GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od LastPCgamer »

Dirt 5 je cross gen hra a nie next gen hra. Ďalej predpokladám že aj Dirt 5 beží na Ego engine a hry na tomto engine nikdy neboli nejako extra pokrokové.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

DF
https://www.youtube.com/watch?v=LT1a6NXYy6E&t

test Auto HDR pro tituly původně bez HDR, ale chce to HDR zobrazovadlo na to video, jinak užitečná věcička zdá se jen to není vždy bez potíží
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Baneshee »

Digital Foundry test zpětné kompatibility XSX na několika hrách ... občas jsou tam pěkný nárusty výkonu, škoda těch her s 30FPS lockem

https://www.youtube.com/watch?v=LsQldhmN5XU
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

zástupce SONY v rozhovoru pro nějaký herní medium v USA prozradil že PS5 se tam za prvních 12! hodin předobjednalo stejně jako PS4 za prvních 12 týdnů :o

co to je za dobu tohleto....
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

To je celkem jednoduchý imho. Několik měsíců před launchem vypustím "leaky", že konzolí je nedostatek a jsou problémy s výrobou a nedostane se na každého. Okamžitě mám hype jak kráva, všichni normální lidi, co by šli pro konzoli bez preorderu do elektra a kupovali by třeba až za měsíc na vánoce najednou udělali pro jistotu preordery taky.. a ti, co by dělali preorder i tak raději udělali preorder u 10 obchodů najednou, aby si to trochu pojistili.

A máme tu hned víc předobjednávek než se prodalo ps4 za 3 měsíce :-D
PS5 | LG OLED CX55
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

A bude jich dostatek? Chces rict, ze se teda na mne dostane, kdyz jsem objednal 17.9. v 9h? Dodstane se na lidi, kteri pujdou do elektra prvni nebo druhy prosincovy tyden?
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

No takhle jsem to nemyslel. Ono jich asi opravdu bude málo a nedostane se na všechny, ale reálný počet předobjednávek podle mě bude tak 5x menší než doopravdy je. Ale i tak bude konzolí asi málo :-D
PS5 | LG OLED CX55
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

A nebude to mozna tak, ze jich je/bude hodne ale je jeste vice zajemcu a proto se to vyprodalo za den?

Sony nemusi delat zadny hype, je nutno uznat, ze plejko s exkluzivitama tahne, bude to opet nejuspesnejsi konzole novodobe historie. No za par mesicu pri earningu jednotlivych spolecnosti se ukaze, kolik her a konzol se prodalo na tu nebo onu platformu v poslednim kvartalu 2020 :)
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

spíš si myslím že než vícenásobnýma předobjednávkama je to tím že se v USA po vydání PS4 čekalo na Xbox One a tak to bylo opatrnější, ale stejně mě to docela štve, mohli to dát za 15-16k jak jsem předpokládal a třeba by se na mě dostalo :twisted:
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Ja jenom doufam, ze PS plus collection nebude casove omezena akce na launch PS5 , nebo do konce roka. Protoze uz je jiste, ze se ty PS4 pecky pridaji do knihovny jenom majitelum PS5. Tak snad v unoru to jeste bude aktivni, to by mne nastvali jinak.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

tak jsem na novou generaci objednal 65" OLED od LG 120Hz s VRR ať to stojí za to, manželka trochu frfňá ale to jí přejde, ocení to až uvidí netflix v HDR na oledu na kterým je beztak víc času než já nahraju
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

ktery typ?
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

B9tku, ve hře ještě byla 55" CX a 65" BX ale aby mě jas v HDRku štípal nepotřebuju(mám 9000 Sony a svit omezuju) a další výhoda byl 120Hz i v 4k což nevyužiju už vůbec a těch 65" bylo lákavějších a z BX vs B9 mě vyšla lépe B9 dle https://www.rtings.com/tv/reviews

ty rozdíly jsou ale i tak velmi malý
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od HEAD »

Se nebojis burn-inu jo?Jako dat za to takovy prachy a pak kratce po zaruce zjistit, ze mam burn-in a TV muzu vyhodit :lol: kdyby aspon byla zaruka 5let a ne 2roky lol.
Hlavne pri hrani je tam obrovske riziko burn-inu UI ve hre.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

jasne, dobra volba, zejmnena proti BX, ktera je drazsi o 10k a neni lepsi

Haede , mrkni zde, dela se dlouhodoby test na 6xC7
https://www.rtings.com/tv/learn/real-li ... rn-in-test

ty podminky neni mozne doma splnit....a hrani her, teda spon co tam maji dopdaji lepe, nez sledovat CNN :)
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Zofrenko »

HEAD píše:Se nebojis burn-inu jo?Jako dat za to takovy prachy a pak kratce po zaruce zjistit, ze mam burn-in a TV muzu vyhodit :lol: kdyby aspon byla zaruka 5let a ne 2roky lol.
Hlavne pri hrani je tam obrovske riziko burn-inu UI ve hre.
Z akeho dovodu by mal vyhodit TV ktora by mala neaky Burn in časom ? a po druhe nečital si ake bude mat využitie ta TV ? vačšina času netflix a menšiu čast času hranie hier. Pri takomto použivani ,že sa bude obmienat obsah a budu chodit aj filmy, je riziko vypalenia minimalne. Keby napísal že ho bude používat ako PC monitor tak ok to by som aj bral ako neaky relevantny prispevok.

BTW na zahraničom blurbuster fore LG CX tohoročny oled použiva desiatky ľudi ako PC monitor a neboja sa toho. iba spravili neake opatrenia znižnili jas, nastavili tmavu temu windowsu, šetrič obrazovky po par minutach neaktivity. schovavaci Taskbar resp vyskakovaci. žiadne ikonky na pracovnej ploche
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od keistown »

"iba" schovali pulku veci co v os pouzivam :roll:
U hrani her se to neprojevi, u pouzivani OS a aplikaci se statickyma prvkama ano a je uplne jedno jestli se toho nekdo boji nebo ne.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Tak ten luxus OLEDu za schovani spodni listy a aktivace setrice stoji ne? A ikonky na plose jsou irelevantni, snad na ne necumim cely den? Kdyz se pouziva univerzalne, nic nehrozi, ten test je brutal extrem.

Prakticka stranka je jina vec, na 55/65 si nedokazu predstavit praci na PC, asi bych prisel o krcni pater. Mozna ten 48", kdyz je misto.
https://youtu.be/Z60rsm4qJGo
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od HEAD »

No prave pri tom testovani maj vypaleny UI u Fifa18 :lol:
Kazdopadne vzhledem k cenam GPU kde 3070 stoji 20litru a 6800XT bude stat taky 20 a vic, tak fakt hoooodne premyslim o xbox series x za 13500kc.Do pc koupim nakou levnou grafiku s HDR a pouzival bych ho jen na net+filmy a pripadne starsi hry.
Btw jak je to s game passem u xboxu?Ted na pc me to stoji 150kc/mesic a co jsem koukal, tak na xbox to stoji 1500kc na 6mesicu.Coz se mi zda nak moc...Ze by to na pc bylo o tolik levnejsi?
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“