Poškozený / ohnutý / ulomený pin v patici

Patice LGA 1150, 1151, 1155, 1156 a 1167, 1200, 1366, 1700 a 2011 pro Intel Celeron, Pentium, Core i3, i5, i7 a z nich odvozené Xeony.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Poskozeny pin v patici na desce

Příspěvek od oneb1t »

kup si za 100kc merak a proste to omer pokud to omeris spravne tak bude deska v poradku :-) ten merak se ti bude hodit na hromadu dalsich veci a staci uplne zakladni (sice presnost silena ale pro zakladni vyuziti dostacujici)
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: Poskozeny pin v patici na desce

Příspěvek od huld4` »

no tak uvidim..treba me stim nejak CZC pomuze....kdyztak se jeste ozvu a snad bude nekdo ochotnej a pomuze me s detailama...

jinak pokud by ty piny byly total v haji kolik muze stat nova patice + oprava a na koho se stim obratit?
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Poskozeny pin v patici na desce

Příspěvek od oneb1t »

http://www.ebay.com/itm/Original-New-Fo ... 2a3a133daf

prace tak 500-1000kc je na to potreba pomerne hodne specialniho vybaveni aby se to dalo udelat kvalitne
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Poskozeny pin v patici na desce

Příspěvek od gejmer »

Ty vole to nečteš nebo co? Na minulé stránce píše Higlander, že vyměňuje patice.

Takže pokud už nic nezbude tak poslat desku jemu na výměnu patice.


//edit Wilik - upraveno, venuj se podstate tematu a ne uzivatelum fora.
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: Poskozeny pin v patici na desce

Příspěvek od huld4` »

Nectes nebo co? Na jeho strankach v seznamu vyjmenovanych patic 1150 neni a take to neznamena, ze vymeni patici nejlepe a nejlevneji
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Re: Poskozeny pin v patici na desce

Příspěvek od faugusztin »

Neviem ako ty, ja vidim v aktualitach spravu z 28.1.2014 "Od nového roku provádíme výměnu socketů LGA 1150 u všech základních desek". 8)
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: Poskozeny pin v patici na desce

Příspěvek od huld4` »

Tak to se omlouvam moje chyba...do aktualit jsem se nedival...
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Poskozeny pin v patici na desce

Příspěvek od ArgCZ »

http://i.imgur.com/ZGAiRqg.jpg
http://i.imgur.com/QcooIhc.jpg

co vy nato? Mám tu ještě jeden i5-750 ale trochu se ho tam bojím dát, odlomený nejsou ale jsou naohýbaný
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Poskozeny pin v patici na desce

Příspěvek od Hladis »

Pokud to není zlomeny nebo nalomeny, tak nic co by nespravila jehla. Dulezity je, aby po nasazeni CPU doslo ke spravnymu kontaktu. Pokud to srovnáš nejak inteligentne a bude to mit tendenci se ohýbat při tlaku spravne jak ma, tak klidne tam CPU strc.
Obrázek
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskozeny pin v patici na desce

Příspěvek od RAD-x »

ArgCZ píše:http://i.imgur.com/ZGAiRqg.jpg
http://i.imgur.com/QcooIhc.jpg

co vy nato? Mám tu ještě jeden i5-750 ale trochu se ho tam bojím dát, odlomený nejsou ale jsou naohýbaný
Maličkej, plochej šroubováček, injekční jehly a dobrou pinzetku/pean....během 15ti minut nepoznáš že to kdy bylo ohnutý...moje první X79 deska byla asi tak ve 100X horším stavu a ty piny ve 2011 socketu jsou mnohem drobnější a mnohem blíž k sobě, no a taky se to narovnalo...chce to hlavně pomalu a hodně světla, lupu a dobrej vercajk jak jsem psal výše.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Poskozeny pin v patici na desce

Příspěvek od ArgCZ »

tak hotovo, stačla jehla, lupa, pomodlit se a 10minut opatrný práce, CPU už běží, může mi někdo vysvětlit proč intel nezůstal u toho co AMD, tam se to dělá 100x jednodušeji
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskozeny pin v patici na desce

Příspěvek od RAD-x »

ArgCZ píše:tak hotovo, stačla jehla, lupa, pomodlit se a 10minut opatrný práce(počkal jsem až manželka vypadně i s dětma :D), CPU už běží, může mi někdo vysvětlit proč intel nezůstal u toho co AMD, tam se to dělá 100x jednodušeji
To je prostý, přeneseš ten problém na výrobce MB.
RuThaN
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2006
Bydliště: PraGL

1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravitelny?

