Výběr antiviru - stolni PC

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

64Bit Antivir

Příspěvek od Mirek E. »

Hledám nějakou náhradu za Spyware Terminator, který jsem používal na 32Bit systému.

Předem děkuji za odpověď.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od zombux »

no, tak jak začít...

1) spyware terminator bych radši nepoužíval, je v podstatě k ničemu
2) spyware terminator funguje stejně dobře na 32bit i 64bit systému
3) spyware terminator především není antivir ale antispyware

takže, jak to vidíš teď?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od Mirek E. »

Noo, špatně? Potřebuji zajistit kompletní ochranu počítače, tak to vidím. :D
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od zombux »

to je dost širokej pojem... jsi aspoň za NATem?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
balaam
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2007
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od balaam »

Kompletní ochranu počítače? No, zaprvé si zakup nějaký kompletní balíček IS služeb, tzn. třeba Nod internet security, nebo Kaspersky internet security. A zadruhé, všem vřele doporučuji sandboxie... Bohužel 64b verzi už nepodporují, ale dříve byla.

Mimochodem NOD 32 nedoporučuji tak, jako KIS... Sám ho sice používám, ale jen proto, že mám legální licenci. Jinak jsem na něj slyšel docela dost špíny a ačkoliv nevím, jestli je to pravda, upřímně je mi to jedno. Kaspersky IS je výborné řešení, pokud se rozhoduješ, co koupit.
Desktop: CPU:Intel Core i7 920, MB: Asus Sabertooth X58, GK: Sapphire AMD R9 270X 2GB, 12GB RAM, 1.7TBHDD, Zdroj: Corsair GS800 - 800W, Win. 8 Professional 64b. NAS: WD 2TB.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od myom »

pokud KIS neudelal neco se systemovymi naroky, tak to je nepouzitelny software.

zakladem je kvalitni FW (outpost, comodo). z antiviru pouzivam nod 5 let a nikdy nemel jsem duvod menit.

antispyware rezidentne nepouzivam, jenom jednou za cas spyware doctor.

ono kdyz si za natem nebo si poradne hlidas sitovou komunikaci, tak ti spyware ani moc nebude vadit.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od zombux »

můj názor - pokud jsi za NATem a nejsi prase, tak firewall nepotřebuješ, antivir jen jako pojistku, a antispyware stačí spybot a jeho imunizace.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od Mirek E. »

Co jsem tak četl na wiki, tak jsem asi před NATem. Jinak vůbec nemám tušení, jak se to dá zjistit. IP adresu mám já i otec v dílně jinou, takže bych řekl, že žádný NAT snad ani nemáme. :oops: :?

Co jsem tak četl, tak jsem došel k závěru, že asi vezmu Nod32 a Spybot.

Spyware Terminator na 64Bit funguje, ale některé jeho funkce jsou omezené.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od Trek »

Já mám ESET Smart Security a je to normálně 64-bit, žádnej problém.

Resp. na stránkách Eset máš ke stažení jak 32-bit verzi, tak i 64-bit verzi. Licenci si koupíš bez ohledu na architekturu a pak nainstaluješ co potřebuješ (a budeš mít zajištěnu komplexní ochranu systému včetně uživatelské podpory ze strany společnosti ESET).
Koudy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od Koudy »

Pokud chces ciste antivir tak pro nefiremni pouziti existuje Avira.

Ja mam doma celou sit na Comodo. S tim, ze 1 PC ma komplet Comodo Internet Security a ostatni maji jenom antiviry.

Osobne doporucuju comodo at uz v jakekoli instalaci.

Jinak souhlas s tim ze pokud mas NAT tak nepotrebujes firewall, ale bohate staci antivir.

EDIT : Jak comodo tak Avira jsou samozrejme freeware (comodo je freeware i pro firemni pouziti).
Laptop : MSi GT683DX - Intel Core i5-2430M, 6GB DDR3, nVidia GTX 570M, OCZ Vertex 4 512GB + WD500BEKT 500GB, Roccat Kone+, Creative Soundblaster X-Fi Surround 5.1 Pro, Roccat Kave 5.1, Windows 7 Ultimate 64-bit
Laptop 2 : HP Elitebook 8440p - Ubuntu
Tablet : Asus Transformer Prime TF201
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od kotas »

myom píše:pokud KIS neudelal neco se systemovymi naroky, tak to je nepouzitelny software.
Nemohu souhlasit.
Kaspersky Internet Security mi fičí strašně rychle a nežere skoro systémové prostředky, ani při kontrole na pozadí, aktualizace několikrát denně, mohu vřele doporučit s osobních zkušeností - testoval jsem vícero komplexních zabezpečení a na KIS nedám dopustit, opravdu jediný použitelný SW ;-)
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od myom »

sak jsem psal jestli. ten balik jsem testoval uz pred nejakym patkem, ale tehdy to bylo proste hrozne. aktualizace i nekolikrat denne, to jo, ale taky 10% z vykonu... jestli to odladili, tak jenom dobre :)
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od NEONET »

myom píše:pokud KIS neudelal neco se systemovymi naroky, tak to je nepouzitelny software.

