Je 30 FPS dost pro všechny?

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od killerek »

Třeba takove tahovky (HOMAM, Civka) me FPS moc nezajimaji, protoze u nich me zajima rychlost posunu po mape a nacitani kol ostatních protivniku. Do toho segmentu spadne i BG a D:OS (to zrovna hraju). RTS nebo akcni RPG uz jsou u me o plynulem FPS idealne stabilních 60 FPS vzhledem k monitoru. FPS multiplayer uz v podstate nehraju, protože na to není cas a proste uz mi totalne zmizely reflexy, jak sem zjistil v PVP Destiny 2.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Atapi »

Z toho co hraju toleruju nižší fps a nechám si co nejlepší kvalitu snad jen u Total War série, u všeho ostatního radši trochu sundám detaily když vidím že se mi to seká (a u esport věcí jdu rovnou po stovkách fps). Dřív mi taky nevadilo že jsem měl horší fps, obraz jak lego nebo že diablo jsem popvý hrál bez zvuku, protože s ním to mělo chvílema snad i jednotky fps. Dneska ale prostě mám možnost hrát líp, tak to tak dělám, to že by člověk potřeboval grafiku za 25 tisíc je blbost (ale lidi to podle komentářů žerou), na nějakej nižsí mainstream má snad už i uklizečka. Běžně se tady sestavujou herní PC za polovinu průměrný mzdy a lidi si na tom i pár let zahrajou AAA tituly (s tím že po čase to budou někde sundavat na medium jako já nebo si dokoupí novou mainstream grafiku), to bylo v době těch prvních pentií a podobně úplně nepředstavitelný.
Popravdě 30 vs 60 fps na PC mi dneska příjde jako řešit jestli budu kupovat šunku výběrovou nebo šunkovej salám, pokud nejseš socka co většinu prohulí a prochlastá, nebo si nadělá dluhy co nezvládá, tak máš snad vždy na normální šunku (nebo na víc než 30 fps). :mrgreen:
Obrázek
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od ArgCZ »

to je zas názor, dnes a denně potkáváš na ulici socky s ajfónem na splátky a někteří lidi co by mohli koupit za hotovku ajfónů že bys je na prstech svých rukou nespočítal maj telefon za zlomek ceny protože ta ochota dávat do toho peníze prostě chybí a vystačej si s levnějším, to stejný platí o tomto, to že někdo hraje v 30ti FPS na staší sestavě neznamená že je socka :D stejně jako borec(nebo borkyně ať jdem s dobou a jsme vyvážení) s ajfónem na splátky není boháč. Jednoduše i v HI-END HW se pohybujem v částkách na který třeba formou půjčky dosáhne i nízkopříjmovej člověk, pokud to bude pro něho prioritní záležitost.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Raikkonen »

Ono se tady ještě smíchávají 2 věci - hraní na PC s monitorem a na TV s konzolí. Mě tedy přijde, že právě ta větší vzdálenost sezení od TV a kolikrát různé technologie v TV vylepšující obraz a dopočítávající pohyb dělají iluzi plynulejšího obrazu s více fps (někteří filmaři už proti těmto technologiím dost protestují). U monitoru se přece jen většinou sedí mnohem blíže, že vás obraz více pohlcuje a taky spíš zaznamenáte to poškubávání při otáčení kamery při nižších fps. Proto taky na konzolích ani nevadí ten menší ořez jemných detailů (aby to konzole vůbec stíhala), protože to prostě z té větší vzdálenosti už tak nevidíte a tedy vám to nevadí a ani nechybí.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od ArgCZ »

jop s tím se dá jen souhlasit, až teda na to že to dopočítávání obrazu pro plynulejší pohyb nelze na hry používat, artefaktí to obraz a game mode který TV na konzole a připojení PC mají to má vypnuté a nejde to často v tomto módu ani ručně aktivovat

pokud půjdeš mimo game mode a tu technologii zapneš tak mimo artefaktění získáš ještě jako bonus input lag jak kráva a to když poznáš s bezdrátovým gamepadem tak to už musí bejt maso
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od fmx rider »

Presne tak, ten herni rezim na TV zadne vylepseni obrazu nedela. Zobrazuje to cisty nezpracovany signal pro co nejnizsi input lag. Zrovna hraju na PS4 Pro Horizon Zero Dawn na 55" 4k a trvalo mi par desitek minut si zvyknout na 30fps. Protoze je to ale skvela hra, tak s tim nemam problem a hodne se bavim. Jenze na PSku hraju jenom exkluzivity. Jak je hra na PC, dam prednost vyssim fps i kdyby jenom 45-50 u nekterych her (s gtx 1070).
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Atapi »

ArgCZ píše:to je zas názor, dnes a denně potkáváš na ulici socky s ajfónem na splátky a někteří lidi co by mohli koupit za hotovku ajfónů že bys je na prstech svých rukou nespočítal maj telefon za zlomek ceny protože ta ochota dávat do toho peníze prostě chybí a vystačej si s levnějším, to stejný platí o tomto, to že někdo hraje v 30ti FPS na staší sestavě neznamená že je socka :D stejně jako borec(nebo borkyně ať jdem s dobou a jsme vyvážení) s ajfónem na splátky není boháč. Jednoduše i v HI-END HW se pohybujem v částkách na který třeba formou půjčky dosáhne i nízkopříjmovej člověk, pokud to bude pro něho prioritní záležitost.
U člověka co je opravdu casual a sedne ke hře jednou dvakrát za měsíc se s tím dá 100% souhlasit, že mu to je naprosto šumák a má priority jinde, ale když to někoho živí, nebo u toho sedí i jen pro zábavu desítky hodin týdně, tak asi je. Ať si to teda koupí na splátky, nebo jestli z nějakýho masochistickýho důvodu nechce, ať si nestěžuje, jak je PC master race zlá. :P Snad když to je větší koníček, tak nemám problém do toho investovat, když mě bude živit instagram, tak si taky koupím ten ajfón, když najezdím na kole pravidelně tisíc km měsíčně, tak mi taky nebude dělat problém koupit kolo za 50 a nebudu postovat na twitter že moje kolo od vietnamce za 3 umí vlastně úplně to samé jako tvoje výbava, za kterou jsi dal dohromady 100K, hlavně je důležité si to užít a to můžu i na tom za 3.

