Stránka 1 z 1
Skusenosti so znackovymi chladicmi
Napsal: pon 30. srp 2004, 10:57
od cert
Napiste skusenosti so znackovymi chladicmi. Mam na mysli napr. opotrebenie lozisiek(aj moj pripad Artic Cooling Copper Silent 2 TC - hrmotanie lozisiek).
Napsal: pon 30. srp 2004, 21:21
od el_Barto
podle me, driv nez se to lozisko opotrebuje, je potreba jiny, silnejsi cchladic. takze todle se tady asi moc resit nebude.... ( kdyz nepocitam vadne kusy )
Napsal: úte 31. srp 2004, 10:59
od Jafido
Zalezi na typu loziska.Napr nove AC maji mit keramicka loziska, coz jim zarucuje dlouhou zivotnost a melo by i tichost. Ventilatory s kulickovymi lozisky maji take zivotnost docela velkou standartne se udava 40000 hodin, ale hlucnost uz neni nic moc.Zastupcem low-endu jsou kluzna loziska, ktera vynikaji svou tichosti, ale take kratkou zivotnosti. Samozdrejme zivotnst ventilatoru ovlivnuji i jine faktory a to predevsim vyvazeni vrtule a rychlost otaceni.
Napsal: úte 31. srp 2004, 15:01
od cert
Jafido píše:Zalezi na typu loziska.Napr nove AC maji mit keramicka loziska, coz jim zarucuje dlouhou zivotnost a melo by i tichost. Ventilatory s kulickovymi lozisky maji take zivotnost docela velkou standartne se udava 40000 hodin, ale hlucnost uz neni nic moc.Zastupcem low-endu jsou kluzna loziska, ktera vynikaji svou tichosti, ale take kratkou zivotnosti. Samozdrejme zivotnst ventilatoru ovlivnuji i jine faktory a to predevsim vyvazeni vrtule a rychlost otaceni.
Problem, ale je ze tie hodnoty zivotnosti 40000-60000 hodin su teoreticke a mozno aj nadsadene hodnoty. Najhodnotnejsie su realne skusenosti.
Re: Skusenosti so znackovymi chladicmi
Napsal: úte 31. srp 2004, 15:05
od Slezman
cert píše:Napiste skusenosti so znackovymi chladicmi. Mam na mysli napr. opotrebenie lozisiek(aj moj pripad Artic Cooling Copper Silent 2 TC - hrmotanie lozisiek).
takhle hluboce to neřeš. Jestli ti dělá hluk, tak ho vyhoď....až bude zase dělat hluk ....zase vyhodit. Těch 500 jednou za pár let nikoho nezabije. A jestli vyměníš chladič 2-3x za (morální) životnost CPU, tak je to hodně...
Osobně mám dobré zkušenosti právě s Arctic Cooling.
Napsal: stř 1. zář 2004, 18:55
od zombux
takže AC Copper Silent 2L/2M jsou super chladiče. na nejnižší otáčky to je parádně tichej chladič...
bohužel, Nexus mě moc nepřesvědčil. prodal jsem svůj BOX a za doplatek 200 Kč jsem koupil vychvalovanej Nexus SkiveTek AXP3200. chladí možná o trošičku líp než BOX, ale s hlasitostí to je mizerný, asi tak stejně, ještě že jde zpomalit SpeedFanem
takhle, je mi jasný že někomu to může připadat jako balzám po zkušenosti s děsným Coolermasterem, ale mě připadá tenhle Nexus docela hlučnej, takže nedoporučím, radši zůstat u BOXu nebo výrazně připlatit třeba za Zalman AlCu
Napsal: stř 1. zář 2004, 19:37
od el_Barto
tak to si trochu hodne neobjektivni, nexus je tissi i nez zalman, a to vim o cem mluvim, kdyz rikas ze si to porovnaval tak bys nenapsal takovy kec. a mi udelal proti BOXu rozdil 11C ...... takze nevim o cem to tu mluvis, a mel si tam vubec pastu????
Napsal: stř 1. zář 2004, 19:45
od zombux
el_Barto píše:tak to si trochu hodne neobjektivni, nexus je tissi i nez zalman, a to vim o cem mluvim, kdyz rikas ze si to porovnaval tak bys nenapsal takovy kec. a mi udelal proti BOXu rozdil 11C ...... takze nevim o cem to tu mluvis, a mel si tam vubec pastu????
heh, nejsem až taková lama abych to tam cpal bez pasty

