Stránka 1 z 1
kde a jak restartuju CMOS?
Napsal: čtv 21. srp 2008, 14:28
od Juryy
Zdravim mam problem pameti mi jedou na 400mhz krome 800 nastaveni biosu nepomohlo CPU se v cpu-z chova divne skace z 1000mhz na 2100mhz to stejne nasobic z 10.5 na 5 ...poradte nekdo pls semzoufaly kde restartuju cmos??
Re: kde a jak restartuju CMOS?
Napsal: čtv 21. srp 2008, 14:30
od OndraSter
Žeby se procesor třeba podtaktovával v nečinnosti?
A co teprve paměti, ty CPU-Z ukazuje 400MHz, na který fyzicky jedou, ale data se přenáší 2x za cykl -> 2x400 je kolik? 800

.
Re: kde a jak restartuju CMOS?
Napsal: čtv 21. srp 2008, 14:35
od Juryy
tojo ale me ukazuje celkove 400mhz everest a dycky jeli na 800...cimz je mensi i propustnost..kde restartuju ten cmos?
Re: kde a jak restartuju CMOS?
Napsal: čtv 21. srp 2008, 14:44
od Stano K.
A pre boha načo chceš resetnúť Cmos?
Zostava ti funguje tak ako má! keď nie je potrebný výkon tak sa podtaktuje z tých 2,1Ghz na 1Ghz čím sa sníži spotreba a aj vyžarované teplo tj. aj hluk od ventilátorov.
Ad RAM ako ti už bolo napísané keď máš uvedený že ti behajú na 400Mhz to je ok.

(laicky: 800Mhz sa uvádza ako 400mhz tam a späť)
Re: kde a jak restartuju CMOS?
Napsal: čtv 21. srp 2008, 14:57
od Juryy
Vy me nechapete v cpu-z me skace rychlost cpu... coz nikdy nedelalo...mam visty driv na xp to nedelalo...a pameti me ukazuje jako efektivni taktovani everest 400mhz a driv dycky 800mhz ...
Re: kde a jak restartuju CMOS?
Napsal: čtv 21. srp 2008, 15:30
od OndraSter
Co se týče procáku tak to funguje tak, že v nečinnosti se podtaktuje a sníží napětí -> sežere míň elektriky. Buď za to rád, že to podtaktovává. A že to dřív nedělalo? A teď to vadí?
Ale ty paměti jsou záhadou, zkus to o 1MHz zvýšit (FSB CPU), co to udělá.
Re: kde a jak restartuju CMOS?
Napsal: ned 24. srp 2008, 23:13
od KamonCZ
OndraSter píše:Co se týče procáku tak to funguje tak, že v nečinnosti se podtaktuje a sníží napětí -> sežere míň elektriky. Buď za to rád, že to podtaktovává. A že to dřív nedělalo? A teď to vadí?
Konkrétně se to nazívá CollQuiet je to šetřící utilita od AMD dá se vypnout v biosu ale pokud netaktuješ tak je to spíš k užitku šetří to energii a ten cpu se podtaktuje pokud není potřeba výkon a když je potřeba tak se zas zvedne nasobič. A ty paměti ukazujou normalně 400Mhz v CPU-Z jak to zde psali jinak vše bys měl zjistit v biosu pokud se v něm vyznáš.
Re: kde a jak restartuju CMOS?
Napsal: ned 24. srp 2008, 23:18
od OndraSter
KamonCZ píše:Konkrétně se to nazívá CollQuiet je to šetřící utilita od AMD dá se vypnout v biosu ale pokud netaktuješ tak je to spíš k užitku šetří to energii a ten cpu se podtaktuje pokud není potřeba výkon a když je potřeba tak se zas zvedne nasobič. A ty paměti ukazujou normalně 400Mhz v CPU-Z jak to zde psali jinak vše bys měl zjistit v biosu pokud se v něm vyznáš.
Správně se to naz
ývá Cool'n'Quiet.
Re: kde a jak restartuju CMOS?
Napsal: ned 24. srp 2008, 23:22
od KamonCZ
Se mi ten název nechtěl hledat

Re: kde a jak restartuju CMOS?
Napsal: úte 7. říj 2008, 21:36
od 6480jojo
vyber baterku z dosky na cca 5 min vyber PC zo siete aj z elektriky ...postlacaj gombik na zapanie pc vrat baterku a mas to ... najjednoduhsi sposob