DOPORUČTE 22" LCD

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od maXXmilian »

Všechny rady s nákupem, tipy a doporučení ohledně LCD monitorů s úhlopříčkou 22" věďte prosím v tomto tématu.

Tento thread navazuje na starší: http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=16&t=92516 Doporučte 22" LCD

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
kuchi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2008

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od kuchi »

Jako levný a kvalitní bych doporučil PRESTIGIO P7229WDG - http://lcd-monitory.heureka.cz/prestigio-p7229wdg Mám ho doma asi čtvrt roku a za 3k maximální spokojenost :mrgreen:
Notebook: Dell XPS 15 9560, 15,6" IPS 1920x1080, Core i5-7300HQ, 8GB RAM DDR4, NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB GDDR5, 128GB SSD a 1TB HDD, Pioneer DDJ-RB nejen jako zvukovka
Piditěžič a server: AMD E-350, 4GB RAM, ATI Radeon R9 280x 3GB GDDR5, 2TB HDD
Mobil: Honor 8, 32 GB
Kamera: Niceboy VEGA 5 Pop
Deerro
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Deerro »

hoši a keby ste mali porovnať tieto dva Samsungy, ako by to dopadlo? :) Ktorý by bol vhodnejší na hry? Má niektorý z nich nejaký väčší nedostatok v kvalite zobrazenia? (podsvietenie, farby ..)

2243BW

T220
CPU: i5 2500K MB: MSI P67-GD65 RAM: Crucial 2x4GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP VGA:MSI GeForce GTX670 PE HDD: Crucial M4 256GB 7mm + Seagate 7200.10 250GB 16MB cache ST3250620AS DVD-RW: Samsung S223C Case: Fractal Design Define XL PSU: Seasonic S12II 520W Ostatné perifériá: Microsoft SideWinder X6, Logitech G5, SteelPad Qck, Dell U2412M + Samsung SyncMaster T220, AKG K 530, XBOX360 Wired Controller
UncleCz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. lis 2006
Bydliště: Brno

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od UncleCz »

2. ma dynamicky kontrast a lepsi odezvu.
Ani 1 z monitoru nezvlada FullHD.

Zalezi na co presne by mel byt monitor urcen, preferoval bych vsak 2. volbu
Obrázek
Deerro
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Deerro »

no práve ten dynamický kontrast je dvojsečnou zbraňou .. FullHD nepotrebujem, nakoľko chcem monitor prevažne na hry a tak 1680x1050 je pre mňa najlepšia voľba. Ako je to pri tej T220 s lesknutím sa resp. odrážaním obrazu na okrajoch?
CPU: i5 2500K MB: MSI P67-GD65 RAM: Crucial 2x4GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP VGA:MSI GeForce GTX670 PE HDD: Crucial M4 256GB 7mm + Seagate 7200.10 250GB 16MB cache ST3250620AS DVD-RW: Samsung S223C Case: Fractal Design Define XL PSU: Seasonic S12II 520W Ostatné perifériá: Microsoft SideWinder X6, Logitech G5, SteelPad Qck, Dell U2412M + Samsung SyncMaster T220, AKG K 530, XBOX360 Wired Controller
UncleCz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. lis 2006
Bydliště: Brno

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od UncleCz »

To ti bohuzel nepovim, bohuzel mohu soudit jen papirove.. Kazdopadne co Samsung, to kvalitne provedena prace. Vsechny modely co mame v praci jsou perfektni (minimalne za ty penize)..
Obrázek
JvtDeSiGn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2007
Bydliště: ústí n/o
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od JvtDeSiGn »

Zdravím, uvažuji nad externím LCD k laptopu, tak jsem si řekl, jestli mi tu nějaký odborník poradí :)

Jde mi hlavně o věrnost poddání barev, jasu a kontrastu. Potřebuju lcd na grafické práce, ale hlavně úpravy fotografií. Jsem zvyklý na poměr 16:10, ale pokud bude mít 16:9 vyšší rozlišení (FullHD), tak se bránit nebudu. Měl by jít nepatrně sklopit dolu, počítám 5 - 10°. Připojení potřebuji D-SUB, ale pokud nebude výrazně dražší, tak bych DVI v budoucnu taky mohl využít. Odezvu nepotřebuji nic extra, přecijen je to na práci.

