Po vypálení DVD+R DL přestane fungovat mechanika !!!???

Nero, Clone CD a další programy k vypalování a diagnostice.
Odpovědět
lukasfait
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2008
Bydliště: Praha 4

Po vypálení DVD+R DL přestane fungovat mechanika !!!???

Příspěvek od lukasfait »

Zdravím.

Mám možná netradiční problém...
Na úvod. Nevím, jestli jsem ve správný sekci (zatím nevím, jestli za to může výpalka nebo SW)... A teď problém:

Mám Ashampoo 6 FREE. Dám vypálit soubory DVD-Video a na disku vyberu, pomocí DVD Shrinku vytvořenou kopii (ne image, samostatnou složku) 7,5 GB filmu. Začnu pálit a proces se zastaví u vypálení zaváděcí stopy a vyplivne disk s tím, že k vypálení vůbec nedošlo. A od té doby přestane fungovat vypalovačka. Když vložím jakékoliv médium, tak se jen roztočí hrroozzně velkou rychlostí, pak utichne a disk vůbec nenačte. V Tento počítač je ale normálně uvedená a detekuje ji i BIOS. K odstranění problému musím vypnout PC (zkoušel jsem restart ale nepomohl - divné). Pak mechanika normálně funguje, načítá a vypaluje vše ostatní v pořádku jenom ty DL disky ne. Mám teď na HDD "zbytečných" přes 7 GB dat, který bych potřeboval nacpat na to médium ale nelze :(
Divné je, že Nero udělá to samé (že by špatná sekce :D :?: ). Takže otázka: Setkal se někdo s něčím podobným????? Nepomohl by třeba upgrade FW DVD-RW ??

Moje sestava:
LG GSA-4163B (údajně podporuje DVD+R DL ale zatím to tak nevypadá :D :D ) verze FW A101 (Je fakt, že LG vydalo postupně od A102 až po finální A105, takže mám úplně nejstarší FW)
Win XP Prof SP2
Testované programy: Ashampoo 6 FREE a jakási 6-ková verze Nera.

Díky moc za všechny rady.
CPU: Intel Core i5-6500 Skylake @ 3,2 GHz, MB: MSI Z170A Gaming PRO Carbon, s1151, VGA: MSI GTX 970 Gaming 4G (4GB GDDR5), RAM: HyperX Fury DDR4, 16GB @ 2400 MHz,M2: Samsung 970 EVO NVMe M.2 - 250GB, SSD: Crucial M4 (128 GB), HDD: WD Black - 500GB, PSU: Enermax PRO82+ 525W, CASE: Phanteks Eclipse P400s, MOUSE:SteelSeries Rival 300, MOUSEPAD:Asus Cerberus MousePad
xxsawer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2007

Re: Po vypálení DVD+R DL přestane fungovat mechanika !!!???

Příspěvek od xxsawer »

Přeložil bych tenhle dotaz asi takhle:

Mám starou shit mechaniku, starej soft, starej firmware a něco mi nejede, co s tím? :-D :-D :-D
Mechaniku od LG bych doma nechtel ani zadara, nechapu proc si nevyupgradoval firmware, zvlast kdyz mas problemy...Taky mi neni jasny proc si nezkusil mechaniku s novym softem (stačí nějaká trial verze nera, ne nějakej šampon...)
Zkus mechaniku v jinym kompu atd atd...
lukasfait
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2008
Bydliště: Praha 4

Re: Po vypálení DVD+R DL přestane fungovat mechanika !!!???

Příspěvek od lukasfait »

Dík za jasnou, stručnou odpověď :)

Asi takhle. Shit mechanika to možná je ale měnit se mi nechce. Ceny DVD-RW nejspíše dost spadly ale i kdyby stála nová mechna kolik chce, tak se tím teď zrovna nechci zabívat :) Proto chci vše řešit ke stávající mechanice...

