DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od Krteq »

Donald66 píše:Zkoušel jsem Stalker:CoP benchmark a tam mě to teprve trklo že to nejede, v Dirt2 jsem to nastavil vše ´´naplno´´ a myslel jsem si že to jinak nejde, až pak jsem zjistil že u Postproces nejde nastavit vic než Medium=Dx9 :( snad to neni RC verzí systému, Prof. verzi se chystám koupit až v březnu, Ono u toho Dirt2 mě to až zas tolik netankuje, ale za měsíc má vyjít nový Alien a to prostě bude muset jet naplno ! :) BTW: u toho Stalker benchmarku jde nastavit Dx10 a Dx10.1 jen ten Dx11 nejde :(
V tom případě směřuj svoje další dotazy do vlákna ATi Radeon HD 5850/HD 5870 - Problémy a jejich řešení.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od no-X »

Pan Igor Staněk mi dnes (téměř) věnoval svůj článek o DX11 a teselaci:


DX11 teselace a současné hry

http://x32life.blogspot.com/2010/01/dx1 ... _2063.html


abych nebyl za nezdvořáka, rozhodl jsem se ve vší slušnosti odpovědět :-)

http://pctforum.tyden.cz/blog.php?u=2991&b=67
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od Shit »

no-X píše:abych nebyl za nezdvořáka, rozhodl jsem se ve vší slušnosti odpovědět :-)

http://pctforum.tyden.cz/blog.php?u=2991&b=67
Myslíš si, že si to I.S. na blogu přečte? I.S. čte tohle fórum?
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od no-X »

Pokud si toho nevšimne sám, nareportuje mu to jistá osoba tak do 3 minut nejdéle :) Zkušenost.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od Lukfi »

Kdyby to náhodou někdo přehlédl: 8-)
Hardwarová teselace je cestou k lepší 3D grafice
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
glowi2
Nováček
Nováček
Registrován: 05. úno 2009

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od glowi2 »

Podle mě krásné screeny z DX11 verze velice nadějné FPS Metro 2033 (březen 2010) http://www.eurogamer.cz/gallery.php?gam ... 631#anchor
xsahr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. úno 2010

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od xsahr »

Takže když mám nouvou grafickou kartu s novou základovkou.. s porporou Directx11 a mam OS xp home 32bit tak mi to nebude podporovat ty 11cky ? a jakou verzi mi to podpoří ? snad né 9C
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od beardie »

ked mas XP, tak budes mat maximalne DX9c, presne ako pises
DX11 je dostupne na Viste a Win7
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
xsahr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. úno 2010

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od xsahr »

a 10.1 ?
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od beardie »

XP ma maximalne 9c
Vista a Win7 podporuje DX10, 10.1, 11
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
obcanskej
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. črc 2008

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od obcanskej »

Řeknu to asi takhle, 20% výkonu u GTX 580 navrch proti GTX 480? To bude stačit tak maximálně na nejslabší modely z řady HD 6900.
...majitelé KEPLER grafik budou brečet, protože ve většině hrách mají nižší výkon, než za tu samou cenu mají konkurenční grafiky HD 7800...
Mohu vám již se 100% jistotou říci, že zatím grafické karty KEPLER rozhodně výkonné HD 7900 neohrozí.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od no-X »

Hmm, tak to panu Staňkovi gratuluju k "prvnímu skutečnému DX11 titulu", ale mně to připadá z těch dosavadních jako zatím největší slabota (graficky).
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od Thellwin »

Jako kdyby byl někdo schopný poznat u všech dosavadních "DX11" titulů, že jde o DX11 tituly ... myslím, že kdyby to nebylo u nich napsaný, tak to nepozná nikdo.
Goldnoob team proud member!
Syntex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. úno 2009

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od Syntex »

No tak pokud jde čiště o grafiku a detaily, tak DX11 přinesl akorát Tesselaci a shadery (což přináší další možnosti), ale na FPS to je určitě znát, když se dělala recenze na AvP tak tam byly rozdíly FPS DX9 a DX11 docela velké ve prospěch DX11.

Obrázek

Zelený průběh je Radeon HD 5970 v DX9 hře. Průměrné fps hlásil Fraps 44 snímků, což je velká bída. Při stejném nastavení a grafice, jsem jen přepnutím do DX11 módu získal
mnohem plynulejší hru. Průměrná fps se nyvýšila na 77 snímků a také fialový průběh to dokládá zřetelně.

Už jenom z toho hlediska se vyplatí investovat do DX11 pokud hodláte hrát na vysoké rozlišení. Otázka je, jak moc bude znatelný nárůst výkonu v čistě připravovaných hrách pro DX11.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od Thellwin »

Já vím, jenom mi připadá, že když se tedy DX11 vychvaluje hlavně pro to, jak zrychlí FPS při zachování stejné kvality, tak proč je najednou špatně, že to není grafická bomba. Podle screenů hra nevypadá zle, samozřejmě nemohou soudit za běhu, nehrál jsem, ale když vezmu v potaz i další DX11 hry, na které si vzpomenu, tak v DiRTu 2 by mohl člověk změny proti DX10 hledat lupou, ve Stalkerovi: CoP mi utkvěla v paměti akorát plynová maska, která byla kulatá a ne spíš hranatá jako v nontesselované verzi to, že je plynová maska kulatá asi nebude nějaký zásadní argument pro to, označit hru za grafickou bombu.
Goldnoob team proud member!
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od Weslo »

Programátoři jsou konzervativní.Navíc je do lepší grafiky nikdo netlačí (viz. konzole).Nevím tedy proč by měli dělat hry s DX 11.
btw. ví se už o podpoře či nepodpoře vyšších verzí DX u nových generací konzolí?
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
fobos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od fobos »

asi tak, pokiaľ nebudú mať konzoly DX11, tak programátorov nikto nedonúti len tak (bez sponozoringu) nasilu implementovať do multiplatformovej hry (dnes drvivá väčšina hier) DX11. Všetky dnešné "DX11" hry sú marketing a to ako zo strany GPU výrobcov (zatiaľ len AMD) tak aj samotných vydavateľov hier..

inak to DX11 "rozšírenie" v AvP je k smiechu (a ja som pred vydaním chcel meniť HD 4870 za 5770 - ako dobre som len spravil, že som nemenil)
Naposledy upravil(a) fobos dne ned 28. úno 2010, 16:22, celkem upraveno 1 x.
Syntex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. úno 2009

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od Syntex »

Já nevim jak to už zpracování her chodí, ale hra se vytváří podle mě minimálně rok až dva, pokud mluvíme o A titulech, ale kdy měli možnost dostat do rukou od Microsoftu DX11 a implentovat ho? Nemyslím si, že budou dělat razantní změny v grafickým zpracování jenom kvůli DX11 a prodloužit vydání o několik měsíců.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od Weslo »

dle mého skromného názoru ...
AAA tituly jsou v drtivé většině multiplatformní -> kvůli konzolím DX9 max.
exluzivní PC trháky (třeba cokoliv od Blizzardu) zase půjde zahrát na všem .. je to jejich filozofie.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Syntex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. úno 2009

Re: DirectX 11 - Info, diskuze a vše okolo

Příspěvek od Syntex »

Takže dokud tu budou konzole s DX9, tak není důvod proč se zabývat lepším implentováním DX11 pro PC verzi?
Prostě k tomu nalepí DX11 extrahyper new real technologi a hotovo.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“