Výběr antiviru - stolni PC

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
VashCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. črc 2013

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od VashCZ »

Zdravím.

Asi už to tu padlo. Jen chci ukázat svoji zkušenost s AVG.
https://support.avg.com/answers?id=906b0000000Dy9X
placený a má spoustu much(detektory, které reportují "špatně hodnocený" extension, ale už to nejde dát do vyjímek, takže každý týden další spam), nic moc interface, reklamy na další svoje produkty(cleaner) a teď už i reklamy na chrome, rok ho mám a prodlužovat bych ani zadarmo nechtěl
Výrazně nedoporučuju.

Budu teď mít plnou verzi Pandy z Humble Bundlu tak uvidím
GB GTX 760 rev.1; i5 3570K; Gelid Tranquillo rev.2; Gigabyte deska; Crucial Sport 2x8GB; Crucial M4 120GB; Seagate Barracuda 2TB; BeQuiet! Straight Power 600W; Fractal design F4; Dell 1920x1200
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od zombux »

že je AVG krám bohužel víme všichni dávno, jako generátor falešných poplachů a pocitu falešného bezpečí bylo vždycky na špičce...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od Atapi »

Jeden by čekal že by se to mohlo zlepšít, když ho koupil avast, ale vzhledem k tomu že aspoň na free je i avast dobrá reklamní platforma, tak to asi lepší nebude. :D
Obrázek
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od zombux »

jo, Avast byl vždycky lepší než AVG. o krok. asi tak, jako šlápnout do menšího exkrementu je vlastně o krok lepší než šlápnout do velkýho :mrgreen:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od racecar »

Neviem preco ma niekto potrebu instalovat mensi ci vacsi exkrement, ked Defender posluzi rovnako resp. lepsie. Pripadne Eset kluce sa po internete daju zohnat relativne lacno.

Popravde ak je uzivatel "menej znaly" tak nepomoze nic. :roll:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od Woyta »

Avast a AVG je stejna firma.
Tedy stejny exkrement, jen v jinem obalu.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od L!po »

racecar píše:...... Pripadne Eset kluce sa po internete daju zohnat relativne lacno....
presne, vzdycky ebay a smart security na rok az dva, tak za cca 2-3kila..
samotnej eset nod32 sem jednou chytnul na 3 roky za 60kc :) (a ac sem s tim moc nepocital, vydrzelo to tak dlouho...) tudiz uz nic jineho neresim.. zadna reklama ani spam se nekona + mi vyhovuje firewall..
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od Shit »

Kaspersky Free Antivirus Czech 2018

Kód: Vybrat vše

https://products.s.kaspersky-labs.com/czech/homeuser/kfa2018/kfa18.0.0.405abcs_13252.exe
Poznámky k vydání KFA 2018 Czech

Kód: Vybrat vše

https://products.s.kaspersky-labs.com/czech/homeuser/kfa2018/release_notes_kfa_cs.html
Pro toho, kdo preferuje "kaspera" a nechce volit placenou verzi je to ideální volba. :)
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od Jey »

Shit píše:Pro toho, kdo preferuje "kaspera" a nechce volit placenou verzi je to ideální volba. :)
Ruští hackeři „ukradli“ data americké NSA, pomohl jim prý ruský antivir
https://technet.idnes.cz/hackeri-rusko- ... ternet_pka
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od Shit »

Jey píše:Ruští hackeři „ukradli“ data americké NSA, pomohl jim prý ruský antivir
Vidím, že se blíží volby :) , ale i tak se nabízí otázka, proč NSA a jiné firmy zpoza velké louže antivir od Kaspersky vůbec používaly... Proč tedy "američtí zpravodajci" nepoužili svůj vlastní antivirový produkt emerického původu.. ;-)

V dnešní době se nedá věřit nikomu (zejména pokud se jedná o vztahy mezi mocnostmi), takže to nebudu více komentovat, nicméně lze namítnout, proč používáme Windows 10 a jeho "sledovací" funkce, nebo Android a jeho "odesílání všeho na základnu" atd.
Každý antivir odesílá už z principu informace o "jistých" souborech centrále a co se dá s těch dat dále vyčíst je asi na dlouhé téma včetně zneužití těchto dat.

Můj názor: On to asi nikdo nikdy nepřizná, ale bude to dělat většina AV softwarů včetně jejich napojení na zpravodajské služby. :wink:

No a ohledně NSA a "loupení" dat: https://www.google.cz/search?q=nsa+intel+backdoor - chce se mi říci, že zloděj volá: chyťte zloděje. :evil: Takže si kluci (pokud to je pravda) mohou tzv. podat ruce. :!:

Jediný velký rozdíl je v tom, že Kaspera používat nemusíš, ale Intel ME (rozhraní/funkce/vlastnost) se nezbavíš ani když použiješ jakýkoliv OS. :evil:

"Šmírování" osob je teď v módě na obou březích velké louže - to je realita, bohužel. :(

Kasper je antivir s vynikající detekční schopností a asi s nejrychlejšími updaty AV databáze - to je fakt, který splňuje i free verze kaspera. :)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od kotas »

Od začátku roku máme všude BITDEFENDER ANTIVIRUS (sehnal jsem levně license skrze EBAY na verzi 2015 pro 5 PC) a musím říct že je výborný.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od Woyta »

Akorat po dobu co jsem ho pouzival mi prisel hodne paranoidni a blokoval mi bez oznameni chovani nekterych aplikaci.

