Je 30 FPS dost pro všechny?

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak stačí, ono i u toho filmu když si zvykneš na víc tak ti pak 24 vadí. Těch 24 je na naše poměry i downgrade protože CRT TV pracovala s 50i (PAL) nebo s 59,94i(NTSC). Prostě 24 nebo 30 neni "dost" nikde a jedinej kdo to může obhajovat je ten co je na to prostě jen zvyklej a když vidí více tak mu to přijde "divný", ale jen kdyby se na to tejden koukal a pak měl jít zpátky...
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od AllowedCry »

no i u toho filmu když si zvykneš na víc
Co? Jak si chceš u filmu zvyknout na víc, když krom hobita či co to žádný film nemá a všichni se shodli, že high rate stojí u filmu totálně za hovno.

Na film s 60fps si nikdy nezvykneme, protože je to nepřirozený hnus a nepříjemné na dívání.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
kwoky
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 28. kvě 2015
Bydliště: Brno

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od kwoky »

Viděl jsem celou řadu real-life videí na Youtube i jinde a 60 fps mi nepřijde jako "nepřirozený hnus".
1700X@3,7 GHz, 2x8 GB @ 3400 MHz, GTX 1070
https://www.databaze-her.cz/uzivatele/kwoky/
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od AllowedCry »

Srovnávat nějaké videa a film je totálně pasé.
E// Ale nemá cenu to tady zase vše opakovat, nalistuj si stránky zpět a čti.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne neni, jediný co má film jinýho oproti natočenýmu videu je motion blur a další jiný pokusy ten malej framerate maskovat a snažit se aby to "vypadalo plynule", tohle vše se může odpustit jen to udělat ve vyššim framerate.

Na kompu pouštim všechny filym přes SVP ale na reálnej vysokej framerate to samo sebou nemá.
Naposledy upravil(a) DOC_ZENITH dne pát 28. čer 2019, 10:40, celkem upraveno 2 x.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od AllowedCry »

SVP ti dělá nějaký smooth? To sem viděl u některých TV a je to fakt shit, fajn to může být na fotbal nebo sport celkově, ale z filmu to udělá takový neslaný výsledek.
Naposledy upravil(a) AllowedCry dne pát 28. čer 2019, 10:57, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
kwoky
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 28. kvě 2015
Bydliště: Brno

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od kwoky »

Nevím, co je AVP, ale znám Smooth video project (SVP): https://www.svp-team.com/wiki/Main_Page
1700X@3,7 GHz, 2x8 GB @ 3400 MHz, GTX 1070
https://www.databaze-her.cz/uzivatele/kwoky/
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano ,samo sebou jsem myslel SVP, byl to překlep.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Srandista »

MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
kwoky
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 28. kvě 2015
Bydliště: Brno

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od kwoky »

Díky za link. Je to myslím celkem objektivně shrnuté. Zvyknout se dá na ledacos, ale když je hra špatná, tak to asi 1000 fps nezachrání.
1700X@3,7 GHz, 2x8 GB @ 3400 MHz, GTX 1070
https://www.databaze-her.cz/uzivatele/kwoky/
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Atapi »

phe, nějakej casual... :lol:
Obrázek
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Thellwin »

Heh, ta diskuse pod tím článkem je funny ... je to hnaný z extrému do extrému aka "nevadí mi 8 FPS v KC:D" až po sestavy za 200.000 samozřejmě doplněný o to, že sebelepší grafika a hodnota FPS nezachrání špatnou hru podpořený nostalgickou notou o hrách z 90 let.

Obávám se, že většina těch lidí co tvrdí, že 25 je ok nikdy nezkusila hrát delší dobu na lepších FPS. Taky jsem si kdysi chrochtal blahem u Mafie při 16 FPS a liboval si jak je to plynulý.
Goldnoob team proud member!
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Shaquille »

A o to presne jde, zda se, ze jsi to uplne nepochopil.
Otazka je, jestli by ses u Mafie bavil vic, kdyby bezela +60 FPS... Jsou samozrejme hry, kde je vice FPS nutnost, ale neni to pravidlo.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Thellwin »

Nepochybně, protože těch 16 FPS byl průměr, občas to bylo 10 a občas 20+ a jako fakt jsem to poznal. Jenže tenkrát jsem měl sestavu na <-> a na lepší nebylo. Tak jsem si tak trochu namlouval, jak je to vlastně v pohodě a plynulost hry při debatách s kamarády posuzoval podle těch úseků, kdy to jelo těch 20+.

Většinou je to o lhaní si sobě i ostatním, jak je to vlastně fajn a že víc nepotřebuju jen proto, že prostě není v mých současných možnostech mít víc.