Příspěvek od RuThaN »

Ahoj,
stala se mi takova nepekna vec, koupil jsem si novou SC1151 desku, nevyhovovala mi, pospichal jsem abych stihnul vlak, takze jsem tam spatne vracel ten cover, kterej chrani patici a u toho ohnul par pinu, vsimnuli si toho, az v Mironetu, kde sem tu desku vracel.
Rekli mi, ze tim padem si ji nevezmou, coz jsem si rekl, ze je ok, ze teda zaplatim opravu, ale oni rekli, ze tyhle opravy dela jen Asus, ze jako Gigabyte fuck off a ze si to mam zkusit doma narovnat, tak jsem se do toho pustil, ale bud jsem byl nesikovnej, nebo uz predtim tim coverem jsem jeden pil zlomil a chybi mu spicka, zbytek je narovnanej.

Otazka zni, da se jednoduse vymenit cela ta patice a dela to nekdo v CR, nebo jde o kurvitku a desku za 4 klacky muzu odeslat?
Pak si teda jeste umim predstavit, ze by se tam kus toho pinu pripajel, ale vidim to jako prasarnu, hlavne mam doma jen jeden 1151 procak za 6 litru a nerad bych upek jeste ten..
Všechno jedno je, hlavně když to fajruje.. S popelnicí machrujou akorát (de)mentální chudáci, maximálně ještě beru nějaký dobrý přetočení, kterým se chcete pochlubit, jinak je to jen o penězích- no skill.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od spajdr »

Bez nekterych pinu se obejdes, ale musis najit schema toho socketu a najit si tam svuj pin, co presne dela.
RuThaN
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2006
Bydliště: PraGL

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od RuThaN »

Ja bych byl prece jen rad za tu opravu, pokud nekde umi ten socket vymenit.
Všechno jedno je, hlavně když to fajruje.. S popelnicí machrujou akorát (de)mentální chudáci, maximálně ještě beru nějaký dobrý přetočení, kterým se chcete pochlubit, jinak je to jen o penězích- no skill.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hele, vraž tam CPU a zapni to, spousta pinů neni zapojenejch nebo jsou to jen ground piny. Tzn pokud budeš mít štěstí bude to jeden z nich. Pokud budeš mít méně štěstí může ti třeba nefungovat jeden paměťovej kanál, nebo Ňáké PCI-E, nebo výstup IGP a pod. Pokud budeš mít extra smůlu byl to napájecí nebo DMI pin a v tu chvíli by to bylo dead.

Ale jednim dechem dodam že nic neriskuješ, zapni to a uvidíš. Navíc, pokud je to jen půlka pinu out, zkus ho trochu přihnout nahoru mohl by dosahnout, mě takhle funguje jeden 1155 board už roky a OK. O opravě bych uvažoval až kdyby to bylo total KO ala nerozjela se prostě vůbec. Dělá to třeba HWservis.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od pbjun »

Oprava vyjde na cca 1500,- bez dph... Lepsi cenu jsem zatim nenasel :D
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Právě proto řikam koukej to zapnout a uvidíš. :P
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od pbjun »

No to říkej někomu jinému, já sem koupil desku s polovinou pinů pryč za 300,- s poštou :D Časem nechám opravit.... Jen jsem tady kolegovi chtěl nastínit kolik to stojí...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
RuThaN
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2006
Bydliště: PraGL

Re: 1151 zlomeny pin u patice, vymena, nebo je to neopravite

Příspěvek od RuThaN »

Nejaky reference na tenhle servis nebo kde je to za tech 1500?
http://www.hwservis.cz/od-noveho-roku-p ... nich-desek

Ja tu desku, jak jsem psal, chtel vratit, takze ji urcite budu prodavat a nerad bych to prodal nekomu polofunkcni, jak pisete.. a ikdyz to nabootuje, tak otestovani vsechno je komplikovany, co ja vim, co muze bejt spatne.

Kazdopadne, pokud by nekdo chtel GA-Z170N-Wifi s tim jednim zlomenym pinem, tak mi do posty nabidnete cenu, muzu vam to prodat i s odpisem DPH, puvodni cena 3800. Pokud mate cas s tim blbnout a chcete usetrit, se domluvime.. Klidne i tak, ze poslu na vyzkouseni a pak uvidime.
Všechno jedno je, hlavně když to fajruje.. S popelnicí machrujou akorát (de)mentální chudáci, maximálně ještě beru nějaký dobrý přetočení, kterým se chcete pochlubit, jinak je to jen o penězích- no skill.
Odpovědět

Zpět na „Socket H1 až H6, B a R (LGA 1150/1/5/6, 1200, 1366, 1700 a 2011)“