat počet uživatelů, kterým se zavděčíš nebo nezavděčíš a dělat všechno podle svého (viz no-Xův citát o sobeckosti a kvetoucím Wilikovi...)
no-Xův citát ani tvůj vděk mě vůbec nezajímá. Možná by sis měl najít nějakou jinou činnost (nejlépe holku), než se neustále navážet do každý čárky, která je podle tebe na tomhle fóru špatně. Mě se taky nelíbí spousta věcí, který jsi kdy na pct udělal nebo neudělal a taky ti to pořád nepředhazuju. :wink:
Bathory
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

=>Bathory: Já se nenavážím do "každé čárky, která se mi na tomhle fóru nelíbí". Jsem zde ve správné sekci a ve správném vlákně a podporuji nápad zvětšit limit kB u obrázků v podpisech. Stejně tak pokud jsi ty měl nějaké výhrady k mé tvorbě na PCT, mohl jsi je směřovat do diskuzí pod novinkami, vždy jsem je poctivě četl a na konstruktivní i ty méně konstruktivní připomínky reagoval.

Aby nedošlo k nedorozumění, jsem skutečně rád, že na tomhle fóru jsou pravidla ohledně podpisů a vůbec se tu důsledně udržuje pořádek.
Zrovna dneska jsem byl na VR-Zone fóru, shromažďují tam novinky, tak tam chodím, aby mi nic neuniklo. Zaujal mě tam post jednoho uživatele o celkem třech znacích a sice "o_O". Ještě více mě zaujalo, že tento člověk má od "July 2007" už 2750 příspěvků (jen doplním, že i v dalších news threadech jsou od něj podobně smysluplná sdělení), což mi vychází na něco přes 10 denně (!) - tady by se to nestalo a upřímně jsem za to rád.
Ale občas si nemohu nepoložit otázku, zdali je tu fórum pro uživatele, nebo pro moderátory a adminy, kteří si ve svých pozicích připadají důležití a dělá jim to dobře, hlavně když mohou o něčem rozhodovat. Neříkám, že to platí o všech, ale není mi zřejmé, proč je rozhodování o budoucnosti fóra za účasti průzkumů veřejného mínění mezi uživateli nepřijatelné...
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Caderom
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Caderom »

A co takhle přesunout podpisy ze spodu postů do stránky s profilem?
Všechny informace o konkrétním uživateli pohromadě ... tam bych klidně byl pro povolení blikajících GIFů o 400x400+ pixelů s velikostí 40kB+.

Vlk by se nažral a koza zůstala celá. Kdo by chtěl vidět podpis, tak by se podíval, kdo ne, tak by ho neviděl ...

:wink:
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Lukfi píše:=>Bathory: Já se nenavážím do "každé čárky, která se mi na tomhle fóru nelíbí". Jsem zde ve správné sekci a ve správném vlákně a podporuji nápad zvětšit limit kB u obrázků v podpisech.
Lukfi, právě že ty nevynecháš jedinou příležitost, jak tady něco nezkritizovat a netýká se to jenom fóra. Spousta lidí tady něco kritizuje, ale ty seš tím doslova posedlej... stejně jako Shadow...
Lukfi píše:Stejně tak pokud jsi ty měl nějaké výhrady k mé tvorbě na PCT, mohl jsi je směřovat do diskuzí pod novinkami, vždy jsem je poctivě četl a na konstruktivní i ty méně konstruktivní připomínky reagoval.
No to mohl, ale je rozdíl tě zkritizovat u konkrétní věci, nebo mít syndrom kritikus moribundus a napadat tě cíleně u každého článku. A že se dá vždycky něco najít, víš sám nejlíp...
Lukfi píše:Ale občas si nemohu nepoložit otázku, zdali je tu fórum pro uživatele, nebo pro moderátory a adminy, kteří si ve svých pozicích připadají důležití a dělá jim to dobře, hlavně když mohou o něčem rozhodovat. Neříkám, že to platí o všech, ale není mi zřejmé, proč je rozhodování o budoucnosti fóra za účasti průzkumů veřejného mínění mezi uživateli nepřijatelné...
Je pro vás důležité měřit si penisy a informovat o tom ostatní na internetu? Asi jo. To téma tu je a nikdo ho nezakázal. Stejně tak vám nikdo nezakazuje založit si vlastní hlasování o velikosti obrázku, nebo snad ano?

Fórum tu je samozřejmě pro všechny, to ale neznamená, že si tu každý bude dělat co se mu zamane. Ani všechna pravidla a omezení nevznikla přes noc, ale jsou důsledkem určitého vývoje a potřeby založené právě na chování uživatelů, kteří fórum navštěvují. Drtivá většina těch pravidel je také diskutována s moderátory a výsledek mnohdy bývá určitým kompromisem. Ano, admini si můžou připadat důležití na svých pozicích, ale faktem je, že konečná rozhodnutí včetně budoucnosti fóra jsou prostě v jejich kompetenci. Až řekne vlastník fóra, že to neděláme dobře a odvolá nás, tak budeš mít šanci to převzít a ukázat nám, jak se to dělá správně... :roll:
Bathory
socket
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2006
Bydliště: Preßburg.