Posaď tyhle lidi před 3 různé PC s jejich oblíbenou hrou. První PC bude jejich kde to jede 20 FPS, druhé bude nějaké průměrné kde to jede třeba 60 FPS a třetí bude dělo kde to jede 100 FPS s tím, že si mohou vyzkoušet všechny 3 a pak vybrat ke kterému si sednou. Chci vidět, kolik z nich si bude dál dobrovolně sedat k tomu svému, kde do té doby tvrdili, že to jede v pohodě a stačí jim to :)
Goldnoob team proud member!
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Raikkonen »

Zvyknout se dá na ledasco a taky záleží na celkové situaci. Taky jsem kdysi hrál sideshow Mafie a o pár let později plně plynule. Jenže tenkrát hraní na hranici slideshow bylo úplně běžné, protože buď si to tak člověk zahrál, nebo musel čekat zase x let na nové železo. Vždyť i highendové sestavy krátce po koupi ztrácely dech a u některých her se vyloženě říkalo že jsou až pro budoucí hardware.
Tehdy hráči na výběr neměli a většinou se museli spokojit s tím slideshow. To ale dnes už dávno neplatí, když okolo 60fps dávají často i starší mainstreamové sestavy. Sice těch 30fps u některých her není až tolik vidět, na něco se dá zvyknout, nebo to prostě utáhne ta kvalita té hry, ale mít na výběr, asi málokdo by nechtěl více fps. A kde má kdo jakou hranici, to už je individuální, stejně tak za jakých podmínek půjde dobrovolně pod ní. Spíš teda platí, že jen pro někoho je 30fps dost.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Shaquille »

Thellwin píše:Posaď tyhle lidi před 3 různé PC s jejich oblíbenou hrou. První PC bude jejich kde to jede 20 FPS, druhé bude nějaké průměrné kde to jede třeba 60 FPS a třetí bude dělo kde to jede 100 FPS s tím, že si mohou vyzkoušet všechny 3 a pak vybrat ke kterému si sednou. Chci vidět, kolik z nich si bude dál dobrovolně sedat k tomu svému, kde do té doby tvrdili, že to jede v pohodě a stačí jim to :)
Vubec nikdo netvrdi, ze si nevybere PC s 100+, ktere budu pusobit lepe, ale zahraje si to a uzije uplne stejne na PC z let vydani Mafie... Lidem se libila kvuli pribehu a hre celkove, na FPS se nikdo nekoukal... To chcet Srp v tom clanku rict, ze ted, pokud nemas 60 FPS tak radeji nehrajes... Je spousta her, u kterych 30 fps proste staci a nemusis mit kartu za 15k+ aby sis je uzil.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Thellwin »

Shaquille píše:Vubec nikdo netvrdi, ze si nevybere PC s 100+, ktere budu pusobit lepe, ale zahraje si to a uzije uplne stejne na PC z let vydani Mafie... Lidem se libila kvuli pribehu a hre celkove, na FPS se nikdo nekoukal... To chcet Srp v tom clanku rict, ze ted, pokud nemas 60 FPS tak radeji nehrajes... Je spousta her, u kterych 30 fps proste staci a nemusis mit kartu za 15k+ aby sis je uzil.
Tady se asi neshodneme. Myslím, že na FPS spousta lidí koukala, ale stejně neměli možnost s tím cokoliv udělat a hrát chtěli. Tak se to prostě přehlíželo. Plus to (aspoň z mého pohledu) byla ještě ta doba, kdy se vizuální stránka her posouvala dopředu mnohem rychleji a člověk u toho "chtěl být" i za cenu toho, že to jede na <->. Když to vemu na příkladu té Mafie, tak Mafia vyšla tuším v roce 2002. Když jsi si zahrál 3D hru z roku třeba 1999 a Mafii, tak to bylo ve většině případů vizuálně skoro neporovnatelný a byl to rzodíl 3 let. Dneska když vedle sebe postavíš hru z dnešní doby a hru 3 roky starou, tak až na nějaké extrémní případy vypadá většina těch 3 roky starých her pořád úplně v pohodě, velmi často víceméně stejně jako ty dnešní a nijak tě ten vzhled asi "nepohorší". Už tam není takový "tlak" na to si to hned zahrát za každou cenu aby jsi o něco nepřišel.
Goldnoob team proud member!
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od ArgCZ »

obecně bych nemíchal konzole a PC, já mám jak PC, tak obě vylepšený konzole, na PC monitoru 30 FPS nemám rád, na konzoli si můžu vybírat v řadě titulů mezi 30ti FPS a vyšími detaily/rozlišení a 60ti FPS s řekněme standartní konzolovou kvalitou a z těch cca 10ti titulů kde na výběr bylo, jsem 60ti FPS dal přednost jednou, nevím jak to vysvětlit, ale stabilních 30FPS na velký TV která je 2,5m daleko mě nevadí(stejně to ale platí i když PC napojím na TV, okamžitě 30 FPS bez potíží)

článek jsem teda podotýkám nečetl protože nepotřebuju utvrzovat v něčem co mam osahaný a vím jak to konkrétně vnímám já a jak mě to vyhovuje
Naposledy upravil(a) ArgCZ dne stř 25. zář 2019, 14:09, celkem upraveno 1 x.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od killerek »

Ta doba 90-tych nejde vůbec porovnávat, protože v te době stalo PC v pomeru k vyplate strasne moc a za to si rodina mohla klidne poridit auto. Moje první Pentium 75 PC stalo necelých 50k a to sem pak ještě z brigad dokupoval zvukovku, CD-ROM, repraky a později rozsiroval RAM
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Shaquille »

chapu jak to myslis... drive s tim nic moc udelat nemohli, dnes ti kazdy druhy (spis 9/10) doporuci minimalne 2070, abys vubec mohl hrat.
Pritom PSX stoji pulku toho co zminena GK a bavim se s ni kralovsky a je mi uplne jedno, jestli jede 30/60 nebo 100 FPS. Stejne tak u PC, kde je samozrejme lepsi vice FPS, ale jsou hry, kde mi 30 FPS uplne staci.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“