Textový LCD displej

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
Jan16
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2008
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Jan16 »

Odkaz ukazuje nějaký celý modul i s USB řadičem - je to ono?

>>Všechno jde když se chce, buďto to půjde přes nějaký ovládací software přímo na LCD, nebo si to naprogramovat :)

PS: Modré LCD nejsou dobré, mívají často velmi velkou "odezvu" - klidně i půl sekundy!
MB: Asus P5KR CPU: Core2Duo 2,66GHz RAM: 6GB DDR2 CL5 800MHz HDD: 320GB+1000GB SATA2 WDC; GPU: nVidia 8500GT &: čtečka karet, DVD RW + Lightscribe @legal Win XP Home; Zdroj Fortron Blue Storm II 500W, PFC, FSP500-GLN; NET: optika rulezzz
http://jan16.czela.net/
habitat3
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. led 2006

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od habitat3 »

Ano to je ono..

Tak snad na to bude soft, ja a programovani bohuzel nejde moc dohormady.. :(((

Lcd jsem koupil jen na "testovani". jinak jake by jsi doporucil? aby nemelo takovou odezvu?
Jan16
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2008
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Jan16 »

Jakékoliv jiné se zeleným podsvětlením.
MB: Asus P5KR CPU: Core2Duo 2,66GHz RAM: 6GB DDR2 CL5 800MHz HDD: 320GB+1000GB SATA2 WDC; GPU: nVidia 8500GT &: čtečka karet, DVD RW + Lightscribe @legal Win XP Home; Zdroj Fortron Blue Storm II 500W, PFC, FSP500-GLN; NET: optika rulezzz
http://jan16.czela.net/
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Trinom »

Mám modrej a na odezvu si nestěžuju. Koupil jsem ten nejlevnější v GM.

PS: Krmím to Atmelem, ne z LPTčka.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Jan16
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2008
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Jan16 »

Konečně někdo rozumější, kdo k tomu připojí kontrolér, a ne chudáka LPTčko :twisted:
V porovnání s ostatními displeji je to na tom s odezvou jak?
MB: Asus P5KR CPU: Core2Duo 2,66GHz RAM: 6GB DDR2 CL5 800MHz HDD: 320GB+1000GB SATA2 WDC; GPU: nVidia 8500GT &: čtečka karet, DVD RW + Lightscribe @legal Win XP Home; Zdroj Fortron Blue Storm II 500W, PFC, FSP500-GLN; NET: optika rulezzz
http://jan16.czela.net/
MaT0.1
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. led 2009
Kontaktovat uživatele:

LCD displej z 3410

Příspěvek od MaT0.1 »

Zdravim,sehnal jsem si displej z 3410 ze si udelam levne a jednoduse displej k pc ale nvm proc ale hodne jsem narazil protoze mi to vubec nechce fungovat.. jedine co fungovalo byla ledka na podsvit kterou sjem dovedl zapnout a vypnout:) napadlo me ze to moze byt taky kabelem pouzivam 8zilovy nestineny, zapojene to mam podle klasickeho schematu s dvema diodama a jednim kondikem..pls help :D
Když ti něco nejde, vem si na to větší kladivo! 8-)
Ollie
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Rožnov p.R., Loukov
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Ollie »

MaT0.1: Nedávno se to řešilo tady http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=57&t=82152
Doufám že tam máš aspon odpory, jinak už je to LCD možná po smrti.
Obrázek
Jan16
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2008
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Jan16 »

Jdeš na to odzadu. (nejsi sám) V prvé řadě hledej chybu v zapojení, a chybu v nastavení softwru v PC. Dlouhý nebo chcešli nestíněný kabel by se projevoval úplně jinak, LCD by fungovalo, ale obščas by zobrazovalo špatně pixely. Ze zkušenosti vím, že na 2m kabel by to LCD mělo jít.
MB: Asus P5KR CPU: Core2Duo 2,66GHz RAM: 6GB DDR2 CL5 800MHz HDD: 320GB+1000GB SATA2 WDC; GPU: nVidia 8500GT &: čtečka karet, DVD RW + Lightscribe @legal Win XP Home; Zdroj Fortron Blue Storm II 500W, PFC, FSP500-GLN; NET: optika rulezzz
http://jan16.czela.net/
MaT0.1
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. led 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od MaT0.1 »

