Problém s formátováním USB flash disku!!

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
ilerik
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2009

Problém s formátováním USB flash disku!!

Příspěvek od ilerik »

Kdyz chci načist mou USB flash disk 7,95Gb napiše mi to že není naformátovaná a jestli ji chci naformátovat když dám Ano tak mi to píše neznámou kapacitu když dám naformátovat tak mi to napíše, "Systém windows nemohl dokončit formátování" potřeboval bych poradit flashku moc potřebuju!!
Lineage 2,Naruto,World of Warcraft 4EVER!!!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Problém s formátováním USB flash disku!!

Příspěvek od myom »

Spusťte příkazový řádek s právy správce (Start – cmd – sekundárním tlačítkem myši vyberete položku Spustit jako správce)
Spusťte nástroj diskpart (v okně příkazové řádky zadejte diskpart a stiskněte ENTER)
Příkazem list disk zobrazíte seznam diskových jednotek. Najděte váš USB Flash disk (většinou podle kapacity) a zapamatujte si jeho číselné označení. Pro příklad váš USB Flashdisk bude označen jako Disk 8
Příkazem select disk 8 (číslo 8 nahraďte skutečným označením podle předchozího bodu)
Následně proveďte tyto příkazy:
» clean
» create partition primary
» select partition 1
» format fs=ntfs quick
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
ilerik
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2009

Re: Problém s formátováním USB flash disku!!

Příspěvek od ilerik »

ja dam list disk a ukazalo se mi jen disk 0 a to je (C:)
Lineage 2,Naruto,World of Warcraft 4EVER!!!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Problém s formátováním USB flash disku!!

Příspěvek od myom »

zkus partition magic, nebo gparted, jestli ten flash disk vidi, jestli jo, tak ty by partition meli vytvorit. ale jinak nevim.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
ilerik
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2009

Re: Problém s formátováním USB flash disku!!

Příspěvek od ilerik »

tohle vibec nejde kdyz to dam tak mi to napise vsechny prikazy co muzu napsat :(
Lineage 2,Naruto,World of Warcraft 4EVER!!!
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: Problém s formátováním USB flash disku!!

Příspěvek od thorgal »

Zkus zasunout Flashku do jiného USB portu, ideálně rovnou vzadu do počítače, bez jakýchkoliv prodlužovacích kabelů.

Pokud má po zasunutí do USB flashka přiřazené nějaké písmeno, zruš výzvy na formátování a zkus v cmd příkaz chkdsk X: /r /x, kde X: nahradíš písmenem přiřazeným oddílu na flashce.

Případně zkus stáhnout a použít HP USB Disk Storage Fotmat Tool k formátování, místo toho ve windows.

Jinak se podívej na Ovládací panely - Nástroje pro správu - Správa počítače - Správa disků
Mezi DVD mechanikami a fyzickými disk by měla být i flashka. Odstraň oddíl (pokud na ní nějaký je) a znovu vytvoř nový. Pro Flashky používej FAT32, protože NTSF ti sice umožní ukládat soubory větší než 4GB jako dvd image v jednom kuse, ale jinak se pro výměnná zařízení moc nehodí. Je hodně náchylný na chyby vzniklé neodpojováním flashky před jejím vytažením z počítače protože na NTSF nejde vypnout zpožděný zápis.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
dement2005
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2009

Re: Problém s formátováním USB flash disku!!

Příspěvek od dement2005 »

Zdravim mam obdobny problem. Zakoupil jsem na ebay.com tyto flashdisky 256gb usb 2.0.
Disky mi prisly a tvari se jako 256gb. Slo na ne zapisovat, sice pomalu ale slo. Formatovany jsou ExFat protoze NTFS mi tam dat neslo a FAT32 je naprd. Po cca mesici se flaska nehlasi a pise,ze neni formatovana. Co s tim?Poradite?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém s formátováním USB flash disku!!

Příspěvek od Nagant »

Reklamovat u prodejce, lze-li, jinak asi vyhodit. :huh:
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Problém s formátováním USB flash disku!!

Příspěvek od Alfajk »

256GB za 8 liber, ty lidi jsou fakt den ode dne hloupejsi...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Problém s formátováním USB flash disku!!

Příspěvek od AllowedCry »

Předpokládám, že kdyby si chtěl na tu flešku zapsat 100GB, tak budou veškeré soubory poškozeny, většinou se jedná o 4GB+ flešky, kde nějakým způsobem nafoukli kapacitu na 256GB, ale jakmile zapíšeš víc jak tu reálnou hodnotu, data budou prázdná.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Problém s formátováním USB flash disku!!

Příspěvek od Xnovic »

Měl jsem to samé s flashkou 64GB.. Snad cokoliv jsem na ní nahrál a pak zpět do PC, tak bylo poškozeno..
To jsou ty levné flashky z eBaye..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“