Problémy s bootováním

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Josef Kuberský
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2005
Bydliště: Jeseník

Problémy s bootováním

Příspěvek od Josef Kuberský »

Stala se mi taková věc, instaloval jsem WIN 7 na nový disk 500 GB kde jsem chtěl mít pouze WIN 7, měl jsem ovšem připojen i disk 160 GB s WIN XP a boot se mi udělal asi na tom disku s těma XP bo mi pořád skáče nabídka jestli chci spustit předchozí verzi nebo WIN 7. Ovšem když ten starej disk odpojím tak se neděje nic potřebuju aby ten "zavaděč byl na tom novém disku", když odpojím starou 160ku aby najeli ty sedmičky. Díky za odpověď.


//edit Wilik - prejmenovano + dulezite
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový boot u WIN 7

Příspěvek od LiveBomb »

Odpojit starej disk, vlozit dvdcko a zkusit tam dat "opravit system"...
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
Josef Kuberský
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2005
Bydliště: Jeseník

Re: Nový boot u WIN 7

Příspěvek od Josef Kuberský »

Spíš bych potřeboval jakej soubor má nastarosti spuštění bootování, takhle bych to tam zkopíroval a bylo by oprava nepomáh, normálně jedu na ten systém ale jak odpojím starej disk je zle.
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový boot u WIN 7

Příspěvek od LiveBomb »

To neni "jen o souboru", jeste bych zkusil ten disk oznacit jako Active, pak zkusit jeste znova opravu ...
Pak jedine reinstall...
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
Josef Kuberský
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2005
Bydliště: Jeseník

Re: Nový boot u WIN 7

Příspěvek od Josef Kuberský »

LiveBomb píše:To neni "jen o souboru", jeste bych zkusil ten disk oznacit jako Active, pak zkusit jeste znova opravu ...
Pak jedine reinstall...
tak když mi tam naskočí ntldr nenalezn... reinstall se mi nechce to tam tu 160ku budu mít radši do smrti, že já debil jsem jí nevyndal při instalaci 7ček.
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nový boot u WIN 7

Příspěvek od S.h.I.t. »

nabootuj z CD, až se dostaneš k nástrojům pro opravu, tak zvol příkazový řádek a nacpi tam:

Kód: Vybrat vše

bootrec.exe /FixMBR
a

Kód: Vybrat vše

bootrec.exe /FixBoot

toto by mělo pomoct ;-) (samozřejmě s vyjmutou 160-kou)
Josef Kuberský
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. úno 2005
Bydliště: Jeseník

Re: Nový boot u WIN 7

Příspěvek od Josef Kuberský »

S.h.I.t. píše:nabootuj z CD, až se dostaneš k nástrojům pro opravu, tak zvol příkazový řádek a nacpi tam:

Kód: Vybrat vše

bootrec.exe /FixMBR
a

Kód: Vybrat vše

bootrec.exe /FixBoot

toto by mělo pomoct ;-) (samozřejmě s vyjmutou 160-kou)
Děkuji, tohle pomohlo.
tovr1203
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2004
Bydliště: Chomutov

Re: Nový boot u WIN 7

Příspěvek od tovr1203 »

napíšu to sem, páč mam ten samý problémek ... ještě bych k tomuhle potřeboval vědět, jak se na tom "starém" disku s XP zbavím té nabídky, jestli chci starší verzi nebo win7.
PC: Ryzen5 1600; MSI B350 Tomahawk; 2x4GB + 2x8GB; Gigabyte GTX 1050Ti OC; Kingston 120GB SSDnow300V + Seagate 1TB + Samsung F1 500GB; LG GH20LS10 black (SATA); GMC H-60 Phoong; EVGA supernova 550 G3; Asus 28" TUF gaming V289Q
konzole: PS5
Milan79
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. srp 2007
Bydliště: okr. Nymburk

Re: Nový boot u WIN 7

Příspěvek od Milan79 »

tovr1203 píše:napíšu to sem, páč mam ten samý problémek ... ještě bych k tomuhle potřeboval vědět, jak se na tom "starém" disku s XP zbavím té nabídky, jestli chci starší verzi nebo win7.
Jestli tomu rozumím správně,tak...
Tento počítač>Vlastnosti>Upřesnit>Spouštění a zotavení systemu>Nastavení
Tam vybereš system který chceš spouštět či jak dlouho se ti má nabídka na výběr zobrazovat....
CPU:AMD Ryzen 5800x ; MB:MSI Mag X570s Tomahawk Max WiFi ; GPU:GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8G ; RAM:HyperX Fury 64GB (2x32GB) DDR4 3200, black ; HDD:Seagate 6TB, Kingston A2000, M.2 - 1TB ; PWR:Seasonic Focus GX 750 Gold ; CASE:Be quiet SILENT BASE 802 ; OS:Windows 10 Pro[64-bit] ; Monitor:MSI MAG321QR-QD
tovr1203
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2004
Bydliště: Chomutov

Re: Problémy s bootováním

Příspěvek od tovr1203 »

To bylo první kam jsem koukal, ale v tom boot.ini mam jen ty WinXP...
V tom souboru boot.ini mam tohle:

Kód: Vybrat vše

;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTIN
ale žádný soubor bcdedit.exe jsem v PC nenašel ...
PC: Ryzen5 1600; MSI B350 Tomahawk; 2x4GB + 2x8GB; Gigabyte GTX 1050Ti OC; Kingston 120GB SSDnow300V + Seagate 1TB + Samsung F1 500GB; LG GH20LS10 black (SATA); GMC H-60 Phoong; EVGA supernova 550 G3; Asus 28" TUF gaming V289Q
konzole: PS5
datinko
Nováček
Nováček
Registrován: 25. pro 2008

Boot pri inštalácii Win7

Příspěvek od datinko »

Na počítači bol Windows 7 Ultimate. Fungovalo, a začalo vypisovať že je nelegálny.. Aj bol. Neakým "expertom" bol urobený pokus o crack neakým warez validátorom. Win viac nešiel nabootovať, len preblikáva kurzor. Potom som bol k tomu zavolaný ja, nainštalovať zakúpené Win 7 HP.

