Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
padlo
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2011
Bydliště: Perníkov

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od padlo »

Uskutečnil jsem další pokus, disk jsem vykuchal a strčil ho do stolního počítače, ale instalace skočila stejnou chybou. Smart je v pohodě, ještě zkusím pomalej format.
/Edit: Problém byl způsoben multiboot softem Yumi. Na virtualu se to ale nijak neprojevilo. Vyřešeno pomocí toolu od MS.
Jans
Nováček
Nováček
Registrován: 16. pro 2012

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od Jans »

Zdravím
Mám otázku ohladne inštalácie s uefi.
Ak som čítal správne pri tej inštalácii musia byť particie v tabuľke gpt. A vytvorený skrytý odiel asi s 100mb.
Chcel by som nainštalovať Win s efi (zevraj Win rýchlejšie nabootuje). Problém je že bios mi pri výber boot ani nedá možnosť boot dvd s uefi keď tam mám v mechanike dvd windowsu7(sp1). Ked mám v mechanike dvd s ovladacmi od dosky, túto možnosť boot s uefi mám.
Ked instalujem Win aj bez uefi, všetko prebehne normálne. Dokonca sa vytvory aj skrytý 100mb odiel. Ale všetko v tabuľke mbr. A ak som čítal správne, mal byť disk naformatovany v tabuľke gpt.
Dosku mám asrock h77 pro4, disk je wd 1tb blue(presné označenie neviem, ale môžem zistiť)
V čom je problém? V instalacnom dvd? Oplatí sa mi s tým babrat alebo to nechať bez uefi.
Dúfam že som to napísal ako tak zrozumiteľne. Som v tomto úplný začiatočník...
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od killerek »

Tady mas neco ke GPT.

http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table

Ja osobne bych GPT pro systemovy disk neresil. GPT jsem vytvarel jen na datovych discich v serveru.
jigs
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2013

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od jigs »

Dobry den, mam problem.
Mam asi 3 roky stary pocitac a jsou na nem nainstalovany XPcka. Vse behalo jak melo, jen to obcas hodilo bluscreen. Tak jsem se rozhodl pro upgrade na windows 7. Nejdriv se nacetli soubory 7cek a pak to psalo "starting windows" jakoby to bylo nainstalovane a pak tam nabiha lista a pod tim napsano microsoft corporation.. A to je i u normalniho startu wi dowsu a v tu chvili se ten loading sekne, tak pet vterin to stoji a pak se to rozjede zase a a tom samem miste se to zase kousne. Myslim si, ze kdyz jsem to zacal instalovat, tak se stala nejaka zmea v softwaru v hw.
Chtel jsem se zeptat jestli nekdo nevi cim to je anebo jakmam zacit instalaci nanovo.. Hw problem asi neni. Zkousel jsem jine dvd, jinou mechaniku, ramky, jiny monutor, jiny harddisk.. Uz si fakt nevim rady. A kdyz tam chci hodit xpcka tak mi to po chvili hodi bluescreen.

Dekuji za odpovedi,
Jigs
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od tielka »

Ta modrá smrt není bezdůvodná cosi je na PC KO a pomalu a jistě se chystá do křemíkového nebe....takže rada pc odpojit vyčistit vyfoukat od prachu ....začít u baterie přes zdroj, deska ,grafika jedno stoho to bude...
jigs
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2013

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od jigs »

Tak jsem cely pocitac vycistil a znovu zapojil a porad to stejne.. Pri instalaci xpecek mi to hazi bluescreen s errorem, ktery je pry zpusoben tim, ze nejsou ovkadace na hdd.. Ale uz tam zkousim druhy disk (sata) a nevim co dal.. Disk je zformatovany a v biosu je videt. Myslim, ze lidi co psali ze jim to hazi tenhke error tak ze ho nevidi ani vbiosu.. Takze uz fakt nevim.. Neni to taktovane ani nic jineho..
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od CyberDeath »

Nevi nekdo jak uzamknout ikony na plose ? Uz me zacina neskutecne vytacet pokazde kdyz prepnu monitor na televizi nebo ji vypnu prehazene ikony na plose. Nasel sem sice nejaky lek ktery castecne tuto 20let starou chybu opravuje http://www.midiox.com/ . Ale je nutne kliknout na restore desktop ... nefunguje automaticky.

Pokud nekdo na tuhle MS stupiditu ma lek . Ktery mi po kazde dektekci monitoru (a velmi kratke zmene rozliseni ktera se pri tom deje) neprehaze vsechny ikony na polose. Budu mu za odkaz velmi vdecny.

Vzhledem k tomu ze se to deje nekolikrat denne tak me to uz neskutecne sere.

