iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

STELKER
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2010

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od STELKER »

dostal sem tyto brýle ke grafice a nedalo mi tak sem to skusil a musím říct že je to vcelku dobré just cause 2 bylo asi nejlepší co sem s tím hrál
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Krteq »

Perfektni review 3D stereo od Thorgala (aspon myslim ze je to on)

ExtraHardware - 3D stereo levně: iZ3D vs. nVidia 3D Vision Discover

Great Job
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od thorgal »

to Krteq: Jo trefil ses. Perfektní bych to nenazval, je to prvotina, ale děkuji. Všiml jsem si, že se změnil název tématu. Snad nebyl nějaký problém s iZ3D?
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
Mtss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. lis 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Mtss »

koupil jsem si balik bryli a chtel jsem to zkusit i v jinych barvach jak red / cyan, ale nejde mi ten driver rozjet... v control centeru mi to 3d obraz ukaze kdyz dam dynamic test - toho orca s ostepem, ale v zadne hre se mi nespusti ten pruvodce ani pres klavesovou zkratku spustit nelze. Uz jsem zkousel driver nainstalovat mimo program files... nevim jak to rozjet.
PC:Intel Core i7 3770k, AS-Rock P67 Professional, Kingston HyperX 2x4GB Ram DDR3 1600 dual channel, 240GB HyperX, R9 290, Seasonic X-660W, 3x Acer 22", LG BD-RE GGW-H20L, Harman/Kardon AVR2000, Inifinity Kappa 7.2i
NAS + KODI: A4-5300, 6GB Ram, 4x4TB WD Green via Adaptec 3405 Raid 5
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od thorgal »

to Mtss: Zkus znovu stáhnout poslední stabilní verzi 1.10, odinstalovat ovladač, smazat i adresář s profily uložený pod uživatelem. Pak aktualizuj grafický ovladač a DX. Potom zkus nainstalovat iZ3D znovu - full install s administrátorskými právy někam do c:\iZ3D. Po instalaci restart a pak teprve začni nastavovat Control Center. Nic jiného než Anaglyf po reinstalu nebude fungovat pokud nemáš koupenou licenci. Kromě podpory DX zkus zapnout i OpenGL. Defaultní profil nastavit tak, že se má wizard spouštět vždy (nezapomenout pokaždé kliknout na apply). Pokud by to nepomohlo, podívej se při spuštění hry do levého horního rohu monitoru, jestli nepíše chybu injektoru nebo nenalezenou dll knihovnu. Na chybu injektoru mi většinou stačil další restart, ale pokud se objeví hláška o chybějící dll knihovně, pak to většinou znamená problém s registry, kde si z nějakého důvodu iZ3D ovladač myslí, že vypršela licence. Pokud by se to objevilo i u Anaglyfu, pak asi bude nutné kontaktovat iZ3D, nebo se alespoň porozhlédnout i nich ve fóru. Jo a doporučuji používat jen jeden monitor připojený na prvním výstupu z grafiky.
Hodně zdaru
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od thorgal »

iZ3D Driver 1.12 (23/10/2010)

Change Log (pdf)

Stahujte: iZ3D Driver 1.12
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Krteq »

Díky, jdu vyzkoušet. Verze 1.11 b* pro mne byly dost nestabilní a s verzí 1.10 nešli moc dobře novější hry, snad to bude lepší.
sestak39
Nováček
Nováček
Registrován: 26. říj 2010

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od sestak39 »

sem to asi blb,ale furt mi se mi nechce načíst ten elf ve 3d ale jeno v normálním...Instalaci sem provedl několikrát...nevíte pls čím by to mohlo být?
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od thorgal »

Můžeš být prosím trochu specifičtější? Píše to například v levém horním rohu nějakou hlášku? Zkus zkontrolovat jestli máš nastavený Anaglyf (free) jako výstup a zapnutý ovladač v DX hrách.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od thorgal »

To Krteq: Verze 1.12 je pro mě víceméně zklamáním. Sice například už není problém rozchodit Crysis v DX10 režimu, ale za cenu takového výkonnostního propadu, že to nemá smysl ani používat. Kromě toho několik her, které bez problémů fungovaly ve verzi 1.10 už rozchodit nejdou, nebo padají. Mám na mysli ArmA II a Napoleon Total War. Víc bude v dalším článku.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Xnovic »

Tak jsem neodolal a vyzkoušel.. Takovej Dead Space a AvP 3 vypadá fakt dobře, ale ty propady FPS.. Škoda... Ale Crysis mi nejde vůbec..
Jediný, co mi šlo dobře a vypadalo dobře byl Grid.. Vypadá to hezky, když se vám urve za jízdy kus nárazníku :)
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Rajce
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. bře 2007

