Stránka 1 z 1

Bios nedetekuje mechaniku

Napsal: úte 6. říj 2009, 17:07
od lordhell
Ahoj,
dneska jsem se rozhodl přeinstalovat Win a nahradit XP sedmičkama. Problém je, že Bios mi nedetekuje mechaniku a tedy nemůžu nastavit při restartu bootování z DVD. Moje základní deska je ASUS P5KPL a mechanika LG GH22LS30.
Záhadou je, že když jsem měl PC nové, tak mi to mechaniku našlo a normálně jsem nainstaloval Windows XP.
Mechanika při tom normálně funguje,vypaluje - všechno, jen jí bios nedetekuje a při volbě bootu tam mám akorát Atapi CD-Rom a ne LG.
Mechanika i při přepojení sata kabelu se nehodlá v biosu zobrazit, ale funguje i při přepojení. Prostě nedetekuje ani mi to nic nepíše v Primary IDE Master nebo Primary IDE Slave.
Pevné disky bios v sata normálně zobrazuje.
Ví někdo, jak přimět BIOS, aby detekoval mechaniku?
Díky za odpovědi!

Re: Bios nedetekuje mechaniku

Napsal: stř 7. říj 2009, 11:01
od LiveBomb
Dotaz, jak muze bejt mechanika P/S IDE, kdyz jede pres SATA??
A co to dela, kdyz tam das ATAPI CD-ROM??? Taky nebootuje?

Re: Bios nedetekuje mechaniku

Napsal: stř 7. říj 2009, 11:54
od Nagant
Napadá mne zkusit si "pohrát" s nastavením kombinace IDE/SATA řadiče v BIOSu PC, tedy s těmi režimy, co jsou tam dostupné.

Re: Bios nedetekuje mechaniku

Napsal: stř 7. říj 2009, 12:10
od LiveBomb
A co to udela, kdyz das bootovani z ZTAPI CD-ROM???

Re: Bios nedetekuje mechaniku

Napsal: pát 9. říj 2009, 16:22
od lordhell
Ahoj,
díky za vaše odpovědi. Problém jsem řešil jinde a zkusil jsem fakt hodně možností. BIOS nakonec pak mechaniku i detekoval, ale bootování stejně nešlo. Vše vyřešeno instalací z flashky, řešit už to nebudu.