Záchrana dat - záchrana disku

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od tielka »

jaygridley píše že disk je v pořádku já si to myslím taky zkusí nějaké ty programy a pokud nic nepomuže tak moje rada nebo firma co mu to udělá . 8-)
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od arxeiss »

Pro jaygridley, pokud nejsi úplně levý, můžeš zkusit ten disk rozjet pod Linuxem :) Pokud si z linuxem nikdy nedělal, tak to asi nebude to pravé, ale toto se stalo kámošovi, pod widlema disk nevidí, ale přes Ubuntu normálně pracuje s daty...
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
jaygridley
Nováček
Nováček
Registrován: 23. úno 2009

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od jaygridley »

Linux sem zkoušel taky. Stejný problém jak ve Win. Disk si namountovat můžu, ale prostě tam nic nepřečte. Už mi pár hodin jede GetDataBack a vypadá, že snad něco našel. Každopádně dík za rady lidi. Možná nakonec zkusím ty Widle, ale taky si myslím, že instalace mi může něco přepsat.
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od arxeiss »

hmm, divné... Ale ty programy umí věcí... Já třeba takto ztratil fotky z Anglie, měl jsem na NTB hibernované Winy i Linuxy a přistupoval jsem ke stejnému disku, a pak se všechny data ztratily... Ale obnovil jsem všechno, jenom jsem kvůli tomu ztratil záruku na NTB, musel jsem vytáhnout disk...
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
jaygridley
Nováček
Nováček
Registrován: 23. úno 2009

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od jaygridley »

Tak na tohle sem fakt krátký. Nepomohlo nic. Doporučíte nějakou firmu? Nejlépe z Brna.
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od tielka »

arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od arxeiss »

Zkus RecoverMyFiles jěště, zaručeně pomohl vždy, jsou tam 2 možnosti, obnova dat a obnova disku, je asi dobré zkusit oběd, výše uvedený problém (ztráta fotek) jsem řešil oběma způsobama...
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
Deevy
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2009

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Deevy »

Zdravim. Prosim o pomoc s externim diskem WESTERN DIGITAL My Book Essential 2000GB. Zniceho nic kdyz jsem ho pripojil k pc, tak jde slyset ze nabiha, ale v pc nenabehne a objevi se tabulka ze disk vyzaduje format. Kdyz ho necham zapojeny a nic nedelam, tak se tohle opakuje zhruba co pul minutu, tzn. nabiha a objevi se nova tabulka format storno. Zkousel jsem ho i na jinem pc a bezvysledku. Zkusim test disk o kterem pisete,hned jak se k tomu dostanu, ale predem radeji chci vedet, o co se muze jednat, s cim mam pocitat. Jde mi hlavne o filmy a serialy co mam stahle. Predem dekuji
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od arxeiss »

Vyzkoušej výše uvedené softy :) Pokud teda ten disk se hned zase nevypne kvůli nějaké HW chyby
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
Deevy
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2009

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Deevy »

Ten disk byl kaput. Reklamoval jsem ho a dostal jsem novy. Diky
pavelkopee
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od pavelkopee »

Deevy píše:Zdravim. Prosim o pomoc s externim diskem WESTERN DIGITAL My Book Essential 2000GB. Zniceho nic kdyz jsem ho pripojil k pc, tak jde slyset ze nabiha, ale v pc nenabehne a objevi se tabulka ze disk vyzaduje format. Kdyz ho necham zapojeny a nic nedelam, tak se tohle opakuje zhruba co pul minutu, tzn. nabiha a objevi se nova tabulka format storno. Zkousel jsem ho i na jinem pc a bezvysledku. Zkusim test disk o kterem pisete,hned jak se k tomu dostanu, ale predem radeji chci vedet, o co se muze jednat, s cim mam pocitat. Jde mi hlavne o filmy a serialy co mam stahle. Predem dekuji
zkoušel jsi nějaký ten software nebo jsi nakonec ty filmy a seriály obětoval? :) zkus sem ještě napsat typ disku, kdyby se případně objevili podobné problémy, pak by to mohl být problém série..
Perfektní znalost obnovy dat - http://www.recoverycentrum.cz
Deevy
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2009

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Deevy »

Zkoušel jsem myslím 2 a ani jeden z ních mi ten disk vůbec nedetekoval. Tak jsem to vzdal. Většinu věcí měl kamarád, takže to pro mě nebyla zas takova ztráta.
it09az3
Nováček
Nováček
Registrován: 21. čer 2011

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od it09az3 »

