PRIME95 - Diskuze, problémy a vše okolo

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzin »

Poděs píše:Já dám taky torture test a pak to 3. odzhora.
Blend ano to je správne, nic to nemeni na tom že máš hodne nataktováno :-)
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Poděs
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2007
Bydliště: Filipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Poděs »

Vrátil jsem to na původní hodnotu a vyčkám na chladič. BTW: ty jsi nějaký zkušenější v OC?
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzin »

Poděs píše:Vrátil jsem to na původní hodnotu a vyčkám na chladič. BTW: ty jsi nějaký zkušenější v OC?
Tak nejaké zkušenosti mám, ale to už jsme malinko OT, projdi si sekci co řeší tvuj CPU, a MB, nejde jen o chladič ale o napeti CPU, vyladenosti, teplotách nastaveni BIOS apod.
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Pupik4
Nováček
Nováček
Registrován: 29. říj 2012

Re: PRIME95 - Diskuze, problémy a vše okolo

Příspěvek od Pupik4 »

Zdravím
Potřeboval bych poradit, stavěl jsem novej počítač a testoval ho na prime 95, moc tomu nerozumím proto přikládám náhled. Test jel cca 20h, (je to takhle v pořádku?) Teploty při testování byly procesor max 52, disc 28, GPU 44 . Dík Radek :?:
Prime95.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: PRIME95 - Diskuze, problémy a vše okolo

Příspěvek od kotas »

Mno z toho screenu to vypadá právě že blbě, pokud se nemýlím...zkus spíše ORTHOS PRIME, což běží na jádře z PRIME právě, tady: http://www.sosej.cz/Software/Systemove- ... 004-Orthos

když máš dual, stačí ho spustit, jednou, jestli QUAD, tak ho zapni dvakrát apod..ale sám jsem ho už cca rok nepotřeboval, tak doufám, že je pořád stejně spolehlivý........
lubo22
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2009

Re: PRIME95 - Diskuze, problémy a vše okolo

Příspěvek od lubo22 »

Ahojte mam pretaktovane CPU i7 10700KF na 5,1GHz. Skusil som nejake testy: cinebench r23 30min-OK, Aida 2hodiny-OK, OCCT 8.0.1 subor udajov: velky, rezim: extremny, typ zataze: variabily- 1h OK. Idem skusit prime95 v30,5 a do 5sekund PC zamrzne, vypne ho a restartuje sa. v com je problem? nestabilne CPU alebo ina chyba? Alebo taky program nepouzivat?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: PRIME95 - Diskuze, problémy a vše okolo

Příspěvek od python.p »

Prime95 je ultra zátěž, ale viděl bych to na špatné OC :) Respektive nestabilní. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
lubo22
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2009

Re: PRIME95 - Diskuze, problémy a vše okolo

Příspěvek od lubo22 »

Skusil som zapnut velky test v prime. Nechal som to zatial 30minut bezat a teploty do 72stupnov. Viac sa mi cakat nechcelo. Na konci napisane: Test completed 0-errors, 0-warnings.
Ale ak zapnem maly test, ventilatory sa riadne rozbehnu teplota vyleti na 100stupnov a PC vypne

EDIT: Skusil som small FFT povypinal som AVX. Test som nechal zatial len 15min bezat teploty do 93°C a TDP-210W :o
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“