Záchrana dat - záchrana disku

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Tereza90
Nováček
Nováček
Registrován: 01. úno 2012

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Tereza90 »

Dobrý den,

scháním HDD typ Seagate Barracuda 7200.10 160GB. Nevíte někdo, kde je možné ho sehnat..??

Rozbil se mi muj HDD a hrozí ztráta dat, potřebuji proto sehnat stejný typ, aby se z toho využila součástka a data se mohla přehrát.

Děkuji za odpovědi.
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od LoCo99 »

čau, mam disk WB400BB kterej sem používal jen jako další uložiště, po reinstali windows mi ho windows nezobrazí ale v biosu je vidět, nijak sem s nim fyzicky nemanipuloval

jak získat přistup k disku aniž bych přišel o data ?
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Kyselinka »

Skus si stiahnut Parted Magic, bootni ho z RAMiek a skus v nom mountnut disk. Je to vlastne klasicky linux, ako aj Ubuntu. Ked ho budes vediet namountovat, tak si niekam skopiruj veci co su na nom :)
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od LoCo99 »

tak sem ten parted magic vypalil na CD (cd je v pohodě a palil sem to 4x rychlosti což je snad zbytečně pomalu), reboot, boot z CD -> vyjel P magic, option 1 - boot from RAM ... všechno jede v pohodě až se mi to seklo na

Creating /etc/fstab...

http://dl.dropbox.com/u/45009225/IMG_0279.JPG

nevim jestli to jen má trvat dlouho nebo se to seklo, nechal sem to bežet asi 5 minut, pak reboot a zkusil sem to znova... měl sem ale pocit že to čekám zbytečně (jinak mechanika v tenhle moment už jela hodně pomalu, nedělala bordel jako u předchozích kroků co sou v tom logu vidět)
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od LoCo99 »

tak mam novej poznatek

dostanu se do toho Pmagic uplně, ale když chci namountovat tu jednotku nebo jakkoliv prohlížet ten disk (i ten kterje normálně funguje) tak mi to napíše

Error <i>org.freedesktop.Hal.Device.Volume.UnknownFailure</i>

na základě toho že to je Unknown failure soudím že ta hláška nicmoc neznamená... s diskama nic dělat nemůžu.



EDIT :


Tak sem to vyřešil, nainstaloval sem daemon tools a ten díky svejm nějakejm ovladačům jádra asi zpřístupnil ten disk, prostě nevim, ale funguje to.
Hunter100a
Nováček
Nováček
Registrován: 26. bře 2012

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Hunter100a »

Ahoj mám doma trošku zvěřinec kočka my schodila ext- hdd od Western digital.
Spodek vylezl ale né celý zpět sem ho zasunul a a ext-hdd pracoval asi po půl hodině se my už neobjevil vůbec v umístění počítač.
V zařízeních a tiskárnách je uvedený ale neukáže se spolu s diksy C a D.
Když sem hledal co by to mohlo bý tak sem zapl program od windows co zjistil že nemohl najít ovladač.
Na jiných pc se ovladač úspěšne nainstaluje.
Alestejně nemůžu do ext- hardisku vlézt.
Prosím co bych s tím měl dělat poradtě. Díky
Tomáš Marek
__________________________________________-
ext-hdd( Externí harddisk) pokud to píšu blbě sorry.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Butch »

Leda vyndat disk a napojit do compu a doufat ze disk to prezil.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Hunter100a
Nováček
Nováček
Registrován: 26. bře 2012

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Hunter100a »

Koukal sem přez jiný program a hdd je asi v háji 100% bloků je poškozeno.
ext-hdd to nehodlá načíst nevím skusím servis.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Butch »

Ten disk byl zapojeny a jel kdyz "spadl"?
Pokud ano je to skoro 100% sance ze bude opravdu dead.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Hunter100a
Nováček
Nováček
Registrován: 26. bře 2012

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Hunter100a »

Bohužel byl zaplý při pádu.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Butch »

Jednomu kolegovi shodil ext wdcko ze stolu pes, nezachranili jsme nic.
Druhy si shodil notes na zem zrovna kdyz si chtel odzalohovat dulezita data na exterak.
Tam jsem mu zachranil asi jenom 100MB dat pres GetDataBack pak disk uz nenajel.