Tak to pak asi nejsou pravý socky, když maj na ajfón na splátky (a nebo to jsou právě ti co se zadluží hovadinama co ani nepotřebujou a pak brečí že si nic nekoupí a ušetří prd).
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Hladis »

Linus: Does High FPS make you a better gamer?
https://www.youtube.com/watch?v=OX31kZbAXsA
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Hladis »

Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

A uploadnou to video jehož součástí je srovnávání v 1080p 30fps. :P
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Riku »

No to se povedlo :-D
PS5 | LG OLED CX55
m1ra
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2003
Bydliště: Near BRNO

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od m1ra »

Hlavne dokud clovek ten feeleing nezakusi tak je s tim uplne v pohode. Pamatuju na doby kdy jsem nemel problem s 30 fps a kdyz jsem si chtel neco opravdu moc zahrat smiril jsem se i 20 coz je z dnesniho pohledu velkej masochismus. Casem clovek zadne vydelavat rozmazli se atd. Dlouho jsem tvrdil ze neni nic lepsiho nez rockstable 60fps. Pak jsem poridil 144hz monitor a zacal hrat quake champions na 1060gtx behal kolem 90fps ale pozoroval jsem ze v nejvetsi vrave to pada k tem zminenejm 60ti a v tu chvili mi prislo ze tech 60fps se seka opravdu znatelne. Konzolovi hraci budou spokojeni az budou mit opravdu vsude stabilních 60 ale pro lidi co se pohybuji soucasne ve svete konzoli i pocitacu to porad nebude zdaleka idealni.
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Raikkonen »

V dalším Gran Turismu by Kazunori Yamauchi chtěl cílit na vyšší fps - 120 nebo dokonce 240 (mimochodem existuje vůbec nějaká TV která by to zvládla?). Ty vysoké fps asi budou hlavním tahákem nových konzolí, takže podobných rozhovorů ohledně nových her určitě uvidíme více.

https://www.gtplanet.net/gran-turismos- ... he-target/
https://www.eurogamer.cz/articles/2020- ... an-turismo
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od karel88l »

Ne,neni to dost ani 60fps neni dost.To mi pripomina dobu,kdyz se zavadela zeleznice,tak nekdo tvrdil ze,20km/h je obrovska rychlost a jaky to bude mit vliv na tehotne zeny atp. :lol:
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od AllowedCry »

existuje vůbec nějaká TV která by to zvládla?
Moje telka šla přetaktovat ze 60 na 120hz, takže jsem ready :lol:

@karel Srovnání s železnicí je naprosto mimo. Hry ze třetí osoby se nehrají při 30fps o moc hůř než při 60. Nedávno jsem dohrál odyssey na nouzové grafice a zvládal jsem dobře i práci s lukem (na ovladači) :D
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Atapi »

No hele co jsem začal hrát LoR (CCG), tak na redditu proběhlo dost diskusí o tom že hra má jenom 30 fps, že animace tahaj oči atd. :D :D Osobně mi to je teda u takovýhle hry jedno a třeba gwent jsem záměrně omezoval (vsync), protože to běželo pro změnu na 800 fps a větráky v PC na full. :lol:
Obrázek
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Raikkonen »

AllowedCry - 120 se zvládalo už v době CRT, stejně tak byly běžné i rychlé FullHD TV před nástupem 4K a po pomalém rozjezdu se rychlejší panely začínají prosazovat nyní ve 4K. Já jsem ale myslel na 240Hz 4K TV. Co si pamatuju, tak v době FullHD nějaké top panely 240Hz uměly, ale pak se roztrhl pytel s reklamštinou a najednou se psalo o stovkách Hz a přitom to byly obyč nebo v lepším případě 100Hz panely. Proto se ptám, jestli je vůbec nějaký TV 4K s reálnými 240Hz na obzoru...
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od AllowedCry »

Někde na obzoru (daleko) určitě je, ale že by byla nějaká poptávka po super rychlých 4K TV o tom dost pochybuji. Na co by jsi to dokázal využít? Hrát na tom FPS asi nebudeš, 3rd person hry zase takové FPS nepotřebují...
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Bouner
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2014

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Bouner »

No nvm, 30fps i ve 3rd person hře je prostě rakovina... to patří tak max do nějakých textových her a sudoku. Od animací, po odezvu tak po divný pocit při větší akci je prostě 30 fps děs. Krásný příklad jsou prostě 3rd person hry co výjdou i na PC, ideálně s odemklým framerate..ten rozdíl je kolikrát jak 2 jiné hry.
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Je 30 FPS dost pro všechny?

Příspěvek od Raikkonen »

AllowedCry - ptám se přeci celou dobu jen kvůli tomu článku, když o těch 240fps přímo mluví tvůrce Gran Turisma. Kazunori Yamauchi: "I’m more interested in raising it to 120 fps or even 240 fps."
Právěže o žádné TV s 240Hz nevím, ani po tom nějak zásadně netoužím.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“