Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy - NE aktivace

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od dexterav »

ten kod je podľa dosky ako aj pri W7 resp XP
akurát ked čadto meníš iný HW tak zapíta znova aktivovať
ale ked zmeníš dosku je po licencii pokiaľ nezavoláš
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od pbjun »

Tak jsem dopadl docela blbe teda :( Volal jsem tam a bylo mi receno ze si musim koupit licenci novou. Takze jsem si nechal desku vymenit s tim ze holt uvidime co dal a zjistil jsem ze aktivovat lze po telefonu - presneji receno, odpojit kabel od site, provest manualni aktivaci pres automat a je klid.... Kdyz se microsoft chova jak se chova tak asi nejaka legalnost jeho softu neni moc pro normalni lidi :D no co uz, vsecko funguje takze okej...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od pbjun »

Čus tak mám zase další otázku. Budu kupovat PC + OS Win 8 ale pro účely podnikání. Nepochopil jsem systém licencí win 8 - všude se píše, že OEM je určen k samostatnému prodeji pro OSOBNÍ účely, ale jak je to s firmou?
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od CZDaywalker »

pbjun píše:Čus tak mám zase další otázku. Budu kupovat PC + OS Win 8 ale pro účely podnikání. Nepochopil jsem systém licencí win 8 - všude se píše, že OEM je určen k samostatnému prodeji pro OSOBNÍ účely, ale jak je to s firmou?
Viz smlouva:

How can I use the software? We do not sell our software or your copy of it – we only license it. Under our license, we grant you the right to install and run that one copy on one computer (the licensed computer) as the operating system on a computer that you build for your personal use, or as an additional operating system running on a local virtual machine or a separate partition, subject to the restrictions outlined under “Are there things I’m not allowed to do with the software?” The license is only for use by one person at a time, and only if you comply with all the terms of this agreement. The software is not licensed to be used as server software or for commercial hosting - so you may not make the software available for simultaneous use by multiple users over a network. For more information on multiple user scenarios and virtualization, see the Additional Terms.

Nikde není určeno, že by se neměl používat pro komerční použití (ve firmě) Normálně se jakýkoliv Windows dá použít, jen je potřeba se podívat, jaké má daný software funkce a zda splňuje to, co se od něj očekává.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od pbjun »

A jak je to konkretne s win 8? Protoze jsem nenasel zadnou krabicovou verzi, na alfe a podobne prodavaji jen update, legalizacni sadu a oem. Jenze dle toho co pisou u tech verzi v shopech tak OEM musi instalovat oni na jimi sestavenou sestavu coz nechci, rad bych si system ponechal napric budoucim HW a ne jen k danemu HW co si koupim. Takze pokud to chapu spravne tak u win 8 proste nemam na vyber a musim si koupit PC a s tim jen OEM system?
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od CZDaywalker »

Ale OEM se da prenaset na jine zarizeni, je to vlastne takova KRABICE, jak byla FPP u Windows 7.

Viz http://www.microsoft.com/OEM/en/licensi ... UbGnQWAUe1

Q. What happens if I build a PC with a Personal Use License, then later decide to sell it?

A. You may transfer the software to another computer that belongs to you. You may also transfer the software (together with the license) to a computer owned by someone else if a) you are the first licensed user of the software and b) the new user agrees to the terms of this agreement. To make that transfer, you must transfer the original media, the certificate of authenticity, the product key and the proof of purchase directly to that other person, without retaining any copies of the software. You may use the backup copy we allow you to make or the media that the software came on to transfer the software. Anytime you transfer the software to a new computer, you must remove the software from the prior computer. You may not transfer the software to share licenses between computers. You may transfer Get Genuine Windows software, Pro Pack or Media Center Pack software only together with the licensed computer.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od pbjun »

Takze kdyz si koupim jen OEM licenci win 8 bez HW a HW si pouziju svoje dily co mam doma tak bude vsecko naprosto v poradku?
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od CZDaywalker »

pbjun píše:Takze kdyz si koupim jen OEM licenci win 8 bez HW a HW si pouziju svoje dily co mam doma tak bude vsecko naprosto v poradku?
Ano.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od pbjun »

