-!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od LoCo99 »

120/12 linka

požadavky : Gigabyt LAN a WAN , pochopitelně 11n , WPA2PSK , dualband výhodou a USB taky výhodou(tiskárna), černá barva výhodou :D, připojuju 5 nenáročnejch zařízení

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2Z92UM1X2A ?

edit : ach bože, tak tenhle nemá GLAN / GWAN, proč neuměj lidi počítat nuly
Brázda.l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005
Bydliště: Vysočina

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Brázda.l »

Ačkoliv TP-LINKy nemusím, toto není špatný kousek TP-Link TL-WDR3600.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 12GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+ | HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad X200 7459-1P0
estevezz
Nováček
Nováček
Registrován: 27. pro 2013

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od estevezz »

Zdravím, potřeboval bych poradit: mám ADSL internet od O2, modem D-Link DSL-2741B (ten novější, s 2 NEvyměnitelnými anténami), bydlím ve větším RD, a můj problém je velmi slabé pokrytí WiFi. Mohli byste mi prosím doporučit nějaké řešení - ve smyslu jaký modem / router s opravdu silnějším signálem? Cenově do toho chci investovat max 4tis. Díval jsem na ASUS dsl-n55u nebo Netgear DGND3700B. Díky moc. PS jsem v tomto laik
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Weslo »

Natáhni si kabel od stávajícího modemu někam kde pokrytí nemáš a kup libovolnou hrůzu za pár set, bude to fungovat OK :)
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
estevezz
Nováček
Nováček
Registrován: 27. pro 2013

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od estevezz »

A nějaký ten repeater? Např. Netgear WN2500RP
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Weslo »

Tak proč ne, ale kabel je kabel. Wi-Fi je znouzectnost.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
estevezz
Nováček
Nováček
Registrován: 27. pro 2013

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od estevezz »

No jo, kabely se mi moc tahat nechce. Pokud to nebude fungovat, tak mi asi nic jiného nezbude. Mně šlo jen o to, že pokud bych dal silnější antény (teď mám 2x2dbm, a dal bych třeba router/wifi s 3x5dbm) tak jetsli by to šlo poznat. Problém je, že mám 30-40cm příčky, tak to dosáhne max. fo vedlejšího pokoje, ale dál už ne.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Weslo »

Wi-Fi moc neovládám, ale záleží na tom, z čeho jsou ty příčky a jako moc zarušené je tvé okolí. Můj comtrend nemá anténu žádnou a obslouží celý barák...
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od LoCo99 »

koupil jsem Tenda N60 http://www.mironet.cz/tenda-n60-router- ... +dp193993/

zatim spokojenost, signál v bytě celkem uchazející, LAN běží tak jak má http://www.speedtest.net/result/3190990005.png , překvapil rozměrama trošku ( je menší než jsem byl zvyklej u routeru :D)
estevezz
Nováček
Nováček
Registrován: 27. pro 2013

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od estevezz »

Weslo píše:Wi-Fi moc neovládám, ale záleží na tom, z čeho jsou ty příčky a jako moc zarušené je tvé okolí. Můj comtrend nemá anténu žádnou a obslouží celý barák...
Tak příčky jsou cihla, ale jak říkám 30-40cm. Ty ruchy nevím co může způsobovat (a ani jak příp. zjistit). No nic, zkusím ten extender Netgear WN2500RP.
dedykiller
Nováček
Nováček
Registrován: 23. bře 2007

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od dedykiller »

Ahoj. Mám rodinný dům připojený O2 ADSL2+ 3,5mbit. Router mám v prvním patře (asus wl-600g) a dole v přízemí je signál horší. Přemýšlím, jak ho zlepšit. Napadla mě 3 řešení.

1) Koupit nový výkonný ADSL router.

2) Koupit nový výkonný router bez ADSL a ten starý použít jenom jako ADSL modem a wifi šířit tím novým.

3) Koupit nějaký obyčejný router a v přízemí ho nastavit jako repeater.

