Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy - NE aktivace

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Nagant »

MS Windows 7 Pro SP1 32bit CS 1pk DSP 611DVD (FQC 04614), součástí je velice malý štítek s kódem, nalepený na krabičce.
Opravdu se také lepí na skříň PC?
Mám obavu, abych ho nepoškodil.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od CZDaywalker »

Nagant píše:MS Windows 7 Pro SP1 32bit CS 1pk DSP 611DVD (FQC 04614), součástí je velice malý štítek s kódem, nalepený na krabičce.
Opravdu se také lepí na skříň PC?
Mám obavu, abych ho nepoškodil.
Ano, dle licence OEM se musí štítek vylepit na case skříně.
Pokud chcete zamezit jeho poškození, můžete si ho vylepit na vnitřní stranu skříně, kde se dá posléze najít.

V případě notebooku se lepí na část pod baterkou, takže se také zamezí jeho opotřebení.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Nagant »

Díky, je to první štítek tohoto provedení, s kterým jsem se setkal.
Šlo mi spíš o nebezpečí poškození při snímání z obalu instalačního DVD.

OS jsem koupil s díly na kompletní stolní PC sestavu jen kvůli downgradu na MS Windows XP Pro, zatím tedy stejně nebude používán.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

licence Win

Příspěvek od HentaiRush »

Q: Mám ntb s předinstalovaným systémem (W7 64bit HomePremium) a na ntb je licenční štítek. Lze ten systém přeinstalovat s nějákou jakoukoliv HomePremium instalačkou, nebo to musí bejt přesně ta samá verze, stejnej jazyk, případně (doufám že ne) instalačka značková - v tomto případě HP?
U XPček jsem to párkrát dělal, ale někde jsem slyšel, že od Vist se leccos změnilo. :?
Wannabe dickface... :]
KubaCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2010
Bydliště: okres Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka, na kterou neznám odpověď ...

Příspěvek od KubaCZ »

Myslím, že by měla ta instalace být stejné verze a jazyka, jako je licenční číslo. Například Windows 7 Home Premium SP1 64 bit CZ.
Evok
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2004
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Evok »

čau, potřebuju poradit, mám notebook s WIN7 do kterého chci dát SSD a přeinstalovat OS problem je v tom že licenční štítek je už téměř nečitelný. Dá se podle něčeho zjistit seriové číslo ?
iPhone 11 Pro 256GB / SONY Playstation 4 Pro/ Xbox One X 1TB
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Suke001 »

Myslíš číslo licence na COA štítku ? Sériové číslo je něco jiného to má např. notebook jako takový.
Pokud máš na disku ten systém nainstalovaný tak to lze zjistit. Pokud ne, tak to je špatné.
Evok
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2004
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Evok »

Ano myslím licenční číslo OS, systém na NB nainstalovaný je. SSD příjde teprve zítra.
iPhone 11 Pro 256GB / SONY Playstation 4 Pro/ Xbox One X 1TB
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Suke001 »

Tak potom to zjistíš pomocí nějakého SW, třeba http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html.

Ale nemám to ozkoušeno tento program
Evok
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2004
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Evok »

jj díky vyzkouším.
iPhone 11 Pro 256GB / SONY Playstation 4 Pro/ Xbox One X 1TB
KubasCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2011
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od KubasCZ »

Mám licenci FPP pro Win 8.1, změnil jsem teď základní desku a CPU a systém hlásí, že není aktivován.. Musím ho tedy aktivovat, ale řekne mi to, že jsem překročil limit. FPP licenci chápu tak, že ji mohu provozovat jednou, ale na jakékoli konfiguraci HW.. Jak ji tedy mohu aktivovat na té "nové" sestavě? Předpokládám, že jsem ji měl na té staré deaktivovat, abych ji tady aktivoval?

Nabízí mi to, abych zavolal na podporu, je to jediná možnost? Teď v noci se mi tam volat nechce, pokud tedy nebudu mluvit jen s robotem, to je potom fuk, v jakou denní dobu tam zavolám...

Díky
CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D, MB: MSI MPG X570 Gaming EDGE WIFI, GPU: MSI RTX 4070 Ti VENTUS 3X 12G OC, RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX, SSD: Intel 530 240GB, Samsung SSD 970 EVO 1TB, HDD: WD 750GB, CASE: Akasa Venom Toxic, PSU: Seasonic S12II-620 620W, MONITOR: 27" LG ultragear 27GL650F-B IPS + 27" LG UltraHD 4K + 24" Dell U2415 IPS, ZVUK: Microlab Solo6c + Sony Noise Cancelling WH-1000XM5, Klávesnice + myš: Logitech MX Keys + Logitech MX Master 3S, OS: Windows 11 Pro, NAS: Synology DS216j
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od zombux »

jo, normálně bych tam zavolal, není problém.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
KubasCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2011
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od KubasCZ »