Ahoj, právě řeším záchranu souborů z externího hdd. Asi jsem přepsal tabulku na 1. oddílů, ale o to nejde.. někde jsem tady četl o softwarech a použil jsem TestDisk a PhotoRec. Problém je v tom, že ten PhotoRec si ty soubory nazývá jak chce. Někdo tady v tom vláknu nebo dalším velmi podobném vláknu doporučil program, který umí to samé jako PhotoRec, ale ty názvy souborů nepřepisuje. Neví někdo, co myslím...
Hledám to už hodiny a nemůžu to najít..
Díky moc!!
It09az3
pavelkopee
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od pavelkopee »

it09az3 píše:Ahoj, právě řeším záchranu souborů z externího hdd. Asi jsem přepsal tabulku na 1. oddílů, ale o to nejde.. někde jsem tady četl o softwarech a použil jsem TestDisk a PhotoRec. Problém je v tom, že ten PhotoRec si ty soubory nazývá jak chce. Někdo tady v tom vláknu nebo dalším velmi podobném vláknu doporučil program, který umí to samé jako PhotoRec, ale ty názvy souborů nepřepisuje. Neví někdo, co myslím...
Hledám to už hodiny a nemůžu to najít..
Díky moc!!
It09az3
já mám zkušenosti s programem Recuva, obnovil mi data a nepřepsal jejich jména...můžu fakt doporučit, freeware a dobrej
Perfektní znalost obnovy dat - http://www.recoverycentrum.cz
it09az3
Nováček
Nováček
Registrován: 21. čer 2011

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od it09az3 »

Právě jsem Recuvu rozjel. Má to ale malý háček, já ten ext. hdd nemám zformátovaný. V Tomto počítači ho vidím, ale když na něj kliknu, požaduje po mě systém formátování. Tuším, proč to dělá, v ext hdd není kompletní ta tabulka na tom prvním oddílu. Když najedu do Recuvy a v průvodci označím ext. hdd, nepostí mě Recuva dál. Mám formátovat? něco mi říká, že po formátu nebudou šance na obnovu dat tak velké, jako kdybych neformátoval.
It09az3
Korko
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2011

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Korko »

cavte vsetci som tu novy a neviem este presne ako to tu funguje, ale potreboval by som pomoc!!!
Zohanam HDD WD4000AAKS-00YGA0 na mojom je odidena elektronika (smozrejme bez zalohy :( ) a mam tam dost veci ktore by ma potesili keby ich dostanem spet.
Ak by sa niekto nasiel kto by ho mal a bol by mi ho ochotny predat bol by som rad.
Dakujem za pomoc pripadne komentare....
Nemesis0505
Nováček
Nováček
Registrován: 24. lis 2011

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Nemesis0505 »

:?: zdravicko vespolek mam dotaz ? sem si omylem zapojil do externiho hdd maxtor 1 tb zdroj ktery byl do laptopu tzn. asi o 10 voltu vic. disk pochopitelne nejede pouze blika zelena kontrolka...otazka zni zachranim data?
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Alfajk »

podle me usmazils elektroniku mozna i s motorem,zachrana od profesionalu by byla hodne draha,myslim,ze neni sance na zachranu
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Sheep-Master
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. lis 2005
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Sheep-Master »

Má tu někdo zkušenosti s nějakou firmou na záchranu dat z Prahy?
já našel tohle a v pondělí tma disk asi dám
http://www.datamedic.cz/onas.html
C2D E6600@3,4GHz + AC Freezer, GIGABYTE P35 DS3, 2x2GB A-DATA 900Mhz, SAPPHIRE HD4850 750/2200 + Accelero S1, Samsung F3 1TB, SB Audigy 4, Corsair HX520, TT Swing, LG 24" 245WP-BN

Lenovo Thinkpad W500 + SSD Intel 320 120GB + 9 Cell Battery
Inazuma
Nováček
Nováček
Registrován: 13. črc 2004

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Inazuma »

Zdravím. Bohužel mě také potkala ztráta dat na disku (zřejmě po výpadku proudu nebo ... netuším). Jedná se o externí disk WD My Book Essential 1,5TB formátovaný na NTFS pod WinXP. Disk se vůbec nenačte. Nebo někdy i načte, ale trvá to hodně dlouho a nedá se s ním nijak pracovat (hlásí se bez popisky s 0 kapacitou).
Zkušel jsem linux Ubuntu, ale disk není vidět vůbec. Pak jsem zkusil Linux Parted Magic, kde je testdisk.
Testdisk je jediný program, který zobrazí, co na disku je včetně názvu disku, ale všechny pokusy o obnovení čitelnosti selhaly. Přes Testdisk se mi podařilo zkopírovat i nějaké soubory, ale stále se mi nedaří připojit disk i normálně - neobjeví se ani v seznamu disků (ani pod linuxem). Partition Editor po delší době disk také najde, ale při pokusu jakékoli opravy ohlásí chybu.
Nevíte, co by mohlo pomoct? Používám to hlavně na filmy, mám tam i spoustu souborů z kamery na sestříhání. Je zvláštní, že testdisk některé soubory vidí a dokáže je zkopírovat na jiný, ale v jiném programu/OS se s diskem pracovat nedá. Potřeboval bych obnovit systém souborů a pomocí např. R-Studia nebo podobného přetahat data jinam. Disk bude asi na odpis - je v záruce, takže by se dal asi reklamovat.
CPU Intel Celeron D 2,8GHz, MB Soltek SL-86SPE2-L,RAM 1024MB,VGA GeForce FX5500
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“