PROJEKTORY

Stolní i přenosné projektory - rady a zkušenosti, včetně výběru.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Reptile »

gsi píše:Pokud je k tomu moznost je nejlepsi si natrit zed barvou Tikurila H499. Nesrovnatelne lepsi cerna nez na platne nebo bile zdi. Barva me stala kolem 400 kc a pokryl jsem s ni zed 2,5m x 4m.
a jsme si tim opravdu jisti?? jinak statosi gratuluji. Doufam že se nebude nikdy vlnit. Cena? rozmer v palcich?? dik
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

Mám doma nyní na test 4K projektor společnosti BENQ W11000 za 162tis s DPH je to opravdu macek :)

Jinak jsem udelal fotku rastru na plátně, 4K je opravdu znat a pokud si pustite na 110" 4K nativní film, sou to hotovy orgie :)

https://www.facebook.com/HWrecenze/post ... 0268258501
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Woyta »

AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

jo ale ta cena :)
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

pár fotek toho BenQ W11000 tj projektoru za 160tis s DPH :)
http://stratos1.rajce.idnes.cz/BenQ_W110000/
axeli
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2013

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od axeli »

Po 6ti letech a 2111h mi odešla u mého Epson EH-TW3200 lampa :wink:

Kód: Vybrat vše

http://i.imgur.com/B8e3BS4.jpg
Použiji starý housing, takže mi bude stačit samotná lampa, máte někdo nějakou vyzkoušenou?
Uvažuji, že prostě koupím zde

Kód: Vybrat vše

http://www.projektory-lampy.cz/lampy/epson/epson-elplp49/
onu ORIGINÁLNÍ lampu bez modulu což by měl být nějaký OEM výrobce.

Na aliexpressu sice lze sehnat za 27$

Kód: Vybrat vše

https://www.aliexpress.com/item/ELPLP49-V13H010L49-compatible-projector-lamp-without-housing/434251197.html
ale nevím jak "tvrdá" čína to bude a řešit nějakou změnu barevného spektra...atp. se mi úplně nechce.
i9-13900K / NZXT Kraken Z63 / TG Kryonaut / Contact Frame / -0.1Vcore RTX 4080 AERO OC Asus ROG STRIX Z790-E ADATA XPG Lancer RGB 32GB 6000MHz 4x Kingston FURY Renegade NVMe 1TB Meshify 2 Corsair RM850x v2
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Stratos »

tedka mi jeden clovek rikal ze objednaval lampu z ciny do Panasonica a pohoda
Strady
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2012

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Strady »

Axeli: Ahoj mohl bys mi napsat jak jsi dopadl s lampou? Jelikož mám stejný problém, jen 8let a 1300hodin. :? Úplně stejné zahnutí jako máš ty. To je nějaké přehřátí nebo co?
Asi bych měl na projektor víc koukat, 14 hodin měsíčně není moc.
axeli
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2013

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od axeli »

Strady píše:Axeli: Ahoj mohl bys mi napsat jak jsi dopadl s lampou? Jelikož mám stejný problém, jen 8let a 1300hodin. :? Úplně stejné zahnutí jako máš ty. To je nějaké přehřátí nebo co?
Asi bych měl na projektor víc koukat, 14 hodin měsíčně není moc.
Ahoj, uh to opravdu moc nevydržela, skoro jako by ta lampa ztrácela na životnosti nejen používáním...
Byl jsem rozhodnutý pro jednu OEM kolem 4k,- ale rozhodl jsem se, že ještě počkám a objednal jsem tu z aliexpressu, vyzkouším jí a dám vědět ;-)
i9-13900K / NZXT Kraken Z63 / TG Kryonaut / Contact Frame / -0.1Vcore RTX 4080 AERO OC Asus ROG STRIX Z790-E ADATA XPG Lancer RGB 32GB 6000MHz 4x Kingston FURY Renegade NVMe 1TB Meshify 2 Corsair RM850x v2
Strady
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2012

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Strady »

Dík za info, budu v očekávání tvé odpovědi. 8500,- za originál nedám.
Ještě se zeptám, jestli před koncem lampy ti ztmavnul obraz, skoro žádný jas nebo jak jas nastavený -10?
axeli
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2013