Aktivováno, díky.. Je to řešené pouze automatem..
CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D, MB: MSI MPG X570 Gaming EDGE WIFI, GPU: MSI RTX 4070 Ti VENTUS 3X 12G OC, RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX, SSD: Intel 530 240GB, Samsung SSD 970 EVO 1TB, HDD: WD 750GB, CASE: Akasa Venom Toxic, PSU: Seasonic S12II-620 620W, MONITOR: 27" LG ultragear 27GL650F-B IPS + 27" LG UltraHD 4K + 24" Dell U2415 IPS, ZVUK: Microlab Solo6c + Sony Noise Cancelling WH-1000XM5, Klávesnice + myš: Logitech MX Keys + Logitech MX Master 3S, OS: Windows 11 Pro, NAS: Synology DS216j
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Shaquille »

Zdravim,
nevim, jestli to uplne souvisi, snad je to zde spravne.
Mam windows 8 pro, nasledne upgradovany na 8.1.
Win umoznuje restart do tovarniho nastaveni, ale to po mne chce instalacni medium win 8.1. Psal jsem na MS o instlacni medium 8.1, ale byl jsem odkazan na reinstall systemu pomoci puvodniho media. (je to zbytecne zdlouhave, musim po nasinstalovani win 8, rucne stahnout aktualizaci win storu (abych mohl stahnout Win 8.1) jinak to stahuje hodiny aktualizace Win 8 ).
Otazka tedy zni, muzu pouzit klic z Win 8 pro instalaci Win 8.1.
Win 8.1 se daji stahnout primo ze stranek MS jako img, pripadne jako flash instalace. (ted tady nemam odkaz, mam jej na domacim PC a ted jsem v praci).

Diky za info
V pripade potreby rad doplnim
Shaq
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od zigo »

Shaquille píše: Otazka tedy zni, muzu pouzit klic z Win 8 pro instalaci Win 8.1.
http://www.howtogeek.com/187525/how-to- ... ows-8-key/
Naposledy upravil(a) zigo dne pát 29. kvě 2015, 15:37, celkem upraveno 1 x.
Vokys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2008
Bydliště: Podebrady

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Vokys »

pozor na netbooky s W8.
V práci jsme koupili od Asus 12 netbooka s w8 a licencni cislo neni nikde nalepeny a licence je obsazena jen v recovery DVD ktere si musite udelat. Takze kdyz si to naformatujete jako ja tak jste pak bez woken. Na infolince mi řekli že za 1200+ Kč mi pošlou recovery DVD :(
i5 2500K @ 4ghz 1,18V ,GELID Solution Tranquillo,ASUS P8P67-M-PRO,Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP,GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable OC 1GB
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Suke001 »

Ahoj, to není žádná novinka. Notebooky prodávané s D-OEM win8 nemají viditelné licenční číslo (proč taky , když se nedá použít jinde). Ale je implentované někde (v biosu), tudíž se při instalaci automaticky doplní a není potřeba nic řešit. i když uděláš formát, a spustíš instalaci, tak by se to mělo aktivovat.

Ale proč dělat formát? Každý notebook má recovery spustitelné po zapnutí. Leda při výměně disku.
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od zigo »

Vokys píše:pozor na netbooky s W8.
V práci jsme koupili od Asus 12 netbooka s w8 a licencni cislo neni nikde nalepeny a licence je obsazena jen v recovery DVD ktere si musite udelat. Takze kdyz si to naformatujete jako ja tak jste pak bez woken. Na infolince mi řekli že za 1200+ Kč mi pošlou recovery DVD :(

To jsi měl nejdřív vytáhnout a uložit product key ze systému pomocí téhle utility ShowKey_v1.3.vbs

http://www.eightforums.com/tutorials/27 ... s-8-a.html
option five

Nevím jak je u netbooku, ale už dávno w8 má uložený product key v biosu. Zkus tam nainstalovat jakoukoliv verzi s w8 (třeba zkušební verzi) a pomocí té utility vytáhni product key.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Shaquille »

Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
bonavox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. srp 2006

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od bonavox »

Nejde mi pořád do hlavy, jak je to s prodejem OEM software z druhé ruky.
OEM je při prodeji vázán na hardware, to je známá věc.

Současně ale podle rozhodnutí Soudního dvora EU jsou prvním prodejem licence na území EU vyčerpána práva.
Odkazovaného rozhodnutí využívá třeba společnost "Výhodný software", kde se o tom rozepisují.
K OEM je tady třeba bakalářka z právnické fakulty, viz kapitola 3.1.1 na straně 19.

Nicméně pokud by tomu tak bylo, tak je licence OEM licencí pouze při prvním prodeji?
Při dalším prodeji "z druhé ruky" už OEM licencí není?
Poměrně zvláštní závěr.
Podpis může být maximálně “50 bodů vysoký”, akorát že už nikdo neřekne, kolik řádků těch 50 bodů je. Tak raději pro jistotu nic … PRAVIDLA VIVAT!
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“