Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Zde budeme zveřejňovat, co se chystá v časopise - pište náměty, stížnosti, budeme se snažit vyhovět.
coolmaster
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. bře 2008

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od coolmaster »

Koky píše:Recenze už je v systému, tipuji, že tento týden vyjde.
Chlapi co napsat "Až vyjde tak vyjde" (ale letos to asi nestihnem :-D )
Koky
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 17. kvě 2009
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od Koky »

Asi by to bylo lepší, každopádně, teď už by měla na 99 % vyjít 14.12. :) Už by se nic měnit nemělo.
MB: Asus Strix X99 Gaming | CPU: Intel Xeon E5-1660 v3 QS @ 4 GHz | GPU: Gainward RTX 3060 Ti Ghost
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 4× 8 GB DDR4 3200 MHz | SSD: Crucial M550, 128 GB | HDD1: WD Black, 500 GB | HDD2: WD Blue, 1 TB | HDD3: WD Red, 2 TB | HDD4: Toshiba X300, 5 TB
PSU: Tagan BZ 900 W | CASE: Corsair Obsidian 750D Airflow Edition | COOLING: NH D15
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Proboha, o co vám všem lidi jde? Je v systému, ale vzhledem k tomu, že na konkurenčím EHW vyšla dvourecenze panelů se stejnou matricí, tak získala nižší prioritu. Kdo je tak nedočkavý, že si chce recenzi mermomoci přečíst, nechť mi pošle e-mail na jan.cerny(at)pctuning.cz, pošlu mu screenshoot celého textu. Čas máte do 15:30 potom mizím na celý víkend pryč.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Koky
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 17. kvě 2009
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od Koky »

MB: Asus Strix X99 Gaming | CPU: Intel Xeon E5-1660 v3 QS @ 4 GHz | GPU: Gainward RTX 3060 Ti Ghost
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 4× 8 GB DDR4 3200 MHz | SSD: Crucial M550, 128 GB | HDD1: WD Black, 500 GB | HDD2: WD Blue, 1 TB | HDD3: WD Red, 2 TB | HDD4: Toshiba X300, 5 TB
PSU: Tagan BZ 900 W | CASE: Corsair Obsidian 750D Airflow Edition | COOLING: NH D15
QFT
Nováček
Nováček
Registrován: 01. pro 2010

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od QFT »

díky za recenziu. jediné čo mi vadí je nefunkčný link pre 150cd/m2 profil. keďže som sa rozhodol kúpiť ten monitor, opravenie linku by som dosť kvitoval :wink:
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Díky, opraveno. Do recenze jsem přidal krátký návod: Instalaci profilu provedete uložením do složky: „C:\Windows\System32\spool\drivers\color“ a stisknutím pravého tlačítka vyberete volbu „Instalace ICC profilu“. Nastavení, které máte provést v OSD menu je součástní názvu ICC profilu. Například 50 % jas znamená ruční nastavení jasu na hodnotu 50 %, R95 ruční nastavení červené v OSD na donotu 95 %. Věrnost barev se někdy může značně lišit v závislosti na revizi, elektronice nebo použitém vstupu monitoru. Je pro Vás srozumitelný?
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Scapino
Nováček
Nováček
Registrován: 08. úno 2011

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od Scapino »

Uvítal bych recenzi Fujitsu Siemens P23T-6 - tenhle monitor mne zajímá, protože podle mne představuje rozumný kompromis mezi kvalitou a cenou. Kromě toho má zatím ojedinělou kombinaci IPS panel + LED podsvícení a to celé za cca 8tis. Kč včetně DPH.
zdenekvlk
Nováček
Nováček
Registrován: 08. úno 2011

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od zdenekvlk »

Dobrý den, chtěl bych požádat jestli by nebylo možné udělat testy na tyto monitory. Fujitsu P23T-6 IPS ten je v plánu, Philips 245P2ES, DELL P2411H Professional.
Jinak bych chtěl poděkovat všem co se podílí na fungování a tvorbě tohoto webu, je opravdu radostí si vás číst a čerpat informace a dle mého názoru odvádíte dobrou práci. Moc děkuji.
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Děkujeme za pochvalu.

V dohledné době vyjde dvojrecenze, kde bude srovnání 3D monitorů ASUS VG246 a BenQ XL2410T. Jeden z těch dvou uvedených panelů (FS P23T-6) nebo LG IPS-LED (z hlavy si nepamatuji na model) bych srovnal s S-PVA EIZO, které mám v zásobě. Do budoucna budu spíše psát dvojrecenze, protože je to čtenářsky atraktivnější než jeden panel.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
MJ-Dexter
Nováček
Nováček
Registrován: 21. kvě 2008
Bydliště: Krátká 964, 27201, Kladno

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od MJ-Dexter »

Zdravím

Moc by mě zajímal monitor ASUS PA246Q. Ideálně ve dvojrecenzi s Fujitsu P24W-6
Myslím, že by mohl ASUS zdárně pohnout segmentem, kde vládnou DELL U2410 s HP LP2475w
O PA246Q píší samé superlativy (tedy v materiálech výrobce) a cena nebude přehnaná.


Děkuji za zájem a úsilí, který věnujete čtenářům tohoto webu

P.S: Těším se na recenzi Fujitsu P23T-6. Doufám, že Fujitsu P24W-6 bude podobné.
mirko7
Nováček
Nováček
Registrován: 21. úno 2011

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od mirko7 »

zdravím,

práve začínam riešiť kúpu nového LCD a padla mi do oka novinka 23" LCD NEC EA232WMi-LED, je to IPS s podsvietením LED. Uvítal by som Váš názor, prípadne recenziu + nejake to porovnanie napr. s Dell Ultrasharp U2311H, HP ZR24w a Samsung F2380M. Ďakujem.
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Jsem dlouhodobě zdravotně indisponován, nebudu slibovat žádný termín. NEC a ASUS už by měli mít lidi z konkurenčního EHW, takže jeho recenzi u nás psát nebudu.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od CageJ »

Velmi dobre su modely s LED podsvietim - Samsung SyncMaster BX2450(L). Uvitaj by som test., resp. recenziu.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
corim75
Nováček
Nováček
Registrován: 02. úno 2011

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od corim75 »

Uvital bych nejaky test dostupnych LCD s uhloprickou alespon 26" resp. vetsi a rozlisenim 1920x1200 a vyssim s IPS matrici - eIPS, H-IPS, H2-IPS a LED podsvicenim.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od Krteq »

Já bych se rád zeptal, kdo teď bude dělat testy monitorů/panelů, když Honza Černý odešel ke konkurenci. Díky za info.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od zombux »

já bych uvítal především... nějaké ty recenze :mrgreen:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
eLPeCKo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2010
Bydliště: Brno

Re: Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od eLPeCKo »

Zajímaly by mně třeba 27" monitory které jsou teď aj s DVB-T tunerem a repro dostupné kolem 7 tisíc korun, což mi přijde jako celkem zajímavá volba 8-)
CPU: Core i9 7900X + Be quiet Dark Rock PRO 4, MB: ASUS ROG RAMPAGE VI APEX, RAM: Corsair 3200MHz 4x8 GB, GPU: ASUS RoG STRIX 1080Ti,
PSU:
Seasonic Prime 850W, Case: Be quiet! Dark Base 700, HDD: Samsung 960 PRO 1TB NVMe + Samsung 850 PRO 512GB,
LCD: Dell U2515H, Zvuk: Creative X7 + Creative EMU XM7
Odpovědět

Zpět na „PCtuning - webový magazín“