Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy - NE aktivace

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od werygood »

I kdyby někde jely, stačí to aktivovat přes telefon, prakticky je to výměna hardwaru. Teď jsem to řešil na tátově PC, za osm minut bylo vyřešeno a vše funkční.
yakuzad píše: Je to všechno proti Licenčním podmínkám Microsoftu , takže je jen otázkou času kdy MS zakročí a bude po prdeli .
:D :D :D
Nikdo tu nekličkuje, situace je poměrně jasná. Licenční podmínky MS jsou mi u prde*e, pokud rozhodnutí evropského soudu tvrdí něco jiného. Btw. největší vývar má MS z O365, když už by to chtěli nějak začít řešit (což stejně nezačnou), tak tam.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od zombux »

taky mám ten pocit, že reálně to MS je úplně jedno a kdyby se většina Windows pirátila, zavírali by nad tím i tak oči, protože to pro ně je v současné době spíš platforma než produkt - platforma, na které můžou vydělávat na cloudových produktech, Windows jsou už jen "launcher".
ono se s MS tohle táhne už od doby Windows Vista Professional, kdy umožnili legální downgrade na XP Pro, jenže k tomu neposkytovali klíče, uživatel si je musel "nějak někde sehnat" a pak to aktivovat ručně - obvykle přes telefon. a na straně MS už to byla solidní díra v jejich aktivačním systému, protože s jakýmkoli klíčem XP Pro šlo aktivovat prakticky neomezený počet stanic - jen bylo třeba to udržovat v "rozumných mezích", aby někde "nepřetekl čítač" - řádově několik aktivací týdně ale byly v pohodě. těch downgradů Vist jsem tenkrát udělal hodně :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
malli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. kvě 2007
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od malli »

Ahoj, můj známý má problém při instalaci Office 2016. Zkusím popsat problém.

Na alze koupil dvě licence na Office 2016 a chtěl každou licenci použít na jiný počítač. Na obou se ale přihlašuje pod stejným účtem. Na prvním proběhla instalace OK, na druhém už instalace zahlásila chybu, že s účtem je už jedna licence svázána a Office se nenainstaloval. Na druhém PC tedy vytvořil jiný účet, ale instalátor hlásí, že licence už byla použita s jiným účtem a odmítá se nainstalovat.

Neporadí někdo co s tím? Díky.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od CageJ »

volat MS
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy - NE akti

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ahoj, s kolegou gůglíme už den a máme v tom zmatek, tak zkusím zde:

Potřebujeme na vmware udělat virtuální stroj sloužící jako doménový řadič (60 userů cca) a nevíme zda můžeme zakoupit windows server 2019 standard OEM (16 core). Nemůžeme najít zda toto OEM dovoluje (hlavně to, že to bude virtuální stroj s GUI).

Díky
sev7n
Nováček
Nováček
Registrován: 09. říj 2017

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy - NE aktivace

Příspěvek od sev7n »

Ahoj,
měl jsem W7 a v rámci upgrade zdarma jsem přešel na W10. Když bych teď chtěl přejít na W11 a chtěl udělat čistou instalaci, jaké SN budu zadávat při instalaci? To z W7?
Díky
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy - NE aktivace

Příspěvek od AllowedCry »

Žádné. Aktivuje se to automaticky online.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy - NE aktivace

Příspěvek od Octopuss »

Mohl by mi někdo doporučit eshop, který prodává legitimní druhotný licence Win10? Ne to čeho je plnej Ebay, klíče za kilo vygenerovaný z nějakých školních multilicencí nebo tak něco.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy - NE aktivace

Příspěvek od marek16 »

ProLicence.cz

Kupoval jsem tam Office, asi po dvou letech to nešlo aktivovat přes plechovou hubu, napsal jsem jim a poslali mi novou licenci. Můžu doporučit :wink:
Quis custodiet ipsos custodes?
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“