Záchrana dat - záchrana disku

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

petr_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od petr_ »

co se s ním stalo ? Udělal bych binární kopii a pak se to pokusil obnovit testdiskem.
NTB: 13" MacBook Air mid. 2013, Haswell i7-4650U, 8GB LPDDR3, 256GB SSD
PC: Xeon 5550, 6GB DDR3, geforce 8800GTS 640MB
GfLion
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od GfLion »

petr_ píše:co se s ním stalo ? Udělal bych binární kopii a pak se to pokusil obnovit testdiskem.
nevím co se s tím stalo. Prostě z ničeho nic zapnu PC, připojím externí disk k PC a po připojení mi to napíše, že je disk třeba formátovat. Nejde otevřít, nejde s ním nic, jen ho "vidím" ve W7. Bohužel když je tam přes 1TB dat tak to není ani kam zálohovat. Potřeboval bych ten disk nějak "spravit" i s tím, co v něm je. Omlouvám se za neodbornou terminologii.

Půjde to nějak? Děkuji.
GfL
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Flegy »

vyndej ho z ramecku, pripoj primo do pc pres sata ci ide (podle typu) a zkus jednu z opravnych utilit (napr. getdataback ci podobne)
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Ale i tak potrebujes nejaky jiny disk, na ktery to vsechno zkopirujes. Nevim o tom, ze by nejaky zachranny program umel zachranovat primo na disk, z ktereho cte.
GfLion
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od GfLion »

Koukal jsem na to a mám místo NTFS formátu RAW. To by snad nějak šlo "přehodit" zpátky tak abych nikde nic nemusel zálohovat, ne? :-)
GfL
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Nope.
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od arxeiss »

Pokud nechceš rámeček rozdělávat, některé programu umí zachraňovat i přes USB, ale počítej s rychlostí...
Jinak přehodit z RAW na NTFS nevím o ničem.
A aby uměl zálohovat na disk ze kterého obnovuje jsem taky neslyšel
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Flegy »

mozna se jen zmrvila partitiona.

jinak samozrejme, ze je pri zachrane nutne mit nejake dalsi uloziste (vetsinou)
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od arxeiss »

Mám problém, přemazal jsem si asi 3GB fotek, disk je naformátovaný. Problém je, že je teď z něho EXT3, víte nějaký soft do Linuxu?
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
petrsovak
Nováček
Nováček
Registrován: 03. srp 2011

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od petrsovak »

Včera jsem si polil notebook pitím a je v háji. Můžu něco udělat pro záchranu svých dat, co tady čtu, tak nejsem si jistý, jestli to zvládnu, nejsem nějak počítačově zdatný. Na google mi na to vyjíždí firmy jako http://www.recoverycentrum.cz nebo http://www.datahelp.cz , opravdu mi můžou má data zachránit nebo jsem o ně trvale přišel? Má někdo s nimi zkušenosti?
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Exp »

Velice pravděpodobně se disku nic nestalo, tedy stačí najít, kde se nachází, vyndat a poprosit zdatnějšího PC kamaráda o vytvoření kopie disku na nějaký externí USB disk dostatečné kapacity.
jaygridley
Nováček
Nováček
Registrován: 23. úno 2009

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od jaygridley »

Zdravím,

Spadl mi na zem externí HDD Western Digital série Essential, 3.5" 500GB a vylomil se mi konektor. Tak sem disk rozebral (vyndal disk z obalu) a připojil do PC. Disk se v pohodě načte, jde vidět v BIOSu i v systému v hardwaru, ale už se nezobrazí v průzkumníku. Přes správce systému, konkrétně disků vidím disk pouze jako nealokovanou část. Nezobrazuje se oddíl, který by tam ale měl být. Na disku mám dost důležitá data. Zkoušel sem disk projekt TestDiskem (základní Analyze), ale ten žádné oddíly nenašel. SMART žádnou chybu nehlásí. Co bych mohl ještě zkusit? Došly mi nápady. Je možné vytvořit znovu oddíl, aniž bych přišel o data, jenž na disku jsou?

Děkuji za radu
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od tielka »

jestli tam máš dost místa tak tam nainstaluj widle ,všechny data tam zustanou
jaygridley
Nováček
Nováček
Registrován: 23. úno 2009

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od jaygridley »

No a je jisté, že pokud vytvořím oddíl přes celý disk, tak instalace Windows nezačne přepisovat data co tam sou?
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Butch »

Ta nealokovana oblast ma normalne velikost 465GB nebo tak nejak?
No jako rozhodne bych do te oblasti nic neinstaloval ani disk neformatoval. "pridanim" dat dojde k prepisu stavajicich, minimalne v oblasti kam bys nainstaloval windows. Tuhle radu od Tielky jsem nejak nepobral ani ja...

Zkus program get data back, me to naslo data i na disku ktery nebyl videt vubec ve windows a ve spravci zarizeni to po me chtelo format aby widle mohly disk pouzit, to jsem samozrejme neudelal...
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
jaygridley
Nováček
Nováček
Registrován: 23. úno 2009

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od jaygridley »

JJ, má 466 GB. Zkusím ten GetDataBack.
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od tielka »

Butch píše:Ta nealokovana oblast ma normalne velikost 465GB nebo tak nejak?
No jako rozhodne bych do te oblasti nic neinstaloval ani disk neformatoval. "pridanim" dat dojde k prepisu stavajicich, minimalne v oblasti kam bys nainstaloval windows. Tuhle radu od Tielky jsem nejak nepobral ani ja...

Zkus program get data back, me to naslo data i na disku ktery nebyl videt vubec ve windows a ve spravci zarizeni to po me chtelo format aby widle mohly disk pouzit, to jsem samozrejme neudelal...
něco podobného se mě stalo než hledat programy a maturovat jestli to jde či né nainstalovat na disk widle při instalaci nedělat žádný oddíl,neformátovat,nic neodstranovat prostě jenom nainstalovat win všechny data co jsou na disku jsou použitelné dokonce pokud na disku buduou stávající widle vytvoří se složka windows .old a všechny data z této složky jsou použitelné :)
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Butch »

Ale on ten disk ma z vymenneho ramecku, takze tam windows nebyly. Instalaci systemu by se mu tam nainstalovaly win a tim by se prepsala data ktera byla na zacatku disku.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od tielka »

takže butchi pro tebe vytáhl jsem disk z rámečku dal si tam data Adélka,Avatar a jedboduše naistaloval widle jak jsem popisoval nic se nesmazalo http://files.uloziste.com/3b288a1507554095/disk.jpg
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Butch »

No jde o to ze pokud jsou pro system data necitelne a je treba pouzit specialni programy, tak instalator windows neuvidi zadna data na disku a proto to prepise od zacatku(to same jako kdyz je ve win, taky neni na jeho disku nic videt, dokonce ani oddily). Za predpokladu ze ten disk neni uplne v haji. Jinak nezapise ani tak...

Vzhledem k tomu ze ty mas disk v poradku, instalacka normalne videla data a zachovala je, pouze se doinstalovaly windows.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“