Stránka 1 z 1

WD1002FAEX 1TB - Neroztoci se

Napsal: úte 17. kvě 2011, 16:56
od quicksilver
Zdravim muj tatka si pred pul rokem kupoval tento disk WD1002FAEX
a ma na nem docela dost osobnich dat o to je to horsi.Disk je zrejme kaput.
Pri startu malinko zahrabe ,jako kdyz se pohnou hlavicky ,ale tim konci.Dale se uz nic nedeje a bios zakladni desky ho nedetekuje. Jinak je v pohode v zaruce.Zkousel jsem ho zapojit i jinam a stejny vysledek a pritom mel v pc dobre chlazeni - 120x120 a 3cm mezeru mezi 500GB diskem.Diky za radu.

Re: WD1002FAEX 1TB - Neroztoci se

Napsal: úte 17. kvě 2011, 17:22
od ToxicTears
O chlazení ani tak nejde, ale o to jak kvalitně to bylo napájeno. Používám vyhrádně draží zdroje a mám všechny disky v pořádku i po pěti letech. Jinak pokud nejde ani na jiném PC tak je to špatný, ale existují záchranné střediska, kde ti to obnoví.

Re: WD1002FAEX 1TB - Neroztoci se

Napsal: úte 17. kvě 2011, 17:45
od Igoreso
máš dvě možnosti:
1 reklamace = novej HDD a data fuč
2 záchrana dat = některá ,možná všechny data zpět,ale žádná reklamace HDD

a teď jde o to jak moc ty data chceš zpět. Pokud si ochoten zaplatit několik tisíc za záchranu jsou na to specializované firmy. pokud ne,seš poučen a příště budeš zálohovat :)

Re: WD1002FAEX 1TB - Neroztoci se

Napsal: úte 17. kvě 2011, 18:04
od zombux
Al-Akbar píše:O chlazení ani tak nejde, ale o to jak kvalitně to bylo napájeno. Používám vyhrádně draží zdroje a mám všechny disky v pořádku i po pěti letech.
na tom nesejde, disky prostě umírají a kvalita zdroje na to má pramalý vliv.

Re: WD1002FAEX 1TB - Neroztoci se

Napsal: stř 18. kvě 2011, 07:02
od quicksilver
V pocitaci ma Seasonic SS-400ET-F3 400W.
Podle me kvalitni zdroj uz podle vyrobce.
To mel predtim taky sestavu PC kde mel 500GB disk a zdroj Eurocase a taky to do ted slape.
A kdyz se podivam na WD 1TB tak u CZC je 4% poruchovost.Tak nevim,jestli se nejedna o vadnou serii.
Ale je to mechanicka vec a jak uz nekdo uvedl.Disky casto umiraji.Kazdopadne se s nim o tom poradim jak to bude chtit resit.Jinak vam timto take dekuji za odpovedi.