Odpovedi od supportu MS ve stylu ze je to vlastnost a ne chyba ... si snad delaji z lidi prdel ne ?

EDIT: Popripade pokud nekdo vi jak rozchodit EdgeCAM 2009 R2 , 2013 R1 a Invertor 2012 pod debian/ubuntu base distro prosim info do SZ .
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
Shimmy
Nováček
Nováček
Registrován: 15. dub 2010

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od Shimmy »

Ahoj.
O víkendu se mi začal počítač sám od sebe vypínat. Tento problém jsem měl už dříve tak jsem dal pc známému a ten mi jen přeinstaloval windows a vše šlo jako dřív. Když mi počítat o tomto víkendu začal zase blbnout ( cca půl roce ) tak jsem si řekl že si to přeinstaluji sám. Problém je v tom že spustím instalaci a po cca 8 min se počítač vypne. Nevíte někdo co s tím?
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od Baneshee »

Jestli se natvrdo vypne, tak bych hledal spis problem v HW. Vadnej zdroj, deska nebo se neco treba prehriva...
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
Herpes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2013
Bydliště: Mikulov

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od Herpes »

Zdravím, chci se zeptat a poradit.
Momentálně mám jeden 1 Tb HDD rozdělen na dvě části. Na jedné části je Windows 7 Ultimate 64bit a na druhé Windows Vista Home Premium 64bit. Po delší době jsem se rozhodl vyměnit CPU, základovku a RAMky. Zachováno zůstane pouze zdroj, GK a HDD. Dočetl jsem se, že kvůli takové radikální změně hardwaru musí být nainstalován nový Windows.

Ptám se tedy, jestli je možný následující postup:
1. Vypnu počítač
2. Vyměním starý hardware za nový
3. Nastartuji počítač, avšak nenechám ho načíst Windows, ale vlezu rovnou do BIOSU, kde nastavím boot z optické mechaniky, ve které bude instalačka s novými Windowsy a jak se instalačka spustí, tak v té instalačce zformátuji obě dvě části a udělám si 30 Gb oddíl na Windows a zbytek nechám jako druhý oddíl na data. Když pak budu muset někdy přeinstalovat Windowsy tak přeinstaluji jenom tu první část a data na druhé části zůstanou zachována.

Díky 8)
CPU// AMD FX-6300 with GELID Tranquillo rev.3, MB// ASUS M5A78L-USB3, RAM// 12 Gb Kingston Hyperx Blue 1600 Mhz (CL9), GPU// ASUS HD7770 1GD5, PSU// EVGA 600 BQ - 600W, HDD// WD WD10EAVS 1 TB + Intel 520 120 Gb SSD
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od Nagant »

Ano, s tím, že pokud není už teď ten první oddíl 30 GB jak potřebuješ, a budeš to přerozdělovat, není třeba to ve stávajícím rozdělení formátovat. Zrušíš ty oddíly, vytvoříš znova a pak naformátuješ.

Předpokládám přitom, že data máš zazálohována a jdeš s celým diskem "načisto".

Osobně bych tam dal možná víc než těch 30GB na systém, ale to je asi věc názoru. Záleží jak moc a jakých aplikací tam budeš následně instalovat.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Herpes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2013
Bydliště: Mikulov

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od Herpes »

No obě dvě části jsou zhruba po 470 Gb. Ale nepotřebuji dva Windowsy, tak si udělám teda jednu část cca 50 Gb a zbytek 900 Gb. Tak data nebudou problém.

Na té systémové části by měl být jenom Win s ovladačema, takže si myslím, že 30-40 Gb by mělo stačit, ale jak říkáš. Jistota je MG 32. :) Místa je dostatek. Data si kromě hudby a školy, které si dám na ext. HDD, smažu všechna, takže disk bude jako nový. Jde mi jen o to, aby se nevyskytla nějaká chyba po výměně hardwaru. Taky jsem četl, že by stačilo momentálně ve Windowsu odinstalovat řadiče IDE apod. a že pak by neměl nastat žádný BSOD, ale tato metoda není prej 100% no. :|
CPU// AMD FX-6300 with GELID Tranquillo rev.3, MB// ASUS M5A78L-USB3, RAM// 12 Gb Kingston Hyperx Blue 1600 Mhz (CL9), GPU// ASUS HD7770 1GD5, PSU// EVGA 600 BQ - 600W, HDD// WD WD10EAVS 1 TB + Intel 520 120 Gb SSD
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od CyberDeath »

Herpes : jestli si v tech Win 7 Mel disk pres AHCI tak nemusis reinstalaci delat . Po rebootu system normalne najede natahne si ovladace na to na co bude mit a zbytek doinstalujes. Uz mi takto prezil prechod mezi dvema ruznyma deskama na AMD (AMD 880G -> 990FX) a nasledne ta sama instalace jeste prezila bez uhony prechod i na intel X79 :-)

Ale cista instalace je vzdy lepsi jen nekdy casove nezvladatelna.