Cenově jsem uvažoval nějak cca do těch 4 tisíc. Bude se dát něco slušného najít?

Díky
All I know is that I know nothing.
Obrázek
Intel Pentium II 233 MHz, Nvidia GeForce2 MX 200, 192 MB RAM
Demon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. bře 2005
Bydliště: Peklo.

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Demon »

Pro vše co jsi vyjmenoval by se hodil Dell 2209WA,ale ten je tak za 6500.
Mám ho,kdyby nějaké otázky,rád odpovím.
Athlon 64 X2 5400+ Black Edition (AM2) 2800MHz@3115MHz,AC Freezer 64 Pro Asus M2N-E nForce 570 Ultra Geil DDR II 3x2GB 800MHz
Gainward Golden Sample Goes Like Hell 4850GS DDR5 750/3900 LG GSA H10N Seagate 160GB Sata II , Samsung F3 1TB
Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W Case-Thermaltake Matrix VD2000BNS Microsoft Habu

22" Dell 2209WA
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od maXXmilian »

Do 4000 Kc jedine TN technologii a ta mi teda neprijde na grafiku vhodna. Zalezi asi jak moc na "profesionalni" urovni a jak casto budes pracovat. Ale 4000 je opravdu low-end. Doporucil bych spis poohlidnout se ve vyssi cenove hladine.

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
JvtDeSiGn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2007
Bydliště: ústí n/o
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od JvtDeSiGn »

Grafické práce nedělám až na takové profesionální úrovni. Neživí mě to, dělám jen když někdo něco odemně potřebuje. (internetové stránky, reklamy, a jiné propagační materiály...)

Jde mi hlavně o to zpracování fotografií. Potřebuji něco, co bude "standartní". Kde budu moci říci, ano, tak takhle to uvidí většina ostatních, nebo alespoň. Většina lidí sahá právě po těhlech low-endech, a pokud zbydou finance, tak chtějí spíše větší velikost. Takže u kvality u nich člověk nikdy neví, natož jejich kalibrace... Navíc co jsem teď pár hodin prolej internet, tak když budu koukat na detaily v barvách, tak je to vážně divočina...

Jinak taková funkce jako dynamický kontrast, to co jsem o něm četl, tak to je přestě to co nechci. Tak pokud ním bude monitor disponovat, tak by to mělo jít i vypnout.

Mám třeba velmi špatné zkušenosti s low-end LCD Acer, co se prodávali někde před 4 - 5 lety. Ale v dnešní době by už i TN měly být na lepší úrovni? Co mi špíše ostatní doporučovali, tak LCD od Samsung nebo LG.

Z nabídky se mi líbí třeba Samsung 2243SN, ale vzhledem k ceně od něj nemužu nic čekat. Co jsem se poohlížel dále, tak Samsung T220 by nemusel být k zahození. Na CZC je teď ve výprodeji. Pak mě zaujal jeden TN od Dellu, co už není v prodeji. Tak jsem koukal po dalších od Dellu, a mrknul na zoubek i tomu Dell 2209WA. Zjistil jsem, že je to kousek, o kterém mi nedávno známý psal, jak je úžasný. Trochu jsem po něm pátral, a asi by i stál vážně za to, připlatit si.

Chtěl bych se ještě zeptat k samotnému kontratu. Když třeba ten Dell 2209WA má kontrast 1:3000, tak si nedokážu představit, co to znamená. Jestli to je to, co zvládá, nebo jak zobrazuje. Aby třeba fotky co bych na něm vyhodil z rawu na jiných monitorech (třeba 1:800) nepůsobily spíše "vyblitě".
All I know is that I know nothing.
Obrázek
Intel Pentium II 233 MHz, Nvidia GeForce2 MX 200, 192 MB RAM
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od shadow »

tak o tom Dellu je tady už zvláštní thread. Jinak těch 3000:1 je jen dynamický kontrast, který je defaultně vypnut (jde zapnout). "Statický" je 1000:1.

Pokud jde o barevné podání, tak mohu srovnávat s postarším S-PVA Eizo, které má barvy lepší. To je ale špička, ten Dell je spíše "economic" řadou (i tak jde ale pořád o hodně kvalitní monitor a za tu cenu myslím lepší neseženeš).

