Záchrana dat - záchrana disku

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Kalba222
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 12. pro 2008

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Kalba222 »

Recuva = nic
GetDataBack = nic
Photorec = nic
R-STUDIO ??? = DOPORUČUJI !!! 8)
Jednou když jsem zapl PC namísto 931 GB se mi na disku zobrazilo 430GB a těch 430 bylo ještě k tomu v RAWU. Už jsem opravdu nevěděl co mám dělat... v jednu chvíli jsme přemýšlel, že těch 900GB dat oželím (150GB fotek) a naformátuju disk... Pak nastala ta chvíle, kdy jsem objevil GENIÁLNÍ program R-STUDIO ! Projetí 1TB trvalo 3h, úspěšnost 75% !!! Program nabízí co chcete obnovit zda pictures (gif, jpeg, raw, psd) multimedia (mkv, avi. wmv) vše si můžete vybrat ! Vřele doporučuji :evil: :mrgreen:
Ponteral
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. srp 2009

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Ponteral »

Ahoj, také řeším disk a zkusil jsem toho opravdu hodně.. Včera dopoledne jsem připojil svůj externí disk (WD elements SD 1TB) k notebooku (SN: wdbabv0010bb-00) a nic se nestalo, tedy stalo a to, že se disk rozběhl, vše vypadá naprosto normálně až na to, že není vidět v Total Commanderu ani průzkumníku win.

Vidět je v zařízeních, kde ve vlastnostech pracuje prý správně. Ve správě úložišť je vidět pouze jako neinicializovaný a a neznámý.

viz tady screen

http://img24.imageshack.us/img24/1027/diskvewin.jpg


Nicméně nic s tím udělat nejde, píše, že disk je chráněn proti zápisu.

Zkusil jsem jej připojit i u bratránka na PC, ale stejný výsledek. Disk mám necelé dva roky a má naběháno podle SMARTu 250 hodin, což podle mě není moc. Sloužil vyloženě pro zálohu dat. Nikdy mi neupadl, v podstatě se pohyboval ze šuflíku na stůl a vždy byl v pouzdře od WD.

Podle toho, co jsem našel to vypadá jako poškozený souborový systém? alespoň podle toho, co jsem našel na jiných fórech

Když jsem zkoušel udělat scan, v některém programu, který jej viděl - TestDisk a taky GetDataBack, ale házelo to chybu jednu za druhou, v podstatě každý sektor.

Chtěl jsem disk připojit přímo, jenže k mému úžasu po vyndání z boxíku, jsem zjistil, že disk má pouze Micro USB konektor pro připojení a vedle něj je pouze nějaký 12pin, to nevím co je, ale vypadá to stejně jako kdyby to bylo něco v IDE.

Chtěl bych Vás poprosit o pomoc, zda se dá něco dělat, popřípadě jak...a zda někdo máte podobnou zkušenost. Data zálohuji, ale bohužel se stal pešek, že odešel disk v notebooku a po týdnu tento externí. Data jsem měl na obouch. Smůla...

Zkusil jsem všechny možné programy, TestDisk, GetDataBack, R-Studio a jiné.. ale nikde nic..

Co jsem četl, fórum, kde se řešil podobný problém ani výměna PCB nepomůže. Stalo se někomu s tímto diskem něco podobného? Případně, nepovedlo se to někomu zprovoznit a data z toho dostat?

Případně bych se zeptal, mohl byste někdo doporučit nějakou firmu, která se specializuje na záchranu dat? Koukal jsem zběžně po netu a při pohledu na jednu firmu, která vypadala okey, jsem pak našel článek, že jednatel té firmy byl ve vazbě, kvůli podvodům v rámci tohoto bussinesu. Podle mě už asi jiná šance než takto to řešit není. Ale třeba někdo poradíte. Díky.
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Hláška o formátování disku

Příspěvek od tielka »

V noci u nás vypnul proud a zrovna jak naschvál jsem si pařil šup a černo.Ráno zapnu PC a vyskočí na mě hláška že jestli chcu formátovat flashku a jak na potvoru na ní mám editované Biosy jak tu flashku opravit abych o ty biosy nepřišel ?
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Hláška o formátování disku

Příspěvek od Voracek »

v jakym formatu mas flashku??
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Hláška o formátování disku

Příspěvek od tielka »

fat 32
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Hláška o formátování disku

Příspěvek od Voracek »

Tak zkus get data back for fat32 :D
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Hláška o formátování disku

Příspěvek od tielka »

Nic to nenašlo ... to je v čudu... :sad:
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hláška o formátování disku

Příspěvek od Exp »

S tímhle sem se jednou trápil asi tři hodiny, výsledek byl, že sem to znova zformátoval... Žádným způsobem se mi nepodařilo FS obnovit/opravit.
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Hláška o formátování disku

Příspěvek od tielka »

Hmm tak to si mě moc nepotěšil ted budu muset v hlavě šrotovat jak na ty biosy.... :)
Jds1cz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2012
Bydliště: Kladensko

Re: Hláška o formátování disku

Příspěvek od Jds1cz »

