PRIME95 - Diskuze, problémy a vše okolo

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Backer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Backer »

A co to vlastne pocita???A znamena to teda ze Procesor je v poradku???A nechapu jak to ze tu mam tak rychle odpoved jak to delate???
Současnej: Intel Core i5 4690K, Scythe SCMG-4000 Mugen 4, ASUS Z97 A, ASUS GTX680 Twin Frozr, CRUCIAL Ballistix Tactical 2x4GB DDR3 1600 LP, Zroj Enermax MODU82+ 525W, HDD Samsung 640GB SATA II 16MB, DVD Samsung , CASE Coolermaster Dominator
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

Backer píše:A co to vlastne pocita???A znamena to teda ze Procesor je v poradku???A nechapu jak to ze tu mam tak rychle odpoved jak to delate???
pocita cislo PI na xxx desetinych mist.

Ne neznamena to ze je procesor vporadku, znamena to pouze to ze procesro behem te doby neudelal zadnou chybu.
0118 999 881 999 119 7253
Backer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Backer »

A jakej rozdil je mezi PI a Prime95 a co znamena PI..... :-D .....a je teda nejakej program na tes Procesoru ketej mi zjisti jestli je v pohode nebo ja jinak nepoznam kterej hardware je spatnej a treba to neni hardwarem ale myslim ze jo protoze ty hry mi padaj porad a to uz jsem i preinstaloval win...a i jsem naformatoval disk takze je tam vsechno znova udelany tak by to nemelo bejt softwarem tak potrebuju zjistit jakej hard....je spatnej.diky chlapy. :)
Současnej: Intel Core i5 4690K, Scythe SCMG-4000 Mugen 4, ASUS Z97 A, ASUS GTX680 Twin Frozr, CRUCIAL Ballistix Tactical 2x4GB DDR3 1600 LP, Zroj Enermax MODU82+ 525W, HDD Samsung 640GB SATA II 16MB, DVD Samsung , CASE Coolermaster Dominator
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

Backer píše:co znamena PI..... :-D
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pi


rozdil mezi prime a super PI je proste ten ze jsou to dva ruzne programy, super PI je vice mene jen benchmark, prime je navrzen specialne na ostestovani stability cpu.

Backer píše: .....a je teda nejakej program na tes Procesoru ketej mi zjisti jestli je v pohode nebo ja jinak nepoznam kterej hardware je spatnej a treba to neni hardwarem ale myslim ze jo protoze ty hry mi padaj porad a to uz jsem i preinstaloval win
Na procesor je primer95 ale celkove na pc ne. bohuzel nikdy nevymyslel zazreanej program kterej by behem 5s rekl "toto pocitadlo je v poradku"
0118 999 881 999 119 7253
Backer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Backer »

Dobrý no ale co to vlastne pocita???jsem uplnej laik tak mi to tak i vysvetli a k cemu to teda je jako nekdo tu pise ze mu to reklo ze ma malo napeti na procesor a me to akorad vyplivno hrozny kvantum cislic. :?
Současnej: Intel Core i5 4690K, Scythe SCMG-4000 Mugen 4, ASUS Z97 A, ASUS GTX680 Twin Frozr, CRUCIAL Ballistix Tactical 2x4GB DDR3 1600 LP, Zroj Enermax MODU82+ 525W, HDD Samsung 640GB SATA II 16MB, DVD Samsung , CASE Coolermaster Dominator
Backer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Backer »

sory nevsim sem si toho odkazu zakze to pocita nekonecne dlouhy cislo pí a proc pak co to znamena.
Současnej: Intel Core i5 4690K, Scythe SCMG-4000 Mugen 4, ASUS Z97 A, ASUS GTX680 Twin Frozr, CRUCIAL Ballistix Tactical 2x4GB DDR3 1600 LP, Zroj Enermax MODU82+ 525W, HDD Samsung 640GB SATA II 16MB, DVD Samsung , CASE Coolermaster Dominator
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Počítá to Ludolfovo číslo Pí (na určitý počet desetinných míst, podle toho jak si to zadáš) ... nikomu to přímo neřekne, že má málo V na CPU, ale nízké napětí bývá jednou z příčin, proč je CPU nestabilní, takež to zkusil zvýšit a ono to pomohlo.
Goldnoob team proud member!
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