jak říkám, je to mizérie. výsledky chlazení +- odpovídají tomu co naměřili tady
http://www.pctuning.cz/Default.aspx?Cat ... hapID=6132
hluk je skoro stejnej jako u BOXu, to se budu hádat. s tím Zalmanem jsem možná mimo protože nemám osobní zkušenost

ale prostě to vidim takhle. Nexus vlastně nehlučí, on sviští až možná mírně píská, nevim přesně co to je za zvuk, každopádně se mi to nelíbí

Napsal: čtv 2. zář 2004, 20:50
od el_Barto
a zkousel si odpojit disk, je mozne ze ten nexus je tak tichy ze ho neslysis, a slysis pistici disk, mi ten puvodni vetrak nepisti teda vubec a ted ho mam na grafice ( a neverim ze si daval ucho az k tomu vetraku uplne do casu (( neni tam mrizka )) a vyndany si ho beztak za provozu nemel ( nemyslim s holym CPU ) ) .... a k te teplote, pasivni cast ma obrovsky potencial, a je jako usita na 8cm vetrak, tzn. vymenit co nejdriv, pak to chladi ( treba mi s Cooler masterem na 7v ) o 5C

lip nez s puvodnim vetrakem, takze tak......
Napsal: čtv 2. zář 2004, 20:54
od zombux
hm mám v PC VGA silencer rev3, zdroj od chieftecu a tenhle nexus, nic víc. disk je tichej, Barracuda IV. zkoušel jsem hlasitosti, když jsem měnil speedfanem rychlost větráku na tomhle nexusu tak to bylo hodně znát. no nic, koupim Thermaltake Tower a bude to

Napsal: čtv 2. zář 2004, 21:38
od mhl
zombux píše:no nic, koupim Thermaltake Tower a bude to

stejnak budes muset k tomu dat nejakej vetrak/nebo dva

...sice je muzes zregulovat ale i tak bych koupil zalmana 7000B CU

...a nebo je koupit oba..votestovat a pak jeden vrátit

Napsal: pon 6. zář 2004, 09:42
od zombux
m.h.l píše:zombux píše:no nic, koupim Thermaltake Tower a bude to

stejnak budes muset k tomu dat nejakej vetrak/nebo dva

...sice je muzes zregulovat ale i tak bych koupil zalmana 7000B CU

...a nebo je koupit oba..votestovat a pak jeden vrátit

no právě. líbí se mi Arctic Fan Pro 2L, ten má regulaci až do 14dB... má s tím někdo zkušenost když už tady ten thread je?

Napsal: úte 7. zář 2004, 18:41
od trodas
Hmmm, tak CNPS7000Cu mam ve dvou pocalech a zas tak tichej take neni...

Mozna jsem moc rozezranej (muj main pocal ma pasivni watercooling a obcas se stane, ze to zapomenu na noc vypnout, jak to neni slyset...), ale na 12V je ten vychvalovanej Zalman hlucnej az moc
Jeste, ze dodavaj Zalman FanMate, a kdyz to date do case, tak je to stazeny tak na pulku celkem v klidku. Teploty pri dlouhodobe (8h+) 100% zatezi (folding) jsou kolem 48-50 stupnu na prociku, co generuje skoro 100W (99.

pac je to Barton a ma 1.9Vcore...
...no, stale je to asi jedno z nej reseni, co je, ale voda je proste voda...

re
Napsal: úte 7. zář 2004, 19:45
od huh
Zkusenost s Thermaltake Volcano 9. Az tak tichej neni za ty prachy nicmene chladi dost dobre. Skladal sem ted Barton 400 3000+ teplota procesoru standartne stejna jak teplota v bedne 39 stupnu + max 1 stupen pri zatizeni se to zvedlo na 46 po skonceni xsmarku to bylo do dvou minut zas na 39ti. v nekdy to melo i o stupen min nez v bedne.
Ale neni moc tichej na to ze ma cidlo pod procakem a sam si automaticky snizuje otacky...