Problem s rychlostí flash disku

Problematika SDRAM, DDR1/2/3 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další, včetně čteček pamětí.
Odpovědět
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Problem s rychlostí flash disku

Příspěvek od Holda »

Pořídil jsem 8GB Patriot XporterXT, který by měl dosahovat zápisu kolem 17MB/s. Ovšem mě se nedaří dostat v CrystalDisku ani na 8MB/s.
cmark.png
Podobnou rychlost mám i s Corsair Flash Voyager, ale ten by takovouhle rychlost mít měl. Myslel jsem, že je to USB, tak jsem nahrál nejnovější drivery na mojí EP43-DS3L, zkusil jiné porty, ale bezvýsledně.
Při kopírování v systému (Vista x64) mi průzkumník ukazuje zajímavé věci. Nejdříve rychlost skočí přes 100MB/s, ukazatel kopírování dojede až skoro ke konci a tam se brutálně sníží rychlost až někam k těm 7-9MB/s a potom ještě dobu čekám, až se soubor dokopíruje i když je všude vidět 100%.
USB to nejspíše ale nakonec není, při připojení externího disku vypadá vše v pořádku.
Díky za každou radu.


//edit Wilik - presun z ostHW
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
.
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s rychlostí flash disku

Příspěvek od karf »

máš nastavenou optimalizaci pro výkon? v HW vlastnostech karta zásady?
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Problem s rychlostí flash disku

Příspěvek od Holda »

Mám sice mě to nenapadlo hned, ale rozdíl v tom žádnej prakticky nebyl :x
.
yesper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2008
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s rychlostí flash disku

Příspěvek od yesper »

Tento problem malo vela uzivatelov, po sformatovani na NTFS im rychlost klesla presne ako tebe. Na povodnom FAT32 im to slo ako tak, ale opatovny format z NTFS na FAT32 uz nepomohol. Mne napr. 16GB verzia sla normalne zapis 17-19MB/s
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Problem s rychlostí flash disku

Příspěvek od Holda »

Tak jsem přeformátoval a několikrát naplnil a smazal, jak mi bylo doporučenou u konkurence a ejhle zápis skočil na 13MB/s. Ještě to párkrát udělám a uvidím. Nicméně i s tímhle jsem +- spokojenej.
.
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Problem s rychlostí flash disku

Příspěvek od elcrys »

yesper píše:Tento problem malo vela uzivatelov, po sformatovani na NTFS im rychlost klesla presne ako tebe. Na povodnom FAT32 im to slo ako tak, ale opatovny format z NTFS na FAT32 uz nepomohol. Mne napr. 16GB verzia sla normalne zapis 17-19MB/s
Výrobci totiž používají někdy svůj vlastní lehce upravený souborový systém (i když je plně kompatibilní s FAT32), který má některé speciální vlastnosti (jako třeba rovnoměrné rozkládání dat kvůli omezení opotřebení čipu MLC atd.). Takže si takhle člověk může zprasit rychlost flash disku tím, že si ho přeformátuje na jiný souborový systém a když nahodí zpět standardní FAT32, tak už to není ten optimalizovaný, co tam byl předtím. Já jsem takhle se svou flashkou po cestě FAT32->NTFS->FAT32 přišel o polovinu rychlosti (z 19 MB/s zápisu na 10). Škoda, že výrobci většinou neposkytují svoje servisní formátovací programy. Nakonec jsem ale původní rychlost dostal takřka zpět, po celodenním formátování, kdy jsem zkoušel různé souborové systémy s různými velikostmi alokační jednotky (skončil jsem na FAT32 s alok. jednotkou 32 kB). Zajímavé také bylo, že po každém formátování (i se stejnými parametry) byla rychlost disku jiná.

:!: Takže všem v zájmu zachování rychlosti jejich flash disků doporučuji neformátovat jinak než quick formatem.
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s rychlostí flash disku

Příspěvek od karf »

problém ale je, že fat32 má omezení velikosti souboru na 2^32 což je dost blbý
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Odpovědět

Zpět na „Paměti“