Textový LCD displej

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
-loleQ-
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. úno 2009
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od -loleQ- »

A jak si sestavím to LCD2USB ? :oops:
CPU: AMD X2 5600+ EE MB: MSI K9N2 nForce 570SLI GPU: 2xSLI Geforce 7600Gs RAM: 2x512Mb Kingstone 800Mhz + 2x 2GB PATRIOT 800Mhz HDD1:1TB Seagate Barracuda DVDRW:LG Normál PSU: 400W Case: Mironet obyč CRT: AOC 19" Repro: Genius OS: Win XP
Ollie
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Rožnov p.R., Loukov
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Ollie »

Dík za snahu. Špatnou konfigurací to nebude, ten ovládací program LCDSmartie je mnohokrát osvědčenej.
A když vytočím kontrast nadoraz, měly by se objevit všechny pixely ne? Ale objeví se jenom horní řádek. Někdy se v tom zkusím porýpat, teď to řešit nebudu.

loleq, co tak zkusit trochu hledat? http://www.harbaum.org/till/lcd2usb/index.shtml
// bude stačit univerzální plošňák třeba H25SR050 z EZK.cz, ten v půlce přeškrábneš, ke kraji dáš konektor pro displej a USB, někam doprostřed brouka, a pak už jenom pár drátků na propojení, pro displej 16x2 osadíš jenom konektor JP1, a jedeš podle šématu.
Do toho procesoru musíš nejdřív nahrát program, na to stačí PonyProg.
A displej i procesor jsou citlivý součástky, takže by se neměly pájet trafopájkou.
Ano, Mega si nechá líbit pájení tráfákem za chodu, ale to už je jiná pohádka... :)
////A ještě něco: v tom schématu je drobná chybka, žádný slušný člověk totiž nenechává vstupy viset ve vzduchu, takže piny 7,8,9,10 na displeji připojit na zem.

///Až teď jsem si všiml že to LCD2USB umí regulovat kontrast a podsvícení přes PWM, funguje to jedna báseň. :up:
Obrázek
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Trinom »

Ollie píše:Ano, Mega si nechá líbit pájení tráfákem za chodu, ale to už je jiná pohádka... :)
To mi povídej :-D
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od NEONET »

Ollie píše:Dík za snahu. Špatnou konfigurací to nebude, ten ovládací program LCDSmartie je mnohokrát osvědčenej.
A když vytočím kontrast nadoraz, měly by se objevit všechny pixely ne? Ale objeví se jenom horní řádek. Někdy se v tom zkusím porýpat, teď to řešit nebudu.
chyba, mam ctyrradkovej (taky na usb) a sviti prvni a treti radek, na dvouradkovem co mam na lpt sviti pouze prvni radek, ovsem nejak mi to nefunguje a ten na lpt je mrtvej (furt jenom sviti prvni radek...
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
Jan16
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2008
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Jan16 »

ježiš... TO že svítí první řádek u dvouřádkového, a první/třetí u štyrřádkového znamená akorát to, že displej není inicializovaný. Ne tečou do něj data, nebo nejdou tam korektní data.
nevim kam na tyhle dedukce že je to spálený chodíte. TO je úplně normální běžná vlastnost, kterou tyhle textové displeje dělají.
Kontrastem to nebude. Ten nastav tak, abys viděl přiměřeně ten horní řádek.
Pak si to pořádně zapoj, 100x zdkontroluj jak to máš připojený, 20x zkontroluj nastavení v programehc/sytému, a pak to bude teprve fungovat. A výmluvy, že v XP nefunguje paralelní port dobře, to na mě nezkoušej, protože vím, že v 99% případů je vždy chyba mezi židlí a klávesnicí. Nikdy se mi ještě nestalo, že bych cokoliv přes LPT nerozchodil, a to na libovolném systému. (včetně Visty).
Opravdu si to nastavení a zapojení projdi a pořádně zkontroluj. Určitě tam je chyba. Kde, to na dálku nepoznáme.
MB: Asus P5KR CPU: Core2Duo 2,66GHz RAM: 6GB DDR2 CL5 800MHz HDD: 320GB+1000GB SATA2 WDC; GPU: nVidia 8500GT &: čtečka karet, DVD RW + Lightscribe @legal Win XP Home; Zdroj Fortron Blue Storm II 500W, PFC, FSP500-GLN; NET: optika rulezzz
http://jan16.czela.net/
Roman X2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2007
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Roman X2 »

Zdravím potřeboval bych pomoc s velkým problémem a to je LPT řadič problém jsem se snažil řešit zde
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... a&start=80
ale bez výsledku snad tady je nekdo dost chytrej aby poradil co s tím.
MB:Asus P8Z68V-Pro CPU:Intel Core i5-2400(4x3,1GHz) RAM:Kingston HyperX T1 (2x4GB)1600MHz VGA:Sapphire HD7850
efi55
Nováček
Nováček
Registrován: 23. pro 2009

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od efi55 »

Potreboval by som poradit aký soft použiť na Info panel LPT to LCD.Soft by mal bežať pod Windows 7 32 Bit.LCD Smartie nejde.
Roman X2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2007
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Roman X2 »

efi55 píše:Potreboval by som poradit aký soft použiť na Info panel LPT to LCD.Soft by mal bežať pod Windows 7 32 Bit.LCD Smartie nejde.
Zkus režim kompatability XP jinak máš smulu :P
MB:Asus P8Z68V-Pro CPU:Intel Core i5-2400(4x3,1GHz) RAM:Kingston HyperX T1 (2x4GB)1600MHz VGA:Sapphire HD7850
termit256
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2005