Problém:
Win sa inštaluje, po reštartoch počas inštalácie normálne bootuje z disku. Po poslednom reštarte je ale stav rovnaký, nenabootuje. Skúšal som formátovať, zrušiť všetky partície aj systémové a nahodiť na novo a nič nepomáha. Mám podozrenie, že je niečo na tom disku pomenené, čo ani formatom pri inštalácii nezmením. Viete mi niekto prosím poradiť?
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Boot pri inštalácii Win7

Příspěvek od zombux »

"poměněnýho" nemůže být nic - snad jen fyzicky vadný disk. pokud se disk zformátuje, nic na něm nezbude - snad kromě zavaděče, který si instalátor Win7 stejně přepíše. to jde udělat i ručně, příkazy

Kód: Vybrat vše

bootrec.exe /fixboot
případně

Kód: Vybrat vše

bootrec.exe /fixmbr
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
datinko
Nováček
Nováček
Registrován: 25. pro 2008

Re: Boot pri inštalácii Win7

Příspěvek od datinko »

Pomohlo, díky moc. Ale kde bola chyba a zavádzací súbor prečo sa pri inštalácii nedokázal prepísať fakt netuším.
Cujo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2005
Bydliště: Uherské Hradiště

Win 7 nebootuje po naformátování disku s XP :O

Příspěvek od Cujo »

Zdravím,
věc se má asi takto : měl jsem prodávat disk, na kterém jsem měl win XP, ten jsem teda naformátoval, i když to prve řvalo že jej naformátovat z nějakého důvodu nemůže (měl sem spuštěný program, který běžel z toho disku). Všechno vypadalo že fungovalo oukej.
Další den jsem pc vypl a když jsem ho ráno znovu zapnul, dostalo se mi akorát černé obrazovky s blikající pomlčkou vlevo nahoře.
Nevíte náhodou, jak to vyřešit? Můj odhad je ten, že jsem z disku kde byly XP smazal nějaký bootovací soubor, který se týkal i systémového disku.. tak nevím
předem díky za radu!
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Win 7 nebootuje po naformátování disku s XP :O

Příspěvek od S.h.I.t. »

nabootuj z CD, až se dostaneš k nástrojům pro opravu, tak zvol příkazový řádek a nacpi tam:

Kód: Vybrat vše

bootrec.exe /FixMBR
a

Kód: Vybrat vše

bootrec.exe /FixBoot
mělo by to pomoct
Krtek-NA
Nováček
Nováček
Registrován: 06. říj 2010

Re: Problémy s bootováním

Příspěvek od Krtek-NA »

Tak jsem zkusil tento postup, protože musím z nějakého důvodu bootovat z jiného disku.
Změna nastala z NTLDR nenalezen, na BOOTMGR missing :x Kde je tedy prosím chyba?
Krtek-NA
Nováček
Nováček
Registrován: 06. říj 2010

Re: Problémy s bootováním

Příspěvek od Krtek-NA »

Tak opraveno, pomohl nástroj na opravu spouštění. Nevím z jakého důvodu k tomu došlo, ale už aspoň nemusím furt určovat ze kterýho disku se bude bootovat :wink:
Nick
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. srp 2004

Re: Problémy s bootováním

Příspěvek od Nick »

mám obdobný problém. Mám disk rozdělený na 3 části. Na primárním aktivním oddílu mám nainstalované XP a časem sem na další oddíl nainstaloval Windows 7, s tím že jsem volbu systému v 7čkách nastavil na ně a nyní jsem chtěl odebrat XP ale nevím na kterém oddílu zustal zavadeč, jelikož když zformátuju oddíl s XP a nedám oddíl s WIn 7 jako aktivní tak mi WIn 7 nenajedou. Zkusil jsem i použít instalační DVD s WIndows 7 ale ač je to nainstalováno z něj tak to píše že instalaci WIn 7 nelze opravit že to není stejný systém, což nechápu
socek
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s bootováním

Příspěvek od socek »

Prosím vás, mám problém. Sehnal jsem si notebook, na kterém měli být udajně nainstalovány Win 7 a že prý nebudou dělat potíže. Jenže by to bylo moc jednoduchy a oni potíže dělaj.Samozřejmně nejsou originalní. Rozhodl jsem se teda že si tam nainstaluju svoje XP. Problem se vyskyt kdyz jsem NB nabootoval z CD. Instalace takových těch "hloupostí" než vám to najede do toho okna kde se rozhodne jestli format atd... proběhla uspěšně. Potom obyčejně černo jako vždy a misto nabídky mi tam skočí modra obrazovka na ktere mi to piše, že se windows ukončil aby nebyl poškozen počítač. Pomůže te mi někdo s tím??
Dont stop hip-hop.
Cherry22
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2011

Problém při spouštění systému

Příspěvek od Cherry22 »

Zdravím, prosím o radu, nápad a pomoc, PC se samo od sebe restartovalo a po znovu najetí najela obrazovka http://imageshack.us/photo/my-images/9/dscn0646z.jpg/, nástroj pro opravu nedokáže opravit, při najetí do nouzového režimu objeví se to samé, chtěl jsem vyzkoušet reinstalovat windows, ale PC mi DVD nebere, přitom DVD mechanika funguje, předem děkuju za pomoc.
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“