Problémy s bootováním

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Story
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. bře 2014

Re: Boot na UEFI

Příspěvek od Story »

Vyreseno, diky
MiliNess
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. úno 2010

Re: Boot na UEFI

Příspěvek od MiliNess »

Butch píše:vypni secure boot, vypni UEFI boot a nastav na Legacy pokud to deska umoznuje.
A proč by to asi dělal, když má UEFI? Už se konečně odpoutejte od historie.


Pokud máš po ruce 8GB flash disk, tak ho naformátuj FAT32, zkopíruj na něj všechny složky a soubory z instalačního DVD Windows 7.
Musíš mít povoleno zobrazování skrytých a systémových souborů (možnosti složky a hledání).
V kořenovém adresáři vytvoř složku \efi\boot.
Do této složky zkopíruj obsah složky \efi\microsoft\boot a přidej tam tento soubor.
Z této flešky pak nabootuješ. V instalátoru odstraníš všechny oddíly a necháš instalátor vytvořit EFI a MSR oddíly.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Boot na UEFI

Příspěvek od Butch »

Napriklad pro to ze drtiva vetsina zalohovacich sw neumi spolupracovat s UEFI. Vubec to nenajde disk, treba Acronis.

Jedna vec je aby mohl boot z flashky, to udela tim secure boot disable a dalsi vec je optional. tj na nem, jak si to nastavi.
Zda-li chce nebo nechce UEFI boot. Ja ho osobne na svem compu nepouzivam.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Boot na UEFI

Příspěvek od zombux »

MiliNess píše:
Butch píše:vypni secure boot, vypni UEFI boot a nastav na Legacy pokud to deska umoznuje.
A proč by to asi dělal, když má UEFI? Už se konečně odpoutejte od historie.
a proč bych to asi dělal, když mi to nepřinese vůbec nic? pokrok za každou cenu?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
MiliNess
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. úno 2010

Re: Boot na UEFI

Příspěvek od MiliNess »

A proč by ti to nemělo nic přinášet?

Co budeš dělat, až už legacy mód zavádění nebude dostupný nebo až budeš muset spouštět systém
z 2,5 TB disku? Navíc zavádění a spouštění systému je rychlejší.
Apple to používá minimálně 10 let a uživatelé jsou spokojeni, tak proč se to nenaučit používat taky.
Informací na netu je dost a mozkům nové informace prospějí.

Ono to trochu zavání způsobem řešení "když tomu nerozumím, tak to vypnu".
(stejně jako se vypínalo a vypíná AHCI rozhraní u Windows Vista a výše)
Naposledy upravil(a) MiliNess dne čtv 27. bře 2014, 18:25, celkem upraveno 2 x.
MiliNess
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. úno 2010

Re: Boot na UEFI

Příspěvek od MiliNess »

Butch píše:Napriklad pro to ze drtiva vetsina zalohovacich sw neumi spolupracovat s UEFI.
Zálohovací SW nemusí s UEFI komunikovat, stejně jako nemusí komunikovat s BIOSem.
Myslím, že chyba bude někde jinde.
jamaica

Jak do biosu ve Win7 64bit

Příspěvek od jamaica »

Mám problém že se nemůžu dostat do biosu. Při startu nebo restartu PC se buď vůbec nezobrazí logo výrobce desky a nebo jen problikne. Všechno je strašně rychlé takže nestíhám ve správný čas stisknout delete na klávesnici. Když ho podržím zároveň s restartem tak klávesnice vůbec nereaguje.
Potřebuju v biosu vypnout napájení usb aby mi v noci nesvítila myš.
PC je nově sestavený (v pátek). Po sestavení a prvním zapnutí sem se do biosu dostal,nastavil jsem boot z dvd mechaniky abych mohl instalovat Win. Po instalaci jsem v biosu přepnul boot na SSD.(sobota) Pak už sem do biosu nepotřeboval. Po kompletní instalaci všeho a zjištění, že myš svítí i při vypnutém pc (v sobotu v noci) se tam už nemužu dostat pokud je klávesnice připojena do USB.
Když ji připojím přes redukci do PS2 tak je dostatečná prodleva na vstup do biosu.

1 - Poradíte mi jak se do biosu dostat když je klávesnice připojená do USB?

Deska - GIGABYTE GA-H87-HD3 - Intel H87
SSD - Crucial M500 - 240GB
Procesor - Intel Core i5-4570
GK - MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming
Paměti - A-DATA XPG V1.0 16GB (2x8GB) DDR3 1600
Myš - CONNECT IT CI-191, BIOHAZARD
Klávesnice - Genius ErgoMedia 700
Win 7 64bit

2 - dá se někde v UEFI nastavit prodleva před bootováním aby se logo výrobce desky zobrazilo po určitý čas?