Tak cele zapojeni jsem projel nekolikrat a v hardwaru to zrejme nebude.. a v softu nvm kde bych presne mel hledat chybu.. jedine co mi vyskocil eror kdyz jsem instaloval jeden registr ale to asi vliv mit nebude to bych pak nemohl vubec ovladat ten port ne? a jinak jsem to zkusel v LCDHype 0.41 a 0.6.. btw odpory kde presne? :-D mam tam na vstupu SCLK 470R..
Když ti něco nejde, vem si na to větší kladivo! 8-)
Jan16
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2008
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Jan16 »

pokad vim, LCDčko je 3V TTL logika, a z LPTčka leze 5V. Takže je třeba přizpůsobení na všech vstupech, minimálně pomocí odporů vhodné kapacity. Lepší je přidat rychlé zenerky, a úplně nejlepší je tam dát nějaký specializovaný IO na převod 5V logiky TTL na 3V logiku TTL (napěťové úrovně signálů) .
Poikud si tam nic nedal, tak to má to LCDčko možná už za sebou.
NEvíš kde hledat chybu v softwaru? BIOS: nastavení režimu LPT, zdali taky není zakázené,...) Ve woknows: Nastavení jak systému, ovladačů LPT, až k nastavení samotného programu na ovládání těch LCD přes LPT port.


//Trinom: Vhodná kapacita odporů? Co to jé? Pouč mě :)
MB: Asus P5KR CPU: Core2Duo 2,66GHz RAM: 6GB DDR2 CL5 800MHz HDD: 320GB+1000GB SATA2 WDC; GPU: nVidia 8500GT &: čtečka karet, DVD RW + Lightscribe @legal Win XP Home; Zdroj Fortron Blue Storm II 500W, PFC, FSP500-GLN; NET: optika rulezzz
http://jan16.czela.net/
MaT0.1
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. led 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od MaT0.1 »

Jan16 píše:NEvíš kde hledat chybu v softwaru? BIOS: nastavení režimu LPT, zdali taky není zakázené,...) Ve woknows: Nastavení jak systému, ovladačů LPT, až k nastavení samotného programu na ovládání těch LCD přes LPT port.
Radsi se zeptam predem abych neco nevynechal kdyby me nenapadli vsechny moznosti :)
A jinak s displejem si hraju..sice jinym ale hraju :-D
Když ti něco nejde, vem si na to větší kladivo! 8-)
*CANIS*
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2009
Bydliště: Psí bouda ( CZ )

Textový LCD displej

Příspěvek od *CANIS* »

--------------------------------------------------------------------------------


Ahoj,potreboval bych poradit,jak zapojit LCD 20x4 pres USB->LPT redukci.
Potreboval bych vedet,jaky je na to idealni program.

Display mam napojeny na LPT konektor,normalne pres LPT bezi,ale zajima me jen,jak to rozchodit pres redukci.

Odkaz na redukci:

Kód:

Kód: Vybrat vše

http://www.barbone.cz/index.asp?stiid=77273&strsort=&str=0&tit=KB%20USB%20-%201x%20RS%20232%20+%201x%20LPT%20převodník 

Diky za rady,kdyztak hornak.r@seznam.cz
*CANIS*
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2009
Bydliště: Psí bouda ( CZ )

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od *CANIS* »

Take me jeste zajima,jestli nekdo tady z vas umi vyrobit a naprogramovat modul LCD->USB.

Dekuji.
balik123
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. zář 2006

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od balik123 »

Zdravim, rekl bych ze pres tu redukci to chodit nebude jelikoz ten obvod je stavenej primo na LPT a nepocita s nejakou redukci.
Jinak ja ma sestavene primo LCD do usb a vyroba nebyla zas tak neoc tezkeho a nic se neprogramuje jen musis sehnat jeden cip ktery ma uz instrukce v sobe. Nevim jak moc jsi procital tuhle diskuzi ale vsechno (i o LCD do usb) tady uz bylo. Kdyztak tady je zapojeni a veci ktere by se mohli hodit http://lcdtousb.wz.cz/

A pokud to mas postavene da se to ovladat bud jaLCD nebo LCD Smartie ktery fakt nema chybu (na strankach programu je spousta pluginu)

kdyby neco tak se ptej
CPU: Core 2 Duo E8400@4.0Ghz + Thermalright Ultra-120 (black) MB: Gigabyte EP45-UD3P RAM: DDR II 4094MB, PC800MHz, Corsair Case: Thermaltake Armor Jr. GPU: Zotac GeForce GTX 260 AMP, 896MB DDR3 PSU: Enermax MODU82+ 625W HDD: Western Digital Velociraptor 150 GB, 2x 320 GB + 750 GB Periferie: Logitech G15 (blue) + Roccat Kone + Z-5500
*CANIS*
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2009
Bydliště: Psí bouda ( CZ )

