Stránka 1 z 1
Jaký chladič na i7 920@4Ghz sc.1366
Napsal: sob 19. bře 2011, 17:07
od Sigtless
Ahoj všem potřeboval bych poradit jaký chladič koupit na tento procesor přetaktovaný na 4Ghz.
Momentálně mám tento
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000000HRO a teploty se pohybují okolo 55-60c v klidu.
Taky se ptám jestli se dá jeste více schladit toto CPU vzduchem nebo už si stejně výměnou nepolepším díky.
Ještě dodám že je potřeba aby se mi chladič vešel do skříně Coolermaster Cosmos S.Měřil jsem vzdálenost od desky k bočnici a je to nějakých 16,5 - 17 cm.V bočnici je ještě velký ventiolátor takže ten tam trochu zavazí a ubírá cca 3cm, ale ten lze odmontovat kdyby bylo nejhůř.
Díky všem za pomoc.
Re: Jaký chladič na i7 920@4Ghz sc.1366
Napsal: sob 19. bře 2011, 17:10
od Bez_n1ck
Dal bych Corsaira H60, jestli už je dostupnej, nebo H50. Taky po nich teď pokokuju. 46° idle na základnim taktu s ninjou se mi nikdy moc nelíbilo

Re: Jaký chladič na i7 920@4Ghz sc.1366
Napsal: ned 20. bře 2011, 17:27
od Sigtless
Bez_n1ck píše:Dal bych Corsaira H60, jestli už je dostupnej, nebo H50. Taky po nich teď pokokuju. 46° idle na základnim taktu s ninjou se mi nikdy moc nelíbilo

Díky za tip.Včera jsem pročítal různé rcenze a scháněl nejaké info o tomto chlazení konkrétně o Corsair H70 což je asi poslední model tohoto chlazení a vůbec s toho nejak moc moudrý.Recenze nemluví dost jasně pro toto chlazení ve srovnání s chladičem Noctua NH-D14 nepodává o moc lepší výsledky teda aspon co sem se dočetl.
Muže mi teda prosím někdo poradit co s těchto prozatím asi nejschůdnější dvou variant vybrat?
To vodní chlazení se mi docela líbí ale má to význam ve srovnání s výkonem té Noctui?
Re: Jaký chladič na i7 920@4Ghz sc.1366
Napsal: ned 20. bře 2011, 19:55
od Bez_n1ck
No bylo H50 pak H70 a teď je poslední - H60.
Na H60 jsem recenzi ještě nečet, ale H50 a H70 byly dost podobný výkonem (oboje cca jako špica vzduchový chlazení), ale H70 je mnohem hlučnější (potřebuje větší tlak z ventilátorů, protože má tlustší, ale řidší radiátor). H60 mi přišel jako rozumnej kompromis. Ta voda má výhodu v tom, že to teplo odvání do pryč, takže při OC se ty rozdíly začnou projevovat víc. Samozřejmě na pořádný vodní chlazení to nemá, ale to je cenově někde jinde.
Re: Jaký chladič na i7 920@4Ghz sc.1366
Napsal: úte 22. bře 2011, 15:05
od shelby_nr
Pri Corsair Hx0 musíš vymeniť fany, čiže sa to celé predraží.
Noctuu by som bral ak sa ti zmesti do case a nebude ti vadiť, že je veľká čo má za následok, že ak by si chcel osadiť ram do všetkých pozícií s vyšším chladičom tak by bol problém. Tiež ak chceš použiť chladič aj na ďalšie sockety, kedže Noctua má výborný support pričom u Corsairu je support otázny.
Re: Jaký chladič na i7 920@4Ghz sc.1366
Napsal: úte 22. bře 2011, 21:15
od Sigtless
Objednal sem toho Corsaira zitra to budu mít tak uvidíme snad to k něčemu bude.Větráky mam Noctua tak je tam šoupnu.