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od termit256 »

Jan16 píše:ježiš... TO že svítí první řádek u dvouřádkového, a první/třetí u štyrřádkového znamená akorát to, že displej není inicializovaný. Ne tečou do něj data, nebo nejdou tam korektní data.............
Mas v tvem sw spravne nastavene pocatecni adresy radku?
Napr. u displeju s radicem HD44780 zacina 2 radek vetsinou na 40h, ctvrty muze byt 50h, 54h, ale je to ruzne podle velikosti displeje a poctu znaku na radek. Mrkni do datasheetu k displeji, tam je to pekne vypsane. Nevim jaky mas displej, jak je zapojeny ani jak ho ovladas, takze bliz neporadim, ale zameril bych se timto smerem. Muzes jeste zkontrolovat inicializacni sekvenci. Po volbe zpusobu komunikace (vzdy je nutne zadat napred 3x po sobe osmibitovou a pozor na dostatecne prodlevy) se nastavuje pocet radku, tak jestli tam nemas nejakou koninu. Pokud se zobrazi aspon neco, spatnym zapojenim to nejspis nebude, to by se nezobrazvalo vubec nic nebo nejake blbosti, jde to vse po jedne sbernici.
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Já vím že Smartie je dobrý program, ale přeci jen už je dva roky neaktualizovaný, nevíte jestli se mezi tím objevilo něco freeware co by zvládalo matrix orbital příkazy? I když pluginy kolem tohoto programu se stále vyvíjí jak jsem nahlédl do oficiálního fóra.
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
enbit
Nováček
Nováček
Registrován: 05. bře 2010

LPT display (ks0108)

Příspěvek od enbit »

Uz asi rok se mi tady vali tento display http://www.gme.cz/cz/mg12864a-sbc-h-p513-119.html a rozhodl jsem se ze si z nej udelam stavovy displey k pc pres LPT port. Podle tohoto schema http://mod-planet.com/forum/files/displaytech12864a.gif jsem ho tedy zapojil ale ne a ne to rozchodit ani v jednom z programu (LCDHype, LCDStudio) - na displeji se neukaze ani carka. Zkousel sem vymenit vodice, pripojit k jinemu pc, zmenit nastaveni lpt portu v biosu ale nic nepomaha. Je mozny ze sem ten displej nejak pokodil tim ze sem ho pajel trafo pajeckou? Zapojeni by melo byt v poradku, podle datasheetu je zapojeni spravne tak nevim. Mate nekdo zkusenosti s timto displejem a da se nejak zjistit jestli je to lcd poskozeny?
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPT display (ks0108)

Příspěvek od Trinom »

To je grafickej displej, ten takhle snadno použít nejde. Ty potřebuješ alfanumerickej LCD s řadičem HD44780.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
enbit
Nováček
Nováček
Registrován: 05. bře 2010

Re: LPT display (ks0108)

Příspěvek od enbit »

Po zapnutí se jenom rozsvítí ale žádný čtverečky se nezobrazí


//Trinom: Jseš moc rychlej, já jsem to editnul a přesunul...
edit: jo je grafickej ale na foru http://www.lcdstudio.com/forum/index.php ho lidi normalne pouzivaj na lpt a funguje jim
//Trinom: Pošli přímej link na téma, kde to probíraj. Nechce se mi to hledat.
Thomas_21
Nováček
Nováček
Registrován: 08. bře 2010

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Thomas_21 »

Zdravim,

mam tento LCD MODUL

Obrázek
Obrázek

napajeni je , podle napisu u B a R dratu, 4,2 V, podle oznaceni na spodni strane modulu jsem na netu nenasel schema ANI ZADNE JINE PODROBNOSTI K TOMUTO MODELU LCD .
Dostal jsem jiz radu ze mam zacit hledat datasheet, ale jak ho mam najit kdyz nevim vlastne k jakymu modelu ho mam hledat ?? A na internetu zrovna odbornik v hledani nejsem ...

Rad bych tedy poprosil nekoho kdo tomu rozumi, aby mi sem dal odkaz na schema, nebo spachal nejaky schema. chtel bych ho pouzivat jako info panel ( jako v ostatnich pripadech zde ve foru ) .

dekuju za pomoc
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od OndraSter »

Osobně bych to viděl na HD44780 kompatibilní displej, googli ten.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Thomas_21
Nováček
Nováček
Registrován: 08. bře 2010

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Thomas_21 »

http://obchod.hw.cz/?cls=stoitem&stiid=35626

a co tenhle ?? ten mi prijde vic podobnej ......
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od OndraSter »

Však přesně ten je taky HD44780 kompatibilní
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Thomas_21
Nováček
Nováček
Registrován: 08. bře 2010

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od Thomas_21 »

ahaa :-D ja sem amater :-D tak kdyztak omluv moji neucenost :oops: :lol:
kubik5
Nováček
Nováček
Registrován: 15. črc 2008

Re: Textový LCD displej

Příspěvek od kubik5 »

Tak ja som si konecne tuto super vecicku spravil, funguje na prvy krat hned, ide mi cez lcdsmartie ale mam jeden problem vobec sa mi nedari vykreslit ekvalizer z winampu spravil som vsetko podla navodu

Kód: Vybrat vše

http://lcdsmartie.sourceforge.net/winampplugin.html
Ale nikdy mi nic nevypise len cisty display bez znakov ostane poradte mi :sad:
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“