Takze vetsinou je to fakt prusvih, kdyz spadne za chodu. Leda pak zkusit specializovanou firmu, ale jsou to i desetitisice za zachranu. Muzes zkusit sam ten GetDataBack, treba se ti neco zachranit podari.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
dark.wolf
Nováček
Nováček
Registrován: 21. zář 2008
Bydliště: Liberec 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od dark.wolf »

Ahoj, mam jeden problem, a uz sem trosku zoufaly ... Byl byh moc rad, kdyby jste mi nekdo pomohli .. chtěl jsem pomocí diskpartu zformátovat flashku kvuli instalaci win pres usb, podařilo se mi omylem místo flashky vybrat externi hdd toshiba allu 1.5TB (který jsem nemel odpojeny) a prošel jsem přes náledující příkazy, než jsem si uvědomil chybu:
SELECT DISK 1
CLEAN
pak jsem si to uvedomil nejak, ale disk se uz nehlasi a win ho nenabootuje .. je moznost ho nejak rozchodit aniz byxch prisel o data pri zavedeni nove partition nebo dostat z nej data opet ven, kdyz neni podle me nic smazany, jen chybi partition hadam ... dekuji za jakoukoliv radu .. jde mi hlavne o fotky a videa rodiny..diky moc Marty
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od arxeiss »

No rozhodně z něho nesmíš bootovat, nabootuj systém z normálního disku, to že disk nevidíš v Tento Počítač neznamená, že ho ani Winy nevidí. Klikni na Tento Počítač pravým a Spravovat, je tam správce disků, tam by měl být ten tvůj ale bez písmenka, tak ho kdyžtak přidej, pak ale nepůjde otevřít a bude chtít formátovat, to ignoruj a stáhni nějaké programy pro obnovu.
Např RecoverMyFiles (placené), Recuva(Free) ale pokud chceš opravdu kvalitní obnovu, tak si zaškrtni tak 2 dny v kalendáři než všechno prohledáš, protřídíš apod :)
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
dark.wolf
Nováček
Nováček
Registrován: 21. zář 2008
Bydliště: Liberec 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od dark.wolf »

Tak jsem koukl pres tento pocitac na spravu disku a win ho vidi jako online, ukazuje celou velikost 1.397tb a neni tam tedy pismenko a pise neprirazeno ... je tam ale vic veci na vyber a nechtel bych to pokazit .. je tam na vyber novy jednoduchy, rozlozeny nebo prokladany svazek, pripadne prevezt na dynamicky disk nebo prevezt na disk typu gpt ...co tedy dat, abych neprsel o datza .. diky moc za radu ..
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od arxeiss »

Tak to ne... Pokud ho nemůžeš vůbec připojit tak to kašli... Nevšiml jsem si, že jsi smazal partition..
Takže ho ve Winech nepřipojuj, ty programy výše zmíněné je uvidí i tak.
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
Cabas
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Cabas »

Zdravim. Mam maly problem. Asi mi odesel HDD 2.5 . Byl externi. Kabelem to urcite neni. Vyndal jsem ho z ramecku a vyzkousel jsem ho pres externi kabely a dokovaci stanici. Ve vsech pripadech ho PC pozna. Tim myslim ve sprave disku, ale to je asi vse co mohu udelat. Nemohu ho nikam priradit atd....
Nejde vubec nic...:-(

Diky za vsechny vase rady.....
Skrin-Sunbeam Acrylic AC-HUVB - Middletower; DFI Lanparty UT nF4 Ultra SLI-DR; CPU AMD Athlon A64 4000+ 64-bit HT SanDiego socket 939 - Zalman; 2 x 1024MB G.Skill Extreme Series F1-4000USU2-2GBHZ ; Sapphire Atlantis ATI Radeon X850XT 256 MB VIVO, PCI-E (540@1180) ; HDD 30GB, HDD Hitachi Deskstar 250GB SATA II, HDD Maxtor 300GB SATA 16MB , Bezdrátový set Logitech MX 700, Genius SW-5.1 Home Theater , DVD±R BenQ DW 1640 Dual Layer , DVD±R LG GSA-4163B Dual Layer, Zdroj napájecí Blue Hiper Type R580W
FatalDooM
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. kvě 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od FatalDooM »

Mohl by mi nekdo pomoct?