Parada :) Prave si mi usetril par tisic za comp :)
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od CZDaywalker »

No já ne, teď to má na svědomí Microsoft :)
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od pbjun »

No jo jenze vyznat se v tech jejich vykladech je fakt na masli :D
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Igo67
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2013

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Igo67 »

Zdravím,
mohu z notebooku v kterém byly Visty a odešla základní deska použít licenci pro upgrade na W8 v novém poči? Nebo zároveň s notebookem odešla i licence a já musím koupit nové? Windows byl nainstalován již při koupi - bez krabice, či čehokoliv jiného.
Děkuji
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od CageJ »

DOEM = nie
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od durod »

Muzes, MS ti to odobry. Zavolej na podporu, rekni, ze istalujes na prazdny HDD win 8 upgrade a budou po tobe chtit oba klice, poslou ti aktualizaci, ktera ti system aktivuje. Nebo jsi to udelej sam, po instalaci upgradu na prazdny HDD, aktivuj winy prepsanim jednoho klice v registru....
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Jds1cz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2012
Bydliště: Kladensko

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Jds1cz »

Zdravím odborníky na licence.Mám hloupou otázku.Jak je to u Pc se 2ma systemy(XP/W7) musí být vylepeny oba štítky?.(za předpokladu že se dodávají,u některých verzí W7 prý nejsou)Zvažuji totiž dual boot a protože chci vše legálně tak mne napadla tato otázka.Díky za odpověď.
Něco jako počítač doma mám!!!!. :)1,2,3,4,5....
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od CageJ »

pokial to nie je notebook alebo niekde vo firme, ale len doma, nelep nic
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Jds1cz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2012
Bydliště: Kladensko

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Jds1cz »

No je to pro domácí(žvýkání)použití takže nemusím tam mít nic nalepeno?.No hlavně aby to odpovýdalo licenčním podmínkám MS. :-D Diky.Notebok to není.
Něco jako počítač doma mám!!!!. :)1,2,3,4,5....
Petr-cze
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2013

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Petr-cze »

Dobrý den mám dotaz ohledně Windows 7 OEM a DVD verze,chci si koupit nový počítač ale ted řeším jestli OEM nebo DVD verzi.Chci se zeptat když budu mít např: OEM Windows 7 a budu chtít za 2 roky vyměnit grafiku nebo přikoupit do SLI,nebo dokoupit paměť RAM a k tomu novej HDD,budou tyto změny možné na OEM verzi? Přeci jenom upgrade počítače je potřeba provádět jednou za 2 roky.Ted jsem četl na czc příspěvěk u jedné sestavy a tam píše jeden tazatel že má počítač s OEM Windows 7 a už vyměnil základní desku-a všechno a jde mu to,a to mě nejde do rozumu když oficiálně by to nemělo jít.Přeci jenom cenově je to znatelné když DVD stojí 4000,-Kč a OEM o půlku méně.To teda když budu kupovat novej pc s DVD windows tak budu muset ušetřit na procesoru a grafice a tudíš slabší počítač,ale s OEM verzí si můžu dovolit lepší procesor a grafiku.
Předem Děkuji za odpověď S Pozdravem Petr a čtenář PCtuning. (červěná otázka je pro mě zásadní)
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od CZDaywalker »

OEM licence se váže k MB (základní desce počítače).

Pokud se budou měnit ostatní komponenty, je nutné jen licenci reaktivovat.

To je celé :)
Petr-cze
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2013

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Petr-cze »

Dobře a ta reaktivace probíhá jak ? Za to se doufám neplatí.Reaktivace probíha automaticky? Když budu mít např zaplej pc a vypnu ho dám jinou grafickou kartu jiné ramky a zapnu pc tak to normálně zase naběhne do windows ne? Jenom nainstaluju nové ovladače a jedu ne? :)
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“