Vypalovací software: K tomu jen tolik, že bych nerad warez, nedávno jsem provedl čistku PC a cracknuté nero jsem vyměnil právě za šampóna. Trial verzi jsem pochopitelně zkusil, zmínil jsem to šestkové nero (prý jedno z nejlepších v poměru velikost balíku/rychlost/kvalita).

Firmware: Jo tak tady chybu jednoznačně přiznávám, mám FW z roku 2004 :o :!: Ale do flashe se mi zrovna moc nechtělo (teď už vím, že budu muset), takže tak.

LG: Fakt je to shit značka?????? Já myslel že dělají dobrý mechaniky. Jako fakt. To docela čumim.

Závěr: Už se připravouju na flash FW, jen musím vypálit vše co je potřeba kdyby to náhodou neklaplo :-D

Já jen chtěl vědět, jeslti třeba někdo neřešil něco podobnýho, nečekal jsem, že se ztrhne diksuze, jak mi pomoct :-D :-D

Až to flashnu, tak dám kdyžtak vědět...

Zatím dík.
CPU: Intel Core i5-6500 Skylake @ 3,2 GHz, MB: MSI Z170A Gaming PRO Carbon, s1151, VGA: MSI GTX 970 Gaming 4G (4GB GDDR5), RAM: HyperX Fury DDR4, 16GB @ 2400 MHz,M2: Samsung 970 EVO NVMe M.2 - 250GB, SSD: Crucial M4 (128 GB), HDD: WD Black - 500GB, PSU: Enermax PRO82+ 525W, CASE: Phanteks Eclipse P400s, MOUSE:SteelSeries Rival 300, MOUSEPAD:Asus Cerberus MousePad
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Po vypálení DVD+R DL přestane fungovat mechanika !!!???

Příspěvek od LiveBomb »

To ale bude uz vazne HW problem mechaniky nez SW chyba.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
lukasfait
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2008
Bydliště: Praha 4

Re: Po vypálení DVD+R DL přestane fungovat mechanika !!!???

Příspěvek od lukasfait »

Tak problém je zdá se vyřešen.

Odhodlal jsem se k flash FW a nebylo to tak hrozný, jak jsem čekal :)
Cca za 20s bylo po představení a z FW A101 je FW A105. DVD+R DL už vypaluje v pohodě, alespoň doufám, zatím jsem pálil jenom jedno...
Divný ale je, že na oficiálních LG stránkách není ani u jedný verze FW od A102 po A105 nic o přidání podpory pro DL média, ta vypalovačka to měla umět už s první verzí. No ale třeba nejnovější FW přidal podporu pro víc značek médií nebo něco takovýho. Rychlost vypalování sice spadla ze 4x na 2.4x, takže 7GB jsem pálil cca 35 minut :!: ale co. Hlavně že není potřeba výměna vypalovačky.

Tímto jsem chtěl poděkovat dvěma příspěvkům nade mnou, že mě alespoň k upgradu FW "dokopali" :-D :-D
CPU: Intel Core i5-6500 Skylake @ 3,2 GHz, MB: MSI Z170A Gaming PRO Carbon, s1151, VGA: MSI GTX 970 Gaming 4G (4GB GDDR5), RAM: HyperX Fury DDR4, 16GB @ 2400 MHz,M2: Samsung 970 EVO NVMe M.2 - 250GB, SSD: Crucial M4 (128 GB), HDD: WD Black - 500GB, PSU: Enermax PRO82+ 525W, CASE: Phanteks Eclipse P400s, MOUSE:SteelSeries Rival 300, MOUSEPAD:Asus Cerberus MousePad
Trewis
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. črc 2009

Re: Po vypálení DVD+R DL přestane fungovat mechanika !!!???

Příspěvek od Trewis »

Ahoj
Mam ten isty problem ale stale to proste nefunguje idem vypalovat na dvd+r DL verbatim subor .dvd
cez clone CD mam fw 1.05 dam zapsat CD ze souboru obrazu CD najdu subor potvrdim dam rychlost 2-2.4 ale zapisovani proste nezacne bufer ne na 0 nic zapis 0kb/s
Odpovědět

Zpět na „Vypalovací software“