Na profesionální zpracování fotografií je ale lepší nějaké S-PVA Eizo s 10 bit. (nebo více) korekcí gamma křivky atd. Ale cena je tak kolem 16K s DPH. Pokud bys nebyl tak náročný, tak bych šel do toho Dellu.
show must go on..
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Mastodont »

Měl jsem Samsung 2243BW a šel bych do něj znovu. Viděl jsem Asusy a Benqy a nedá se to vůbec srovnávat. Kvalita plastů je někde na úrovni hraček pro 3 leté děti a jakákoli absence vertikálního nastavení je totální demence.
JvtDeSiGn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2007
Bydliště: ústí n/o
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od JvtDeSiGn »

Na věrné barvy bych se mohl na něj spolehnout, ale čeho se bojím, je celkové zobrazení obrazu. Jestli to nebude něco extra, co mi propálí každou světlejší bílou a dostanu extrémně kontrastní obraz, že ve výsledku hned jak šoupnu rawy do pc, tak s nima budu spokojen, ale u 90% lidí se zobrazení naprosto něco jiného. Proto ty věci jako jsou nějaké funkce živých barev, dynamický kontrast atd. se musím vyhnout. Je to hloupá otázka, ale budu moci říct u obrazu, "tak takhle by to měla vidět většina ostatních lidí". Abych neviděl ve výsledku jen já ten úžasný obraz na LCD, a pak většina lidí s levnými TN viděla naprosto něco jiného.

Těžko se to popisuje, když třeba kouknu na fotky ve své DSLR, tak barvy jsou živější, bílá doslova září atd... Pak je šoupnu do PC, a už to taková sláva není. DSLR mám 30D, a u ní se řiká, že ten displej je velice špatný. Ale otázkou, v jakém směru... Tak nevím, co od toho LCD mám čekat.
All I know is that I know nothing.
Obrázek
Intel Pentium II 233 MHz, Nvidia GeForce2 MX 200, 192 MB RAM
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od shadow »

tak samozřejmě kontrast je nastavitelnej od 0-100 %. Takže není problém. Pokud chceš ale vidět, jak by to asi mohlo vypadat na nějakém prašivém letitém TNku, tak ti asi nezbývá, než si ho (také) koupit :).
show must go on..
JvtDeSiGn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2007
Bydliště: ústí n/o
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od JvtDeSiGn »

Zatím to tedy vypadá na ten Dell, tak si to ještě nechám rozležet v hlavě a uvidim.

Díky moc všem za rady :wink:
All I know is that I know nothing.
Obrázek
Intel Pentium II 233 MHz, Nvidia GeForce2 MX 200, 192 MB RAM
Dulus
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2009

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Dulus »

ja mam doma T220HD co je presne T220 len ma aj (d)tv tuner. co sa tyka odleskov od okrajov z prednej strany nevsimol som si ziadne. ale su odlesky ktore sice velmi nevadia ale predsa su viditelne su na plastovych okrajoch kolmo tesne pri panele (pri matnom filtri, okraj je totiz asi o 3mm vyssie ako samotny filter takze je tam akoby taky stupienok). ak mas cierne pozadie a mas tesne pri okraji biele pismenka tak sa ti v tom asi 3 mm okraji odrazia 1-2 pisemnka. nijak to nevadi ale je to predsa len fakt.Obraz je vynikajuci, mal som moznost vidiet vela monitorov tento patri k lepsim az najlepsim z mojho pohladu. co sa tyka piskania (na co sa dost ludi stazovalo) mne sa to nestalo ale kamaratovi ktori ma T240HD to pisaklo asi prve 3-4 dni potom prestalo (pravdobodobne piskaju cievky a po "zabehnuti" je to uz ok). kazdopadne ked som kupoval ja cca 4 mesiace dozadu tak som sa rozhodoval medzi t220hd a 2243bw a rozhodol som sa pre t220HD koli tomu ze ma tuner a hlavne je to novsi model (co nemusi nic znamenat, ale predsa).