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od *CANIS* »

takze pres redukci to nepude,hmm...

no a ma nekdo teda ten lcd>usb modul na prodej,nebo byl by ho nekdo ochoten vyrobit ?
balik123
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. zář 2006

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od balik123 »

Nechci kecat kraviny, ale dle meho nazoru to pres redukci nepujde. Obvo pocita se zapojenim primo do LPT a je na to stavenej. Kdyz se podivas na obvod pro LCD do USB je to uplne neco jineho.

No a k te vyrobe, urcite se to da nekde sehnat nebo vim ze to nekdo prodaval, ale ta cena byla silne neadekvatni. Myslim ze pri trose zrucnosti to dokaze vyrobit skoro kazdej. Je to par soucastek a pajet umi kde kdo.

Balik
CPU: Core 2 Duo E8400@4.0Ghz + Thermalright Ultra-120 (black) MB: Gigabyte EP45-UD3P RAM: DDR II 4094MB, PC800MHz, Corsair Case: Thermaltake Armor Jr. GPU: Zotac GeForce GTX 260 AMP, 896MB DDR3 PSU: Enermax MODU82+ 625W HDD: Western Digital Velociraptor 150 GB, 2x 320 GB + 750 GB Periferie: Logitech G15 (blue) + Roccat Kone + Z-5500
*CANIS*
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2009
Bydliště: Psí bouda ( CZ )

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od *CANIS* »

tak nerikam,ze bych to nesvedl,sestavil jsem uz vice modulu..bez procesoru.
ale hlavne na to nemam cas,tak prave proto se ptam....
balik123
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. zář 2006

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od balik123 »

jj vsak rikam urcite tojde koupit, myslim ze kdyz budes hledat tak za chvilku najdes, ale jak jsem rikal urcite se to nevyplati jelikoz ten kdo to dela si za to necha dobre zaplatit, zalezi jakou najdes cenu.

Dam priklad. Treba ja jsem si ten displej do usb vyrabel nekde pre rokem mozna dvema. Vim ze me staly soucastky kolem 200,- + displej koupil jsem si jich vic abych je vyzkousel. Nakonec mam4 radkovy a ten stal kolem 350,- soucet je tedy 550,- kč no a delal jsem na tom prubezne nekolik dni aby to nejak vypadalo a rovnou to zabudoval do case. Bral jsem to jako zabavu. No a kdyz jsem tenkrat tak projizdel anrazil jsem na lidi co to prodavaji a klidne za cenu 1000-1400,- coz je vlastne dvojnasobek. Je jasny ze ta prace neco stoji a dat dto dohromady taky neni prace zrovna na chvilku, ale nez abych to koupil to si ten cas fakt radsi najdu a vyrobim si to sam.

Tot muj nazor.
CPU: Core 2 Duo E8400@4.0Ghz + Thermalright Ultra-120 (black) MB: Gigabyte EP45-UD3P RAM: DDR II 4094MB, PC800MHz, Corsair Case: Thermaltake Armor Jr. GPU: Zotac GeForce GTX 260 AMP, 896MB DDR3 PSU: Enermax MODU82+ 625W HDD: Western Digital Velociraptor 150 GB, 2x 320 GB + 750 GB Periferie: Logitech G15 (blue) + Roccat Kone + Z-5500
*CANIS*
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2009
Bydliště: Psí bouda ( CZ )

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od *CANIS* »

jasne no..to je docela velka prirazka...

ted nevim jestli na tomhle forum nebo na elektroworldu jsem to videl,ze nejaky borec to nekomu udelal za 600,- ,ale nevim fakt kdo to byl....

ty tady neznas nejakeho borce,co by to udelal ?
*CANIS*
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2009
Bydliště: Psí bouda ( CZ )

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od *CANIS* »

Potreboval bych poradit,jak nastavit radic LPT,ktery mam PCI slotu.
Jedine,co tam ma,je pouze volba LPT1>LPT3.
Neco o adrese tam vubec neni.

LPT radic je znacky NetMos,oznaceni 220n-2 a na chipu je oznaceni PCI9710 LPT.

Prosim o radu,jak pres nej zprovoznit LCD 20x4 pomoci programu LCD Smartie.

Diky.
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“