Zalohoval jsem si vsechny data na 2TB HDD a on se mi ted nechce nacist. Nez nabehne W7 tak se ho snazi operacni system opravit a skonci to na 71% a pak to napise: Na disku neni dostatek mista k oprave chyb. Nakonec W7 najedou, ale disk se nezobrazi a ve sprave disku :1863GB neinicializova a neprirazeno. SpeedFan hlasi chyby Current pending sector count, Uncorrectable sector count. Zkousel jsem program tesdisk a dal jsem tam "Analyse" a nabidne mi to nakonec moznosti:

A: add partition, L: load backup, Enter: to continue.

Nerad bych neco podelal jak mam dal postupovat. Nerad bych ho nejak cely premazal.
FatalDooM PC: AMD X2 6400 [16x210] 3360 MHz, standard Vcore 1,35 + cooling Zalman 9500Cu 1200ot. --> 32/47C !!! MSI | 6GB DDR800 Corsair CL4 | Sapphire 5770 Vapor-X 1024MB[xxx/xxx | Celkem 9TB HDD | Chieftec 560W | Case:Tuning AOpen H700A + ZALMAN ZM-MFC1 - 6xFan 80x80 | 3DMark 2001SE: xxxxx Marks | Win7 Ultimate 64bit | Notebook Lenovo Thinkpad T410S | www: http://www.idoom.cz/ | Record: Abit KG-7 Noname DDR266 133@172 Opteron146@3050 MHz
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od arxeiss »

Oba postupujte podle mého postu na této stránce, stáhněte Recuva, popř kupte RecoverMyFiles, ten ten disk uvidí, aji dokáže snad data obnovit, pokud disk není fyzicky v tahu...
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
hafca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2003

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od hafca »

Měl jsem připojený přenosný disk WD blue 500GB do USB a restartoval jsem PC. Po restartu se disku už nepřihlásil. Není nikde vidět, jen když kliknu na bezpečné odebrání, tam vidět je. Zkusil jsem ho vyndat z pouzdra a dát do notebooku, ten ho taky nevidí.
Je nějaká šance na záchranu nebo už je disk i přechod na USB jen na vyhození?
ASUS Z170 pro Gaming, Intel Core i5-6500 3.2GHz, SCYTHE SCNJ-4000 Ninja 4, SSD Kingston HyperX Savage - 480GB, Kingston 16GB KIT DDR4 2666MHz CL15, Western Digital WD6400AAKS - 640GB SATA II, Western Digital WD1002FAEX 1000GB sataIII, Plextor PX-L890SA, Mionix Naos 7000, MSI R9 380 Gaming 4G, BenQ GW2320, Enermax MODU82+ 525W.
hafca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2003

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od hafca »

Povedlo se mi disk oživit. Přestože nikde nebyl vidět, tak nakonec ho viděl formátovací program od HP. Šlo tam nastavit jen formátování na FAT, ale to se po chvíli seklo. Na druhý pokus o formátování už se v programu dalo navolit i NTFS a to už prošlo celé a od té doby disk zase funguje.
ASUS Z170 pro Gaming, Intel Core i5-6500 3.2GHz, SCYTHE SCNJ-4000 Ninja 4, SSD Kingston HyperX Savage - 480GB, Kingston 16GB KIT DDR4 2666MHz CL15, Western Digital WD6400AAKS - 640GB SATA II, Western Digital WD1002FAEX 1000GB sataIII, Plextor PX-L890SA, Mionix Naos 7000, MSI R9 380 Gaming 4G, BenQ GW2320, Enermax MODU82+ 525W.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“