Pro úplnost dodám že fast boot mám v bios vypnutý.

Zaráží mě že před instalací win i po ní nebyl problém se do biosu dostat s klávesnicí na USB. Ale po instalaci SP1 a aktualizací se ten proces bootu strašně urychlil.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Jak do biosu ve Win7 64bit

Příspěvek od Butch »

Zkus klavesnici odpojit, melo by to zahlasit ze neni klavesnice pripojena a bude moznost jit pak po pripojeni do biosu. Nevim jak se presne zachova tvoje deska, ale drive tohle pomohlo.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
jamaica

Re: Jak do biosu ve Win7 64bit

Příspěvek od jamaica »

Takže před restartem PC odpojit klávesnici a nebo mít klávesnici danou do PS2. A nějaká možnost nastavení prodlevy přímo v BIOSu není?
IceMan5
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2009
Bydliště: Kousek od ostravy
Kontaktovat uživatele:

boot windows 7 z usb

Příspěvek od IceMan5 »

ahoj kluci,dostal se mi do ruky acer aspire one kde byl menen disk a uzivatel chce nainstalovat win7.ntb nema mechaniku tak musim z flashky.pri nabootovani a zvoleni jazyka mi to napise ze chybi pozadovany ovladac zarizeni jednotky dvd.pokud pouzivate disketovou,cd,dvd jednotku nebo usb flash ovladace vlozte ji nyni...nevite co stim?na stolnim pc normalne jede
MiliNess
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. úno 2010

Re: boot windows 7 z usb

Příspěvek od MiliNess »

Vytvoř instalační USB flash disk ve Windows 7 USB/DVD download tool a půjde to. (mimo jiné upraví i typ spouštění usbstor.sys, při spuštění instalace)
Miraak2
Nováček
Nováček
Registrován: 19. úno 2013

Re: Jak do biosu ve Win7 64bit

Příspěvek od Miraak2 »

Pouzij klavesnici PS/2, dostan se do BIOSu a tam povol USB keyboard a radsi i USB Legacy, potom se do BIOSu dostanes i s USB klavesnici
KasMen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: 293 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s bootováním

Příspěvek od KasMen »

Zdravím pánové,
Mám problém s bootem Win7.
Vyměnil jsem staré 80GB SSD Intel za 250GB SSD Samsung EVO.
Vytvořil jsem si bootovací flashku s Acronisem a starý SSD naklonoval na nový.
Starý jsem pak vyndal z PC a jel už jenom na nový, všechno bylo v pohodě...
Teď, po třech dnech najednou nešlo bootovat (Reboot and select proper device.....)
Hodil jsem do mechaniky Win7 DVD, dal opravu systému - to proběhlo dobře, po vyndání DVD z mechaniky a restartu všechno OK.
Pak jsem PC vypnul a když jsem ho znova zapnul tak se mi hláška objevila znovu.
Tentokrát ale po vložení DVD a zvolení opravy systému instalátor hlásí, že nebyla nalezena žádná instalace Windows.
Můj poznatek - co jsem koukal, tak oddíl SSD kde je celá instalace Winů je vedena jako D: a ten malý 100MB oddíl co si sedmičky vytváření při instalaci je jako C:
Může to mít nějak vliv?
Co dělat pro opravu - jestli jde?
Díky !
ASRock H370M-ITX/ac | Intel Core i5-8500 | SilentiumPC Fera 3 | HyperX Fury Black 16GB 2666MHz
Samsung 970EVO Plus 2TB | WD Blue 2TB | Seasonic SS-360GP | COOLTEK JB-U2 | LG IPS235P | Win 10 Pro
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: Problémy s bootováním

Příspěvek od Migl »

Zdravim, dnes ráno na mě vyběhla hláška viz obrázek. Windows se nenabootuje a v uefi bios se mi taky nic nepodařilo :( nevíte co s tim?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Problémy s bootováním

Příspěvek od Shaquille »

Migl pouzivas legalni OS?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Migl
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2015
Bydliště: City of Pilsen beer

Re: Problémy s bootováním

Příspěvek od Migl »

No měl by tam bejt složil mi ho známej, možná je to i zrovna přesně rok..nebyla to jen nějaká verze na rok? :idea: .. do ted vše v pohodě ale před týdnem jsem měnil zdroj tak jestli to nemá něco společného

system je na ssd, nemohl odejít?
BQ Silent Base 601w / B450 Tomahawk MAX / Ryzen5 3600 + nzxt X62 / HyperX FuryRGB 32GB DDR4 3466MHz / XPG GAMMIX M2 Pro 1tb /
MSI RTX 2070 super gaming X trio
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“