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Rajce »

Ahoj.
Tak znova chci otevřít tuhle tému.
Nedávno jsem si pořídil novou 3D LED TV (LG 47LW5500 - pasivní polarizovaná technologie) a po jisté době zkoušení různých 3D filmečků jsem dospěl také k problematice zkusit na tom rozjet hry ve 3D. S tímto jsem začal hledat na Googlu a narazil na zde uváděný iZ3D (a potažmo i tento návod).
Po prvotních potížích jako je nekompatibilita ovladačů grafiky, DirectX a pod. jsem se nakonec s verzí 1.10 RC1 prokopal k prvnímu funkčnímu spuštění v X3:Reunion :idea:
A proč o tom píšu? Podle mne totiž tenhle softík má v sobě jednu obrovskou výhodu, kterou jsem tu nikde neviděl zmíněnou. A to tu, že podporuje stereoskopický render ve velké škále formátů, nejen zde v návodu uváděný anaglyf. Například i tzv. Side-by-Side, používaný u 3D TV s pasivní technologií. Bohužel, tyto další formáty jsou zdarma jen jako 30 denní Trial :(
Ale musím říci, že zážitek z toho je opravdu skvělý. Rozhodně mohu doporučit včem, co mají 3D TV s pasivní technologií (polarizované brýle). V plánu mám tedy otestovat ještě své oblíbence TES:IV Oblivion a Assassins Creed ;-) A zkusit to vše rozběhat i na nejnovější verzi 1.13.
PC: CPU Core2Duo E6400 (2,13GHz, OC 3,04GHz)+Accelero Freezer Pro 7, MB Gigabyte 965P-DS4, Gigabyte nVidia GTX 260, Kingstone 6144MB DDR2 (800Mhz), Fortron 450W, LCD Dell 2209WA E-IPS
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od thorgal »

iZ3D samozřejmě funguje i v jiných režimech a formátech jak napovídá název vlákna, kvůli tomu jsem jej ale nezakládal. Jde o to, že v režimu anaglyf je zdarma a tedy jako alternativa k 3D Vision Discover od nVidie. Placených ovladačů je více, například DDD's TriDef 3D Ignition, které taky zvládá vícero režimů. A nebo pro majitele karet nVidie je tu v kombinaci s 3D televizory jejich ovladač 3DTV Play, který se instaluje místo 3D Vision Kitu k jejich stereoskopickému ovladači. Porovnání jejich výkonu ve hrách je zde.

Pointa je, že pokud bude fungovat hra v režimu anaglyf, pak bude fungovat i v každém jiném a je už jen každého věc, jestli si za ovladač připlatí nebo ne. Osobně z placených používám raději TriDef, protože tam kde funguje má většinou výrazně menší propady výkonu, ale je problém ho otestovat na své konfiguraci před tím, než za něj člověk zaplatí.

Není vysloveně nutné mít nejaktuálnější verzi iZ3D, leckdy se naopak stane, že to co ve starší verzi fungovalo, v nové rozchodit nepůjde. Je potřeba to zkoušet a k tomu je právě ananglyf nejvhodnější.

Přeji hodně zábavy s novou televizí ve 3D ;)
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
Rajce
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. bře 2007

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Rajce »

2 Thorgal: Díky ti za výborný výčet. Já jsem právě při shánění možností stereoskopického hraní našel právě jen IZ3D. O ostatních jsem nevěděl. Takže mám Na dlouhé zimní večery postáráno o testování :-D
PC: CPU Core2Duo E6400 (2,13GHz, OC 3,04GHz)+Accelero Freezer Pro 7, MB Gigabyte 965P-DS4, Gigabyte nVidia GTX 260, Kingstone 6144MB DDR2 (800Mhz), Fortron 450W, LCD Dell 2209WA E-IPS
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od thorgal »

Tak s lítostí musím oznámit, že iZ3D k 31.12.2012 definitivně ukončilo vývoj 3D ovladače. Poslední, který kdy bude k dispozici:

iZ3D Driver 1.13RC1 (15/06/2011)

Change Log (pdf)

Stahujte: iZ3D Driver 1.13RC1

Pro majitele iZ3D monitoru, ATI/AMD grafických karet v kombinaci s DLP projektorem nebo televizí a v anaglifickém zobrazení je licence zdarma. Všechny ostatní režimy budou fungovat již jen jako Trial a poté bude jejich fungování ukončeno. Nové licence se již nebudou prodávat.

RIP
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“