Příspěvek od socket »

beardie píše:
Thellwin píše:Já bych obrázky v podpisech zákázal úplně a bylo by po problémech.
pod toto sa mozem podpisat

podpis ma vyjadrovat hlavne zostavu uzivatela, popripade nejaky zaujimavy odkaz, link na validaciu cpu-z moze byt aj textovy
tak ten tvoj urcite vyjadruje tvoju zostavu resp. ma toho vela spolocneho s PC :roll:
"Život je ťažký.. jeden z najťažších" Ľ.M.
ignore list: Syntex, Airm@n64, gejmer, Jarysmen, Maranov, Ssnake, jakubom, tielka
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Příspěvek od beardie »

socket píše:tak ten tvoj urcite vyjadruje tvoju zostavu resp. ma toho vela spolocneho s PC :roll:
na toto som cakal :roll:
musim ta ale sklamat, informujem v nom o mojich oboch kompoch, to ze nevies ako neznamena, ze to tam nie je

dvojjadro + 2 giga ram, dvojjadro + 2 giga ram :wink:

//neporusujes nahodou pravidla podpisu? sa mi zda ze sa tam pise "maximalne 3 riadky default velkostou", mas velkost pisma 12?:)
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
socket
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2006
Bydliště: Preßburg.

Příspěvek od socket »

beardie píše:dvojjadro + 2 giga ram, dvojjadro + 2 giga ram :wink:
to je to najmenej potrebne info :wink:
a inac si myslim ze to doteraz nikto nepochopil..
ano je to velkost 12 takze pravidla popisu dodrzujem.. :roll:

sry za OT :oops:
"Život je ťažký.. jeden z najťažších" Ľ.M.
ignore list: Syntex, Airm@n64, gejmer, Jarysmen, Maranov, Ssnake, jakubom, tielka
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Příspěvek od beardie »

novidis, niekomu staci aj malo a nemusi si tam pisat svoje uzasne procesoriky

a neboj, ti ktori to chceli pochopit, ti to pochopili, popripade sa spytali

aby sme sa vratili tam kde sme zacali, ked budes posluchat, budes mat 3 vetraky a mozes si pridat aj validaciu z cpu-z :)
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

Lukfi píše:
Bathory píše:Nikdy se nezavděčíš všem... některým dokonce nikdy :wink:
A to je pádný důvod, proč ignorovat počet uživatelů, kterým se zavděčíš nebo nezavděčíš a dělat všechno podle svého (viz no-Xův citát o sobeckosti a kvetoucím Wilikovi...)
Vis, tady mame na vyber - BUD "uprednostnit" uzivatele, kteri maji pomale pripojeni (>1% dennich navstev) a pro ostatni nic nemenit NEBO uprednostnit ty s rychlym pripojenim a dovolit jim podpisy (napr. viz muj nynejsi) a ty s pomalym pripojenim de facto odstrihnout a pristup jim (temer) znemoznit.

Z meho pohledu je lepsi prvni varianta, pac nevidim zadny rozumny duvod proc by mely byt v podpise velke obrazky...
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Jak je dobre videt na tvem podpisu Wiliku, tak blikajici podpis neni problem vtesnat do tech 3KB, tvuj ma dokonce necele 2KB...
Diky tomu snad muzeme vyloucit, ze by po navyseni ze 3 na 4 (ci dokonce 5-10KB, ale to je nerealne) vsichni uzivatele okamzite zacali mit podpisy s 4KB obrazkem, ktery by krasne blikal jako ten tvuj :)
Nebo ano? 1KB navic zpusobi takovou revoluci (3Kc navic k tvym 300Kc za pristup z telefonu samozrejme nepocitam, to je revoluce sama o sobe)
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
Mossad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. pro 2004
Bydliště: Reichenberg @ Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mossad »

ten kdo ma pomaly pripojeni si stejne vypne ty obrazky...

..PC::Asus P8Z77-I Dx :: G2130 :: 8GB :: WD 0.32TB :: WD 1TB :: Intel HD :: Eizo 2333BK ::
DTR::Asus G73jh :: i7 720 :: 8GB :: SSD 0.064TB :: SGH 0.5TB :: Mobility HD 5870 ::

Gygabite - ©Hlupak
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smith »

Mossad píše:ten kdo ma pomaly pripojeni si stejne vypne ty obrazky...
ale Wilik ne, ten si totiž zobrazování obrázků na mobilu přes GPRS nevypne, protože dle jeho slov se bez obrázků nedá toto fórum procházet. :roll:
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
Odpovědět

Zpět na „Zprávy od a pro administrátory“