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od axeli »

Strady píše:Dík za info, budu v očekávání tvé odpovědi. 8500,- za originál nedám.
Ještě se zeptám, jestli před koncem lampy ti ztmavnul obraz, skoro žádný jas nebo jak jas nastavený -10?
Ano. Poslední rok jsem se sem tam setkával s flickeringem, klasicky jsem musel na pár minut přepnout z ECO na Normal a zpět a vše bylo ok. Ztmavnutí jsem si všiml asi 3h před koncem lampy, takže z Rogue One jsem toho moc neměl :lol: otestuji tu lampu, už je 10 dní na cestě, tak počítám za dalších 10 dní přijde, dám vědět.
i9-13900K / NZXT Kraken Z63 / TG Kryonaut / Contact Frame / -0.1Vcore RTX 4080 AERO OC Asus ROG STRIX Z790-E ADATA XPG Lancer RGB 32GB 6000MHz 4x Kingston FURY Renegade NVMe 1TB Meshify 2 Corsair RM850x v2
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od petsild »

Stratos píše:pár fotek toho BenQ W11000 tj projektoru za 160tis s DPH :)
http://stratos1.rajce.idnes.cz/BenQ_W110000/
Obraz bude ve skutečnosti ohromující :D, já bych přesto raději uvítal 2K projektor, proč ho žádný výrobce nemá v nabídce?
axeli
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2013

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od axeli »

Strady píše:Dík za info, budu v očekávání tvé odpovědi. 8500,- za originál nedám.
Ještě se zeptám, jestli před koncem lampy ti ztmavnul obraz, skoro žádný jas nebo jak jas nastavený -10?
Jen dávám vědět, že lampa dorazila a funguje perfektně. Žádná změna barevného podání ani jasu. Snad dlouho vydrží :) , pár obrázků http://imgur.com/a/fACTk
i9-13900K / NZXT Kraken Z63 / TG Kryonaut / Contact Frame / -0.1Vcore RTX 4080 AERO OC Asus ROG STRIX Z790-E ADATA XPG Lancer RGB 32GB 6000MHz 4x Kingston FURY Renegade NVMe 1TB Meshify 2 Corsair RM850x v2
Strady
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2012

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Strady »

axeli píše:
Strady píše:Dík za info, budu v očekávání tvé odpovědi. 8500,- za originál nedám.
Ještě se zeptám, jestli před koncem lampy ti ztmavnul obraz, skoro žádný jas nebo jak jas nastavený -10?
Jen dávám vědět, že lampa dorazila a funguje perfektně. Žádná změna barevného podání ani jasu. Snad dlouho vydrží :) , pár obrázků http://imgur.com/a/fACTk
Díky za info!!To je bezva! Přece jen 700,- není 8000,- :-)
Už jí mám objednanou. Doufám, že dorazí co nejdříve do MS v hokeji tu musí být!! :-)

Edit: Ještě chci zeptat, jestli jsi už čistil projektor? Po 6letech máš krásně čistý obraz, mě už se do projektoru dostal práh a mám místy zelené fleky. Až budu měnit lampu asi rovnou vyčistím.
axeli
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2013

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od axeli »

Díky za info!!To je bezva! Přece jen 700,- není 8000,- :-)
Už jí mám objednanou. Doufám, že dorazí co nejdříve do MS v hokeji tu musí být!! :-)

Edit: Ještě chci zeptat, jestli jsi už čistil projektor? Po 6letech máš krásně čistý obraz, mě už se do projektoru dostal práh a mám místy zelené fleky. Až budu měnit lampu asi rovnou vyčistím.
Ano, čistil jsem. Tenhle návod je super - http://www.avsforum.com/forum/68-digita ... st22130851
i9-13900K / NZXT Kraken Z63 / TG Kryonaut / Contact Frame / -0.1Vcore RTX 4080 AERO OC Asus ROG STRIX Z790-E ADATA XPG Lancer RGB 32GB 6000MHz 4x Kingston FURY Renegade NVMe 1TB Meshify 2 Corsair RM850x v2
Strady
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2012

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Strady »

Jj přesně tento návod mám v Pc už dlouho dobu uložený a pořád se k tomu nemám. Jelikož jsem četl, že někomu to pomohlo a někomu ne, no a dokonce některým se to ještě horšilo.