Napriklad Steam jsem musel aktualizovat s vypnutym Bitdefenderem.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od kotas »

Woyta píše:Akorat po dobu co jsem ho pouzival mi prisel hodne paranoidni a blokoval mi bez oznameni chovani nekterych aplikaci.

Napriklad Steam jsem musel aktualizovat s vypnutym Bitdefenderem.
Me to nedela a nikdy nedelal, v lednu to bude rok.. Mam ho u sebe na PC, prac. NB, od zeny NB.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od Pepa1 »

Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s Comodo Antivir Free verzí. Zejména mi jde o vyskakovací okna reklamy atd..

Dlouhodobě jsem používal Aviru premium a po skončení licence Aviru free. Nicméně v poslední době začala zlobit a nyní po úpravě uživatelského prostředí už mi nevyhovuje vůbec. Takže jsem asi měsíc zkoušel Kaspera free verzi a vypadalo to dost nadějně, ale teď začal deně chrlit reklamní okna na různé upgrady a tak šel taky ven :=( no chápu že to je free verze...
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od PET5 »

Používám už více let free verzi Comodo Internet Security. Žádné reklamní vyskakovací okna z této aplikace se u mě neobjevují.
Byl jsem s velmi spokojen, ale před pár měsící proběhla nějaká větší aktualizace W10 a následná aktualizace Comodo skončila chybovou hláškou. Zřejmě se korektně nedokončila. Od té doby sice Comodo na pohled funguje a aktualizuje se. Jen mě brání v přímém spuštění poštovního klienta Mozilla a musím jej spouštět výhradně v sandboxu Comoda. Chvíli mě stejným způsobem blokovala Firefox, ale to se nějak opravilo.
Chtěl jsem udělat novou čistou instalaci, ale Comodo nejde odinstalovat. Stejně brání odinstalaci Mozilly. Předpokládám, že to není standardní chování a časem budu muset provést reinstal OS. Zatím stále čekám, zda to nějaká aktualizace neopraví. Už jsem si zvykl na spouštění poštovního klienta v chráněném prostředí Comoda, alespoň si nic nenatáhnu do PC. :wink:
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od Pepa1 »

PET5 píše:Používám už více let free verzi Comodo Internet Security. ...
díky za info, půjdu do něj a uvidíme... ještě jsem přemýšlel jestli nenechat jen default Defender, ale toto se mi zdá lepší free řešení...
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od PET5 »

Pokud by šlo jen o antivir, tak já bych asi zůstal jen u Defenderu. Jenže potřebuji také firewall.

Po nainstalování Comoda obvykle odinstaluji doplňky, které nepotřebuji (chráněný webový prohlížeč Dragon, modul dálkové podpory GeekBuddy, apod.). Už si nevzpomínám, co tam vše bylo. Také vypínám všechny funkce mimo Antivir a Firewall. Comodo se postupně rozrostlo do velkého balíku funkcí, které nevyužiji. U firewallu si nastavuji uživatelská pravidla pro přístup aplikací na web.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od Pepa1 »

PET5 píše:Pokud by šlo jen o antivir, tak já bych asi zůstal jen u Defenderu. Jenže potřebuji také firewall.....
To jo, ale mně vadí to uživatelský prostředí Defenderu (nevím jak bych to popsal), že se to nechová jako klasický antivir umístěný v system tray...

No půjdu do Comodo Antivir Free společně s tím, že jednou za čas to projedu Emsisoft antimalware (taky free, bez rezidentní ochrany), pokud byste měli nějaký další nápad budu rád - AVAST a AVG nechci, ty už jsem zkoušel v mládí :=))
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od Pepa1 »

Takže po vyzkoušení Comoda jsem zjistil, že mi nevyhovuje a vrátil se ke Kasperovi... po důkladném nastavení se zdá bude vyhovující jak po stránce uživatelské (jednoduché prostředí a neotravuje s reklamami) tak po stránce detekce hrozeb(perfektní). Takže mohu jen doporučit :)
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od Nagant »

Je, prosím, F-Secure Safe obdobně použitelný, jako ESET NOD32 Antivirus?
Někde jsem četl, že odhalí hodně, ale že má i poměrně dost planých poplachů. (?)
Máte někdo zkušenost?
Byl by v OS MS Windows 7 Pro 32bit a Windows 10 Pro 64bit.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“