Které řešení je nejlepší? Nebo vás napadá i jiné? Cenový limit 3 tisíce kč.
Dále chci sdílet tiskárnu a externí HDD s filmy. V domácnosti jsou 3 NB, jeden PC přes wifi a jeden PC přes LAN a chytrý telefon. V přízemí chci sledovat online streamy sportu.
Brázda.l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005
Bydliště: Vysočina

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od Brázda.l »

1. Může trochu pomoci
2. Může trochu pomoci
3. repeater je zlo, pokud nemá 2 radia.

Jediné opravdu "funkční" řešení je, natáhnout kabel do přízemí a připojit na něj AP.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 12GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+ | HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad X200 7459-1P0
DayDreamer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread -!-

Příspěvek od DayDreamer »

Ahoj,

chtel bych Vas pozadat o radu. Potrebuji wifi router, ktery umi prijimat wifi (5ghz, moznost osazeni externi antenou) a poustet ho do LAN portu (alespon 3, nechci pouzivat switch, proto 1 port nestaci). Cenove do 2 tisice korun. Krom vyse zminenych pozadavku, zadne dalsi nemam. Nenapada Vas nejaky co ma tuto funkci a funguje bez problemu?

Dekuji za rady.

/EDIT: koukam, ze jsem asi napsal do spatne sekce (nevsiml jsem si predtim wifi sekce), tak snad jsem timto prispevkem nezpusobil velke problemy a omlouvam se. Zároveň nechci dělat zmatek mazáním a znovu postováním. :)
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od S.h.I.t. »

Ahoj,
uvažuju o novém, trochu slušném, routeru s WiFi domů.

Požadvky: Gbit lan, 2,4+5GHz WiFi, schopnost uroutovat 30Mbps připojení, schopnost zvládnout cca 8 zařízení na wifi/drátu, schopnost utáhnout stream videa z nasu a nezkolabovat (současný tplink to nedává).

Předvybral jsem si Linksys EA6300 - http://www.alza.cz/linksys-ea6300-d1346428.htm#popis

Je to dobrá volba? Popř alternativa? Cenový strop je cca 2500,-
blystar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2013
Bydliště: Opava

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od blystar »

Ahooj, prosím také o pomoc, nebudu však toliko náročný, jako kolega nade mnou :)

V současné je mé internetové řešení katastrofální. Mám 2 krabičky, router a z něj mi jde kablík do wifiny, kde v současné době nejsem vůbec spokojený se signálem.

Potřebuji něco, co bude mít dosah alespoň 30 metrů a projde tak přes 3 zdi :D existuje takové řešení ? Moc se v tom neorientuji.

Moje představa, 1 krabička ROUTER+WIFI, která bude mít 4 LAN porty, nepotřebuji žádné USB a zbytečné přidané funkce. Potřebuji jen, ať má wifi dostatečně silný signál. Přenášet bude max 5mbit internet, připojený současně k max 3 PC.

Poradí někdo ? Strop 1500,- ideálně kolem 1000,- :) Díky moc za tipy, jsem v tomhle strašný noob (viz můj popis) :D
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od Weslo »

S.h.I.t. píše:Ahoj,
(současný tplink to nedává)
Kup si Gbit switch a máš to za pár korun...
blystar píše: Potřebuji něco, co bude mít dosah alespoň 30 metrů a projde tak přes 3 zdi :D existuje takové řešení ? Moc se v tom neorientuji.
Natáhni si kabel.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
blystar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2013
Bydliště: Opava

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od blystar »

Dobře, děkuji za radu. Natáhnu si na zahradu kabel do mobilu. Pane, Vy jste ale kokot.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od Weslo »

Já Ti jen říkám, co funguje, protože se v tom narozdíl od Tebe orientuji. Na zahradu ( o které si nic nepsal) na mobil (o kterém jsi nic nepsal) nejlépe nějáké malé AP připojené překvapivě kabelem. A kokoty si nech doma pro tatínka. :angry2:
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
blystar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2013
Bydliště: Opava

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od blystar »

Tak pardon, to mi uteklo inu. Každopádně bych potřeboval nějaký lepší wifi router viz popis víše. Rada pořídit AP je pro mě zbytečná, ale i tak dík.
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: -!- výběr ADSL2+/obyč. routeru s wifi - oficiální thread

Příspěvek od S.h.I.t. »

Weslo píše:
S.h.I.t. píše:Ahoj,
(současný tplink to nedává)
Kup si Gbit switch a máš to za pár korun...
switch mi nic nevyřeší (snad jedině ten stream). Ten Tp-link je sračka. Padá wifi, padá připojení k internetu. Restart tak 2x denně, jinak nejede. Proto výměna i routeru.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“