Stránka 1 z 1
nVidia GeForce 9300M G
Napsal: sob 19. bře 2011, 18:36
od Halfendos
Zdravím..
Potřevobal bych poradit.. Mám notebook
Asus F3SG-AS180C s grafickou kartou
nVidia GeForce 9300M G..
A na serveru mxm.borec.cz jsem se dočetl, že tahle grafika je zasuvná do MXM slotu..
Ale...
Když jsem se do notebooku podíval, sejmul jsem chladicí kryt, je tam malý chip nVidia na zakladní desce.. Takže to nechápu..
Mám teda integrovanou GK nebo ne?
Foto:
http://img808.imageshack.us/img808/2084/img0200ci.jpg (nVidia chip)
http://img17.imageshack.us/img17/8223/img0201qh.jpg (s chladícím krytem)
// Jde o to, že grafická karta nefunguje správně (chybí pixely, a jiné grafické chyby), tzn. pokud je integrovaná - asi výměna základní desky..
Re: nVidia GeForce 9300M G
Napsal: sob 19. bře 2011, 18:54
od D3VL3R
mám ji taky, je tam napevno. Čip se vám přehřívá= podtaktujte, já mám 45-50°C idle a 60-70 v zátěži.
Re: nVidia GeForce 9300M G
Napsal: sob 19. bře 2011, 20:16
od Halfendos
OK, všechno co jsem dosud napsal jsem smazal, protože jsem udělal z toho svůj závěr..
Rád bych podtaktoval grafiku (kdybych věděl jak na to), ale notebook rozběhnu jednou za sto pokusu, když se to náhodou povede.. Nejspíš..
Dříve tam byli Win Visty - při startovaní systému (loading) byly grafické chyby a po chvilce načítání se notebook restartoval..
Teď jsem tam dal Win XP, s tím že by mohla být chyba v systému.. Chvilku to jelo, stahuju si ovladače, žádná grafická chyba, vše jak má být.. A najednou bum a zase to samé..
Tzn. dát do servisu a nechat vyměnit základní desku? Nebo to narychlo nějak podtaktovat?
EDIT // pozn. grafická chyba je u loga při načítání Win, a taky při možnosti spustit stav nouze (spustit běžným způsobem nefunguje), ukazujou se červené teckované čáry - ale ve stavu nouze vše funguje normálně, žadná grafická chyba, všechno běží normálně..
Re: nVidia GeForce 9300M G
Napsal: ned 20. bře 2011, 16:42
od Baneshee
Je to vadnej cip z te slavne varky mobilnich nVidia G84 a G86. Podtaktovani tomu nepomuze. Je to na vymenu desky nebo aspon cipu. Desky jsou ale drahy jako prase, to se ti nevyplati. Jsou firmy co umi vymenit samotnej cip na desce, ale ani to nebude zrovna levna zalezitost.
Docasne vetsinou pomuze prohrati cipu horkovzdusnou pistoli, muze zabrat i nazhaveni fenem na maximalni teplotu, ale to tak mozna na par dnu.
Re: nVidia GeForce 9300M G
Napsal: ned 20. bře 2011, 17:19
od Halfendos
Mám pocit že grafika funguje bez problému, podíval jsem se do správce zařízení a jsou tam nějaké jiné chyby, které jsem zakázal a od té doby mi systém naběhne v pohodě, akorát mi už jednou crashnul, takže se teď bojím ho nějak přetěžovat...
http://i55.tinypic.com/23ktf83.jpg
http://oi56.tinypic.com/2py9bmx.jpg
Re: nVidia GeForce 9300M G
Napsal: úte 19. dub 2011, 23:49
od Hipo
Máš tam nainstalovány všechny ovladače těch zařízení pro Win XP ?
Re: nVidia GeForce 9300M G
Napsal: stř 20. dub 2011, 09:09
od Krteq
Nainstaluj ovladače co jsou na CD od desky (chipset, řadiče atd.).