Ahoj a co zkusit tušim se to jmenuje "RECUVA"jednou jsem to použil na 2gb flashku plnou ovladaču.A na některý to fungovalo.Zdar a sílu.
Něco jako počítač doma mám!!!!. :)1,2,3,4,5....
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Hláška o formátování disku

Příspěvek od tielka »

píše to ,, nelze číst data z boot sektoru,,
CZECHBorek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. říj 2011
Bydliště: Havířov

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od CZECHBorek »

Zdar lidi mam dotaz. Mám disk Samsung SpinPoint F1 500GB a nedávno jsem zapnul pc a disk se ani neroztočil. Celou dobu zcela v pořádku a žádné vadne sektory. Mohla by to být ta vadná elektronika a jestli by někde v Ostravě bylo místo kde to opravuji nebo jestli to jde opravit do ceny nového disku.
lukysse
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2010

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od lukysse »

to je ale smula ze mam odrovnany hdd,mam ho asi 3 roky a box sem usmazil na 12v tak sem kupil novy a jeste sem to musel opravovat pres nejaky program a ted uz mi pomalu nejde ani zapnout ale nekdy jo on prave cvaka a sam se vypina a furt dokola takze je to nuda a v tom druhem boxu zacaly oxidovat kontakty takze muzu koupit zrovna novy,mozna zkusim hned usb 3.0
ofcak
Nováček
Nováček
Registrován: 24. lis 2013

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od ofcak »

Po dvouměsíčnim nepoužívání obrněnýho disku od A-Data. (starší verze tohodle http://www.mall.cz/pevne-disky-externi/ ... -3-0-modry)
Sem ho vyndal z šuplíku a cvaká. Vážně mi nezkratuje počítač, když ho vyndám z mrazáku a připojim do PC? :-O

Protože zničit si noťas kvůli zničenýmu disku se mi nechce :D
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Richo »

Zdravím. Mám Win7 64bit, HDD Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS. Večer jsem PC vypnul, ráno zapnu a vyskočilo na mě "DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER". BIOS disk nenašel. Při zapnutí disk zachroustá, točí se, ale BIOS ho nenajde. Koupil jsem HDD stejného typu, vyměnil elektroniku. Disk začne cvakat, BIOS ho detekuje, ale velikost hlásí 0GB.
Nevíte co s tím? Dají se data nějak vytáhnout (bez zasílání nějakým firmám)?
Dík.
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Spring »

Problem muze byt chybna kalibrace, poskozena nemusi byt jen elektronika a pokud neni identicka, tak bys uz tak poskozeny HDD jeste vice poskodil.

Stoji ty data za to? Pokud ano, tak bys mel navstivit prislusnou firmu a prinest s sebou i originalni elektroniku.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Richo »

nějakých 9 - 18 tisíc bych teda za ně nedal. Naštěstí ty nejdůležitější jsem tak týden před tím zálohoval. Ale fotky zamrzí...
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Spring »

Ale zase te nemrzej vyhozene penize na zalohovaci disk/nas.

Tezko rici, muze byt opravdu rozhozena jen kalibrace. Diagnostiku a odhad ceny obvykle daji zdarma nebo za mirny poplatek. Jestli te hodne mrzi, tak bys to mel zkusit. Stat se tomu mohlo i to, ze elektronika naridila skrabat plotny. Jestli se chces pokouset testdiskem, muzes.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
Marek2000
Nováček
Nováček
Registrován: 16. říj 2014

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od Marek2000 »

Ahojte,
Snad neporusim zadne pravidlo.
Mam disk od WD 750 gB do notasu. Je cca rok stary. Este v patek rano v pohode sel, pak sem jej vypl. Vecer uz nenabehl, resp. mi prislo ze se zastavilo nabihani, tak sem vypl notas natvrdo, a pak>
1. Disk se snazi roztocit dela takovy ten zvuk tudutudu, kdy to stoupa a klesa a cca po 30 vterinach prestane. System jej asi vidi, protoze v spravci zarizeni je to usb zarizeni videt, v computer managementu je asi taky videt, resp. jej system vidi, pta se, jestli pouzit MBR ci myslim PTGUI, pak napise ale chyba cyklycka redundance dat.
Poslal sem jej do Ontracku, precijen mam s nima dobre zkusenosti.
Vcera verdikt, pry udajne urvane hlavy, dle meho teda sou jen spatne zaparkovane, oprava nad 18000.
Pozadal sem je, at disk rozeberou a podivaj se jestli neni fakt jen spatne zaparkovana hlava, coz by bylo asi nejlepsi.
Pokavad by byly poskozene hlavy, predpokladam, ze mi ani druhy disk, ktery bych sehnal na czc jej stale maj, jen nevim jak zjistit, jestli je stejna verze FW. Co si vy o tom myslite nepomohl
hellmaster
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2008
Bydliště: Praha

Re: Záchrana dat - záchrana disku

Příspěvek od hellmaster »

hoj dotaz ohledně hdd, je šance s tím něco udělat (případně co a jak) nebo s ním akorát tak podložit skříň ?

Obrázek
PC under construction
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“