Stránka 1 z 1

Problém s LCD

Napsal: sob 15. led 2011, 23:39
od Satepek
Dostal se mi do rukou jeden notebook konkrétně HP 6735s je na něm ale jeden problém viz video. Po chvilce se zasekne obraz a displej začne od okraju bělat, po pohnutí panelem to naskočí, ale okamžitě to dělá to samé..
http://www.youtube.com/watch?v=sr9Aog3-D3I

Rád bych se vas zeptal co s tím může být, konektor na desku i kabel v pantech jsem projel LCD panel se mi zatím půlit nechtělo. Dle mne to bude asi jen nějaký studený kontakt, že to vždy po pohybu s panelem jde.
Omluvte sekci nevěděl jsem zda-li to dát sem nebo do ntb, ale jelikož to není problém notebooku, ale lcd panelu dávám to sem.

Re: Problém s LCD

Napsal: sob 15. led 2011, 23:59
od petr_
Nějaký spoj to je zcela jiště, ale podle těch projevů se obávám, že přímo v řídící elektronice panelu.

Re: Problém s LCD

Napsal: ned 16. led 2011, 00:02
od Satepek
Mikropájecí stanici vlastním trochu zručnosti taky :-) tak proč to nezkusit opravit. Před rokem jsem v tom samém ntb pájel na základní desce a jede dodnes..

//koukni na to video ještě jednou, ten pruh co je uplne napravo (jsou tady 2x svislé pruhy světlé a tmavě modré barvy a mezinimi jeden svislý funkční) a jeho dobře vidět po tom co s tím pohnu. Myslíž, že to bude taky spojeno s touto vadou ?

Re: Problém s LCD

Napsal: ned 16. led 2011, 12:40
od petr_
NO. Zkus to rozebrat, a lokalizovat místo, na které to reaguje. Když budeš mít štěstí, tak bude studěňák na pcb LCD modul někde kolem nábojové pumpy (poznáš podle cívek). Když budeš mít smůlu, bude problém v kontaktování na sklo, s čímž nic neuděláš.
K těm pruhům nevím.

Re: Problém s LCD

Napsal: ned 16. led 2011, 17:53
od -HoNY-
Vadný displej - lépe řečeno fólie a polarizační filtry na sobě nedrží. Řešení? Koupit jiný displej.

Re: Problém s LCD

Napsal: ned 16. led 2011, 19:51
od Satepek
Au pokud je toto jediné řešení bude to asi nerentabilní, zajímavé je, že jsem tomu dal včera trošku zabrat. Panel sem poohýbal ruzně páčil do všech směrů div to neprasklo a dneska jede dobře celý den..

Re: Problém s LCD

Napsal: sob 29. led 2011, 19:47
od Satepek
Sice prasečina ale problém to vyřešilo.. asi to tam dostalo ránu a něco vevnitř lcd upadlo po přitlačení na rámeček z boku jede tak to podložíme.. Po potřebných upravách zakápnuto plastem s tavné pistole, nasazen rámeček složeno a teď z něj píšu, ale bombu to někde dostalo pěknou rámeček je rozlomyný přesně v tom místě..