zakladem je kvalitni FW (outpost, comodo). z antiviru pouzivam nod 5 let a nikdy nemel jsem duvod menit.

antispyware rezidentne nepouzivam, jenom jednou za cas spyware doctor.

ono kdyz si za natem nebo si poradne hlidas sitovou komunikaci, tak ti spyware ani moc nebude vadit.
ja sem za natem a pouzivam eset smart security 4, ten FW co tam je vyuzivam pri blokaci/povoleni programu a portu ( na to staci ) antispam v thunderbirdu a Antivir jako ochranu souboroveho systemu pristupu na web apod...

Antispyware Ad-Aware AE (free - ale nejde adwatch) a pustim obcas sken PC ale nenajde nic nez tracking.cookie


:) uz se mi velice dlouho nestalo ze by PC padlo kvuli infekci
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od zombux »

ad-aware je úplně k ničemu, nenajde nikdy nic.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od Trek »

Ad Aware je celkem dobrej, občas něco najde, když to nenajde antivirák.

Ale doporučil bych ten ESET, teď maj akci 3 licence za cenu 1, což je solidní.
AVG mám koupeno též, ale zdá se mi lepší ten ESET.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od kotas »

Trek píše:Ad Aware je celkem dobrej, občas něco najde, když to nenajde antivirák.

Ale doporučil bych ten ESET, teď maj akci 3 licence za cenu 1, což je solidní.
AVG mám koupeno též, ale zdá se mi lepší ten ESET.
Fakt by mě zajímalo, jak lidi "testují" různé druhy zabezpečení na PC. Psát že Ad-Aware je dobrej, občas něco najde když to nenajde antivirák nejde vůbec dohromady :idea:
Nebo že "se zdá být lepší" ESET než-li AVG, to už je další drsná věta..

Nebo podle čeho soudí, že je lepší tohle než tamto, protože u nás v práci je taky menší fobie: jedni tvrdí a melou furt o ESET, další o SYMANTEC a někteří o ALWIL. Když se někoho zeptám, jestli zkoušel třeba nějakou poslední verzi antivirového/komplexního programu od ESET, tak ve většině případů dostanu odpověď, že "proč je to shit a nikdy bych si ho nenainstaloval".

Zjišťovat po diskusích, jaký je nejlepší antivir, nebo jaké mám použít zabezpečení počítače, je na nic a ještě jednou na nic.

Každý má v hlavě něco jiného, že to používá, já neodsuzuji žádný z programů, osobně jsem pro NIS, KIS, ESET SMART SECURITY apod., vždy je chyba v uživateli a v nastavení samotného programu, každému vyhovuje holt něco jiného, nikdy většinou v samotném softu..i když tohle v případě Grisoftu a jejich AVG se říci nedá - od verze 5 pořád stejně nepoužitelný a zbytečný software plný poplašných zpráv, stejně jako AVAST Home.
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od Trek »

Lze to soudit snadno. Pokud máš zakoupeny tyto produkty jako např. mám já, tak podle počtu zachycených a odstraněných infekcí lze vyvozovat závěry.

Testovat lze snadno, stačí si postahovat infikované soubory a navštívit škodlivé weby.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od myom »

Trek píše:tak podle počtu zachycených a odstraněných infekcí lze vyvozovat závěry
ne, to skutecne nejde, protoze nevis, kolik toho v pc mas.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od Flegy »

Koudy a spol: to ze je clovek za NATkou jeste neznamena, ze nepotrebuje firewall :lol:
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od zombux »

Flegy píše:Koudy a spol: to ze je clovek za NATkou jeste neznamena, ze nepotrebuje firewall :lol:
pokud není člověk prase, NAT chrání před infiltrací zvenku hodně solidně, a většině uživatelů to bohatě postačí. jistě, pro paranoiky je podstatná totální kontrola provozu, a to v obou směrech. jenže - firewall je jen pro lidi kteří chápou jak funguje, a jsou schopni si ho perfektně nastavit. takových je menšina... firewall je pro normálního uživatele dost zbytečný luxus. a kdo si dobrovolně nainstaluje do systému trojany (jinak než dobrovolně to nejde - vždycky to musí spustit uživatel, "samo" se neděje nikdy nic), dobře mu tak :mrgreen:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“