Aktualni windows mel vlastne taky prechod :-D ... ale jen mezi deskami Gigabite mATX A85 za Asrock ITX A85
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
Herpes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2013
Bydliště: Mikulov

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od Herpes »

Tak to nevím jak je ten disk...:) Můžu ti dát název, ale pochybuji, že to bude tak jak říkáš. Ale přece jenom bude lepší reinstal. Mám rád, když Windowsy "voní" novotou. :) HDD je typ Western Digital WD10EAVS 1 TB, 8 Mb Cache a 7200 rpm. :)
CPU// AMD FX-6300 with GELID Tranquillo rev.3, MB// ASUS M5A78L-USB3, RAM// 12 Gb Kingston Hyperx Blue 1600 Mhz (CL9), GPU// ASUS HD7770 1GD5, PSU// EVGA 600 BQ - 600W, HDD// WD WD10EAVS 1 TB + Intel 520 120 Gb SSD
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od kotas »

Ten disk má 5400 ot. né 7200 :| je to green..
Jinak samo že je nejlepší volba čistý instal OS
Herpes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2013
Bydliště: Mikulov

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od Herpes »

kotas píše:Ten disk má 5400 ot. né 7200 :| je to green..
Jinak samo že je nejlepší volba čistý instal OS
WD10EACS má 5400 rpm.
Já mám WD10EAVS a ten by měl mít 7200 rpm, ale nechci se hádat, obě dvě volby jsou možné.

Taky si myslím, že novy instal je lepší.. :)
CPU// AMD FX-6300 with GELID Tranquillo rev.3, MB// ASUS M5A78L-USB3, RAM// 12 Gb Kingston Hyperx Blue 1600 Mhz (CL9), GPU// ASUS HD7770 1GD5, PSU// EVGA 600 BQ - 600W, HDD// WD WD10EAVS 1 TB + Intel 520 120 Gb SSD
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od kotas »

IntelliPower (5400-7200) = což je marketingová blbost, ten HDD nemůže měnit otáčky v tom rozmezí, má "jen" 5400, já mám to samé napsané u svého modelu na data taky (viz podpis, WD10EURS), ale taky jsem si prvně myslel, že to tak je, ale není no
Herpes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2013
Bydliště: Mikulov

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od Herpes »

kotas píše:IntelliPower (5400-7200) = což je marketingová blbost, ten HDD nemůže měnit otáčky v tom rozmezí, má "jen" 5400, já mám to samé napsané u svého modelu na data taky (viz podpis, WD10EURS), ale taky jsem si prvně myslel, že to tak je, ale není no
Jak to tak vidím, tak všechno je jeden velký marketing. Chci se ještě zeptat když jsme u tich disků. Když mam tento disk který je SATA a koupím desku která má SATA 3Gb/s (SATA II?), tak nebude žádný problém, že? :)
CPU// AMD FX-6300 with GELID Tranquillo rev.3, MB// ASUS M5A78L-USB3, RAM// 12 Gb Kingston Hyperx Blue 1600 Mhz (CL9), GPU// ASUS HD7770 1GD5, PSU// EVGA 600 BQ - 600W, HDD// WD WD10EAVS 1 TB + Intel 520 120 Gb SSD
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od kotas »

Nebude a normálně ti dál pojede :-)
B.E.N.D.E.R.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2009
Bydliště: Litovel, Nová Ves (Olomoucký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Příspěvek od B.E.N.D.E.R. »

Hoj, mam problem pri instalaci W7, ktery tady byl jiz nekolikrat zminen a sice s ovladaci na dvd-romku. Stalo se mi to uplne poprve, predtim vubec, rikal jsem si, ze je to tim, ze to instaluju z externi mechaniky, dal jsem to do interni, ta je bohuzel nefunkcni, takze jsem si instalacni dvd hodil v pc do iso a udelal instalacni flash disk, ale porad to hazi stejnou chybu, ze to chce ty ovladace, vlozil jsem do externi mechaniky dvd s driverama co byly k notasu, jenze porad nic a ja uz nevim co delat, tady jsem odpoved nejak nevycetl... diky za rady..
PC - CPU: Intel Core 2 Duo E8400 - MB: Gigabyte GA-G31M-S2L - RAM: Kingstom 4GB DDR2 800MHz CL5 - VGA: ASUS 3870 512MB DDR5 - HDD: SSD 128GB + HDD WD 1TB
MT - Apple iPhone 6S 128GB
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“