Můžeš mi dát pár tipu na co si mám dát pozor? Nebo jaký jsi použil stlačený vzduch? Díky
axeli
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2013

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od axeli »

Strady píše:Jj přesně tento návod mám v Pc už dlouho dobu uložený a pořád se k tomu nemám. Jelikož jsem četl, že někomu to pomohlo a někomu ne, no a dokonce některým se to ještě horšilo.

Můžeš mi dát pár tipu na co si mám dát pozor? Nebo jaký jsi použil stlačený vzduch? Díky
Použij stlačený vzduch ve spreji, nic jiného https://www.alza.cz/clean-it-stlaceny-v ... 240917.htm - hlavně žádný kompresor, kde se mísí vzduch s olejem :) Nejdůležitější je po celou dobu držet trysku spreje ve vodorovné poloze, tzn. je vhodné to celé provádět ve dvou lidech, kdy ti druhý drží projektor ve vertikální poloze. Před každým fouknutím je vhodné nechat sprej odpočinout, neměl by tě moc studit v ruce + před každým fouknutím do projektoru je vhodné fouknout do prostoru někam mimo. Takhle se vyhneš náhodnému stříknutí kapaliny do útrob projektoru .) Doporučuji na konci projektor nesešroubovat a vyzkoušet to, někdy je potřeba to udělat vícekrát, než se člověk zbaví těch největších částic prachu - před každou manipulací s projektorem, nechej pořádně vychladnout lampu, jinak si jí zku...rozbiješ :)
i9-13900K / NZXT Kraken Z63 / TG Kryonaut / Contact Frame / -0.1Vcore RTX 4080 AERO OC Asus ROG STRIX Z790-E ADATA XPG Lancer RGB 32GB 6000MHz 4x Kingston FURY Renegade NVMe 1TB Meshify 2 Corsair RM850x v2
Strady
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2012

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Strady »

Můžeš mi dát pár tipu na co si mám dát pozor? Nebo jaký jsi použil stlačený vzduch? Díky

Použij stlačený vzduch ve spreji, nic jiného https://www.alza.cz/clean-it-stlaceny-v ... 240917.htm - hlavně žádný kompresor, kde se mísí vzduch s olejem :) Nejdůležitější je po celou dobu držet trysku spreje ve vodorovné poloze, tzn. je vhodné to celé provádět ve dvou lidech, kdy ti druhý drží projektor ve vertikální poloze. Před každým fouknutím je vhodné nechat sprej odpočinout, neměl by tě moc studit v ruce + před každým fouknutím do projektoru je vhodné fouknout do prostoru někam mimo. Takhle se vyhneš náhodnému stříknutí kapaliny do útrob projektoru .) Doporučuji na konci projektor nesešroubovat a vyzkoušet to, někdy je potřeba to udělat vícekrát, než se člověk zbaví těch největších částic prachu - před každou manipulací s projektorem, nechej pořádně vychladnout lampu, jinak si jí zku...rozbiješ :)
Díky moc za rady!!! Hned jak přijde lampa tak se do toho dám! Dík
MrTwister
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2007
Bydliště: Praha

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od MrTwister »

Super info o tech lampach, I kdyz doufam ze ta moje jeste dlouho bude zit :)
Jinak prave resim platno a chci si udelat ramovku. Nejake napady jake "platno" do ni napnout?
Strady
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2012

Re: PROJEKTORY

Příspěvek od Strady »

MrTwister píše:Super info o tech lampach, I kdyz doufam ze ta moje jeste dlouho bude zit :)
Jinak prave resim platno a chci si udelat ramovku. Nejake napady jake "platno" do ni napnout?
Taky jsem si chtěl udělat svoje rámové plátno, chtěl jsme vypnout nějakou bílou desku. Projdi zdejší diskuzi, je tady toho poměrně dost. Nakonec jsme koupil Elite Screens.

Tady je odkaz a jsou tam i moje fotky, sice drahý ale nemohu si ho vynachválit.
https://www.czc.cz/elite-screens-platno ... 46/produkt
Odpovědět

Zpět na „Projektory“