DOPORUČTE LCD MONITOR NA HRY

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
pMiii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. črc 2017
Bydliště: UH

Re: DOPORUČTE LCD MONITOR NA HRY

Příspěvek od pMiii »

Ráno jsem si donesl ten AOC 27G2U 27", tak hledám jak ho nejlépe nastavit a seznamuju se,
dík Ache za doporučení.
Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE LCD MONITOR NA HRY

Příspěvek od Ache »

Tak ono tam není třeba nic extra štelovat. Podle testů je z továrny slušně nastaven v barvách, takže snad jen nastavit odezvu (na fixníxh 144Hz - Overdrive Strong, na nižší frekvernce, nebo G-SYNC je vhodnější zvolit medium).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
sev7n
Nováček
Nováček
Registrován: 09. říj 2017

Re: DOPORUČTE LCD MONITOR NA HRY

Příspěvek od sev7n »

Ahoj,
kamarád chce prohnutý monitor na PS4, občas na filmy. Uhlopříčkou tak 27"-32", obnovovací frekvenci tak 165 a více. Cenově do 10tis. Poradíte prosím, co koupit?
Nebo rovnou koupit radši televizi?
BRKO
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2005
Bydliště: d syty of prak
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD MONITOR NA HRY

Příspěvek od BRKO »

Cau, potrebuju monitor pro syna na hrani. Koukame po 27kach 1440p - soustavne hraje pouze FIFA a World of Tanks. Rozpocet do 7k.

Potrebuje 144Hz a vyssi?
IPS vs VA je uz jedno, nebo porad je IPS lepsi?
Vidim, ze 1440p monitory jsou od cca 5000...co jim chybi oproti tem drazsim? :)

Diky, BRKO

win10: b450, 1600af, 16GB 3200mhz, rx570, 550W
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: DOPORUČTE LCD MONITOR NA HRY

Příspěvek od Sasakr »

To se nedá říct, že IPS je lepší. VA má lepší černou a kontrast, IPS lepší pixel response.

Vyšší než 144 hz asi ne, ale alespoň 120 Hz to chce pro správnou funkčnost VRR. A hlavně 60 Hz je dnes už fakt archaismus. Jakmile člověk vidí víc, už mu to nepřipadá plynulý.
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: DOPORUČTE LCD MONITOR NA HRY

Příspěvek od maXXmilian »

Mel jsem na hrani 60Hz, 144Hz, ted mam 240Hz monitor.
Na bezne hrani je vice nez 144Hz naprosta zbytecnost, naopak 60Hz mi prijde dnes uz proste prekonane (zalezi na lidskem oku a vnimani a konkretni aplikaci). Ale takhle bych to "zjednodusil".

Pokud syn nema extra naroky na barevne podani a nejaky uplne konsistentni projev panelu, atd. (coz nejspis nema :) ), tak se da dobre vybrat i v relativne nizke cenove hladine. Dlouhodobe za super penize vychazi ruzna herni AOC.

VA vs IPS je takove vecne tema, ja jsem IPSkar.

Klasicka nadcasova rada pri vyberu monitoru zni: Koupit pres e-shop, zkusit, pripadne do 14 dnu vratit. A zopakovat ;)

CPU: Ryzen 5900x + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
BRKO
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2005
Bydliště: d syty of prak
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD MONITOR NA HRY

Příspěvek od BRKO »

maXXmilian píše: úte 26. bře 2024, 09:38 Mel jsem na hrani 60Hz, 144Hz, ted mam 240Hz monitor.
Na bezne hrani je vice nez 144Hz naprosta zbytecnost, naopak 60Hz mi prijde dnes uz proste prekonane (zalezi na lidskem oku a vnimani a konkretni aplikaci). Ale takhle bych to "zjednodusil".

Pokud syn nema extra naroky na barevne podani a nejaky uplne konsistentni projev panelu, atd. (coz nejspis nema :) ), tak se da dobre vybrat i v relativne nizke cenove hladine. Dlouhodobe za super penize vychazi ruzna herni AOC.

VA vs IPS je takove vecne tema, ja jsem IPSkar.

Klasicka nadcasova rada pri vyberu monitoru zni: Koupit pres e-shop, zkusit, pripadne do 14 dnu vratit. A zopakovat ;)
Hele, zrovna na jedno AOC koukame. Konkretne AOC Q27G4X Gaming. A taky treba HP OMEN 27q.

win10: b450, 1600af, 16GB 3200mhz, rx570, 550W
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“