P.S.: Co sa tyka toho dynamickeho kontrastu, z mojho pohladu je to dost somarina, vadi mi to aj v hrach aj pri filmoch. Poprve prechod nie je uplne okamzity, takze pri rychlych scenach to len stmavuje-zosvetluje zo zameskanim k scene a naviac nejak sa mi ten obraz nezda byt pri zapnutom nejak lepsi. Manualne nastavenie kontrastu je ovela lepsie a tych par stlaceni tlacidiel (ja mam aj ovladac, neviem ci t220 ma tiez) pre zmenu rezimu sa da prezit. hlavne pri kancelarine, internete atd je aj najmensia uroven jasu/kontrastu ktory nastavi dynamic contrast posobi prilis svetlo a bolia z toho oci.
Intel Core i7 920, Scythe MUGEN-2, Gigabyte GA-EX58-UD4, 3x1GB OCZ LV 1600MHz LL Platinum, MSI N260GTX-896-OC, 2 x WD Caviar 640GB Black (RAID0), Thermaltake M9 W, Fortron Epsilon 700W, Samsung T220HD, Creative Audigy 2, Creative Inspire T6200 5.1, A4 Tech X-750F Mouse, Logitech G11 Keyboard
Life is like a ride in elevator, sometimes up, sometimes down.
Malfis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2009

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Malfis »

Mám LCD od LG, je to model L226WTQ, panel TN. Mám ho skoro rok a 2 mrtvé pixely. Jeden u hodin, černá tečka na každém podkladu a ten druhý uprostřed, ale je vidět jen na červené barvě takže v pohodě. Vím, že se to může stát na jakémkoliv displeji, ale už jenom, že sem ty pixely měl cca po 2 dnech tak bych do LG opravdu znovu jako LCD nešel. Osobně bych šel do Samsungu nebo BenQu.
CPU: AMD Phenom II X4 945 3.51Ghz@1.4V | MB: ASUS M4A79XTD-EVO | RAM: 4GB Zeppelin 1248Mhz CL7 | GPU: MSI R5770 Hawk 1.05Ghz-5.2Ghz@1.312V | PSU: Corsair HX520 | OS: Windows 7 Home Premium 64-bit |
Lucky007
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. lis 2005

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Lucky007 »

Zdravím,
prosím o radu který z těchto dvou monitorů vybrat:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X23B23COAS
nebo
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X23B23COA6
Našel jsem nějaké testy a tam ten Fujitsu moc dobře nedopadl. Přesto nemám moc
důvěru ke značce iiyama. Spíš jsem o ni nic moc neslyšel.
Moc děkuji za rady
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od maXXmilian »

...důvěru ke značce iiyama.
Vyrabeli uz klasicke CRT, takze zadny novacek ani slapnuti vylozene do nenama to neni. Nutno rict ze podle parametru (nemam moznost na zivo posuzovat) jsou monitory velmi podobne. Vetsina parametru ale vyzniva lepe pro fujitru (HDMI, vaha, spotreba, repro). Snad jen nenabizi tak dobre polohovaci schopnosti jako ten druhy. Podle me dost podobne monitory, ja bych bral fujitsu (protoze mi to polohovani nevadi). Ale necekej zadne zazraky. Jinak hodne lidi v teto cenove relaci bere samsungy nebo LG (ale to najdes ve starsim threadu nahore v tomto vlakne).

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
Shorty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. lis 2005
Bydliště: Čejč

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Shorty »

Dobrý den, máte někdo zkušenost s LCD Philips 22" 220CW9FB. Uvažuji o jeho koupi, ale chtěl jsem se zeptat jestli nevíte náhodou o nějaké lepší alternativě. Moje požadavky jsou digitální výstup,matný displej,rozlišení 1680 x 1050 a cena kolem 4 000.
Budu ho používat na brouzdání plus hry.

Předem díky za odpovědi!
MB:Gigabyte MA790X-UD3P, CPU:Phenom X3 720 BE 2.8 GHz, RAM:Kingston HyperX 4GB Black Edition 1066MHz, GK:Sapphire 4870 1GB Vapor-X 750/3600 MHz, HDD:Seagate 320GB AAKS, PSU:Seasonic Energy Knight 500W, FAN:2x NexusD12SL, LCD: 22" Philips 220CW9FB
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“