Stránka 1 z 1

Asus Crosshair IV Extreme – Skutečný luxus pro AMD

Napsal: pon 27. zář 2010, 10:13
od Federmann
Asus Crosshair IV Extreme – Skutečný luxus pro AMD Asi bych se měl spíše vyjádřit pod článkem, ale Chyby či záměr? mi v tom stále brání, proto vlákno zde.

Vcelku pěkný článek, jen poněkud degradovaný použitou grafickou kartou. Použít pro špičkovou základní desku prehistorickou grafickou kartu, navíc od konkurence, která již není ani v prodeji je neodpustitelné! Rovněž považuji za neodpustitelné použití ubohých 2x2GB RAM, když umí RAM o velikosti 4x4GB!

V testech, sic převzatých je tomu obdobně, konkurenční karty jsou ty nej nej, ale AMD Radeon HD 5970 Crossfire v testu nenajdeme, je to obrovská škoda. Na důvody se ptát nebudu jen říkám, že je to obrovská škoda, která základní desku Asus Crosshair IV Extreme degraduje a dává tak více vyniknout její vysoké ceně a nevyužití jejího potenciálu.

Re: Asus Crosshair IV Extreme – Skutečný luxus pro AMD

Napsal: pon 27. zář 2010, 10:34
od heroik
Ta deskana odkazu je Crosshair IV FORMULA, ne EXTREME :wink:

Re: Asus Crosshair IV Extreme – Skutečný luxus pro AMD

Napsal: pon 27. zář 2010, 10:51
od Federmann
Opraveno

Re: Asus Crosshair IV Extreme – Skutečný luxus pro AMD

Napsal: pon 27. zář 2010, 10:55
od Thellwin
K čemu by bylo použití 4x4 GB Ram? A vzhledem k tomu, že ostatní desky byly zřejmě naměřeny s GF GTX 275 (tak strašně zastaralou, až to bolí) tak pro porovnání je logické, že i tahle byla měřena s GTX 275.

Re: Asus Crosshair IV Extreme – Skutečný luxus pro AMD

Napsal: pon 27. zář 2010, 11:58
od Federmann
Není nutné použít hned RAM o velikosti 4x4GB, osobně používám řadu let RAM 4x2GB a je to značný rozdíl od RAM pouze 2x2GB. A proč se pozastavuji nad GF GTX 275?
v nabídce desek pro AMD nyní rozvířil Asus s deskou série Extreme, kterou jsme pro čipy AMD v nabídce tohoto výrobce ještě nikdy neviděli. Absolutní High-end pro platformu AMD nese jméno Crosshair
PCTuning Gold Award, září 2010
Asus Crosshair Extreme IV
"nejlepší extrémní základní deska pro platformu AMD"
GF GTX 275 není zrovna platforma AMD a již vůbec ne Absolutní High-end, pokud se mýlím tak mne prosím opravte. Stejně tak nebyla karta v testech uvedena, měřeno bylo pouze s grafickými kartami GF GTX 480 a AMD Radeon HD 5870.

GF bych pochopil pro měření čipu Hydralogix, ale jen GF GTX 480, ne něčeho starého bez DX10.1 a DX11 co již ani není na pultech. Postrádám tam však AMD Radeon HD 5870 a AMD Radeon HD 5970 pro to opravdové měření „Absolutní High-end platformy AMD“ na které je článek postaven. Stejně tak by byl zajímavý výsledek GF GTX 480 + AMD Radeon HD 5970.

Re: Asus Crosshair IV Extreme – Skutečný luxus pro AMD

Napsal: pon 27. zář 2010, 12:23
od Shit
Nechápu pointu tohoto vlákna. Testuje se deska a její parametry/schopnosti a nikoliv použitá grafika.

Nebo je snad někde uvedeno, že desky s AMD chipsety musí mít grafiku jenom od AMD?

Re: Asus Crosshair IV Extreme – Skutečný luxus pro AMD

Napsal: pon 27. zář 2010, 12:27
od Thellwin
Jako hlavní grafická karta pro testy výkonu a přetaktování posloužila Gigabyte GeForce GTX 275. Celou sestavu napájel zdroj Corsair 1000W a operační systém Windows 7 x64 Ultimate byl nainstalován na SSD disku Intel nebo na WD Raptor (dle situace). Kromě grafiky se během testování nic neměnilo.
Žádnou GTX 480 nikde nevidím a letmým pohledem na výsledky je zcela zřejmé, že i předchozí testy na zbylých deskách byly prováděny s touto kartou.

Stejně tak platforma AMD = CPU AMD a k tomu odpovídající deska. Je to test desky a ne grafik.

Re: Asus Crosshair IV Extreme – Skutečný luxus pro AMD

Napsal: pon 27. zář 2010, 13:18
od Blue Storm
k čemu by asi byla lepší grafika, apod...když stejně porovnáváš výkon desky a ne grafiky, procáku,...navíc jsou aspoň výsledky porovnatelné s předchozími modely, pokud je použita stejná grafika

Re: Asus Crosshair IV Extreme – Skutečný luxus pro AMD

Napsal: pon 27. zář 2010, 14:01
od Federmann
Blue Storm píše:k čemu by asi byla lepší grafika, apod...když stejně porovnáváš výkon desky a ne grafiky, procáku,...navíc jsou aspoň výsledky porovnatelné s předchozími modely, pokud je použita stejná grafika
Obrázek


To pak stačil nějaký AMD Sempron a nějaká S3 grafika, když na tom nezáleží a já si vždy myslel, že na nejlepší desce musí být to nejlepší, aby byl prostor pro nejlepší výsledek a bylo vidět co je brzdou, zda deska či to co je na ní.

Re: Asus Crosshair IV Extreme – Skutečný luxus pro AMD

Napsal: pon 27. zář 2010, 19:02
od Baneshee
Hydru v ty recenzi OBR nezkousel a na otestovani desky jako takove na grafice nezalezi, klidne at pouzije S3. Pretaktovani CPU je jedna z nejdulezitejsich vlastnostiv a na jednojadru by desku moc neproveril. Na pretaktovani nebo vykon grafiky ale deska zadnej vliv nema, narozdil od pretaktovani CPU.

Re: Asus Crosshair IV Extreme – Skutečný luxus pro AMD

Napsal: čtv 30. zář 2010, 08:20
od cooper123
test je dobry, podle me mu nelze nic vytknout.