Backer píše:sory nevsim sem si toho odkazu zakze to pocita nekonecne dlouhy cislo pí a proc pak co to znamena.
proste ho pocita na xxx desetinejch mist, treba na 1m desetinejch mist by vysledek mel vypadat zhruba takto, pokud se vysledek toho co vypocital cpu nebude shodovat s tim jak by to melo vypadat tak procesor nekde udelal chybu a potacil spatne.
0118 999 881 999 119 7253
Backer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Backer »

Takze by se dalo rict ze je to program na nic kdyz mi to pocita neco co mi je i k nicemu. :?
Současnej: Intel Core i5 4690K, Scythe SCMG-4000 Mugen 4, ASUS Z97 A, ASUS GTX680 Twin Frozr, CRUCIAL Ballistix Tactical 2x4GB DDR3 1600 LP, Zroj Enermax MODU82+ 525W, HDD Samsung 640GB SATA II 16MB, DVD Samsung , CASE Coolermaster Dominator
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

Backer píše:Takze by se dalo rict ze je to program na nic kdyz mi to pocita neco co mi je i k nicemu. :?
slouzi k overeni spravnemu chodu cpu po dobu vypoctu programu.
0118 999 881 999 119 7253
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

Backer píše:Dobrý no ale co to vlastne pocita???
Prime95 počítá takovou speciální metodou prvočísla a pak to porovnává se svojí databází - pokud tě to, co počítá zajímá víc klik sem. SuperPI je jasný :) .
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
Backer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Backer »

aha tak teda dik a neznate jeste nejaky jiny programky ktery mi zjistej jestli muj hardware pracuje good.... :-D co ale jeste v tom memtestu jak z toho mam udelat boot disketu jak to udelam??
Současnej: Intel Core i5 4690K, Scythe SCMG-4000 Mugen 4, ASUS Z97 A, ASUS GTX680 Twin Frozr, CRUCIAL Ballistix Tactical 2x4GB DDR3 1600 LP, Zroj Enermax MODU82+ 525W, HDD Samsung 640GB SATA II 16MB, DVD Samsung , CASE Coolermaster Dominator
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

Backer píše:aha tak teda dik a neznate jeste nejaky jiny programky ktery mi zjistej jestli muj hardware pracuje good.... :-D co ale jeste v tom memtestu jak z toho mam udelat boot disketu jak to udelam??
Návod na memtest najdeš tady - je tam popsáno i jak udělat bootovací disketu/CD-ROM. A na testování stability kompu můžeš použít prakticky jakejkoliv benchmark.
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
Backer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Backer »

No dobrý no z týhle stranky jsem si ho stahnul ale jeste by to chtelo umet anglicky... :D takze dik no.
Současnej: Intel Core i5 4690K, Scythe SCMG-4000 Mugen 4, ASUS Z97 A, ASUS GTX680 Twin Frozr, CRUCIAL Ballistix Tactical 2x4GB DDR3 1600 LP, Zroj Enermax MODU82+ 525W, HDD Samsung 640GB SATA II 16MB, DVD Samsung , CASE Coolermaster Dominator
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Mr.Nigga »

Pokud se nepletu, tak ta instalace probíhá takto:
1.spustíš soubor install.bat
2.řekne ti to ať napíšeš označení disketové mechaniky - klasicky A nebo B
3.vložíš naformátovanou disketu do disketovky a on ti to tam naistaluje
4.v BIOSu nastavíš jako první bootovací jednotku disketovku a restartuješ PC
5.nabootuje se systém z diskety a začne automaticky prověřovat paměti(myslím, že automaticky), můžeš si nastavit rozsah testů s druh

Tak to je asi vše, nevím jak je to přesně s tím testováním, protože jsem to dělal před hodně dlouhou dobou, ale nějak takhle to zhruba je.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Mountin
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. led 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Prime95 Min. Jak dlouho

Příspěvek od Mountin »

Otázka je snad jasná ne?
Jak dlouho nechat Prime95 běžet abych měl cca 97% jistotu že CPU je stabilní
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Hledej http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... ight=prime (a další milion threadů v téhle sekci) :roll:
Goldnoob team proud member!
Mountin
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. led 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Mountin »

Ty sem vechny čet ale v žádnym jsem nenašel info o tom kolik cca minimálně času je třeba
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Ale taky to tam je ... když ho necháš běžet tak 24 hodin a nehodí chybu, tak by to mělo bejt ok.
Goldnoob team proud member!
Mountin
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. led 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re

Příspěvek od Mountin »

No jo ale to ne na 99,9999999% Tolik já nepotřebuju.
A hlavně je to PC rodičů a tak to nemůžu nechat tak dlouho
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“