The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od HEAD »

durod píše:prd vyplyva, GTX680 je ve Witcheru 2 rychlejsi o cca 15%

dle uzivatelu to jede na 1920/1080 kolem 30fps....

http://www.youtube.com/watch?v=BAakJU-m ... re=related
Na tom videu to vypada neskutecne. :)
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
T1ger
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2009

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od T1ger »

No nechcem podjebovat ale chlapik na tom videu akurat nahral na video gameplay z malymi lokaciami. Jeden v podzemi a nasledne tu malu cistinku s hrobkami a troma vojakmi. Ja som na 7970 skusal prave tu podla mna najnarocnejsiu etapu kde vystupite z baranidla z kralom a jeho vojakmi(prepacte presny nazov ma nenapada :) a utkate sa na hradbe s cca 30 npc. Tam ide fps k zemi. Priblizne 20-15, kde nasledne ked zlezete k baliste s tym, ze mate znicit vchod do veze. Tam mate asi 7-8 vojakov(+par v druhom kole). Tam je uz fps 30-40.
Zamerne spominam tieto veci, kedze podla mojho nazoru treba brat tie najnarocnejsie sceny ako zaklad. A preto je to podla mna na 7970 nehratelne. Hral som zo vsetkym na max s rozlisenim 1920x1200(s tym, ze druhy monitor bol tiez zapnuty na plochu). A vypnute som mal iba vertikalnu sinchronizaciu.
Grafika na defaulte. Pravdepodobne by pretaktovanie pomohlo ale kedze mam prvu ediciu od ASUSu tak nasledne zvysenie taktu by sposobilo hluk podobny satanovym konom :) Vetrak je hlucny az moc :P
Ale verim v to ze napriek tomu moze 680ka podavat vatsi vykon, aj ked nie markantny ale predsa. Samozrejme treba brat aj v uvahu ze chlapik to nahraval! To uz svadci o kvalite jeho PC. Ale bol by som zvedavi kolko fps ma v tej najnarocnejsej casti.
Btw Ubersampling je paradny ale single GPU vam plny zazitok nezaruci. Witcher 2 je ale aj bez Uber.. paradny a hodny zahrania.
Ale to je len moj nazor na vec.
CPU: i7 4820k@4.5Ghz, 24Gb (6x4Gb) DDR3 Ram(1333Mhz), GPU: 1080Gtx G1 Gaming Vram(default), MB: Asus Rampage IV Extreme, HDD:2xOCZ Agility 3 120Gb, + 2x3Tb Caviar SS: Sonar X2D Logitech Z-5500 5.1 Monitor: LG 34" - Freesync 21:9 +Samsung 24" Roccat Kone+ Logitech G11 Nostromo N52te
http://valid.x86.fr/nqz82b
http://www.3dmark.com/3dm/10921982?
http://www.3dmark.com/3dm/10929111?
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od durod »

HEAD píše:Na tom videu to vypada neskutecne. :)
Yes, sir, yes...


@T1ger, jasnacka, na sigle karte se neda rict o smooth gameplayu, mozna pristi generace GK hru daji s ubersamplingem
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od HEAD »

Ta enhanced edice by mela byt lip optimalizovana.
Zkusim to otestovat.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od HEAD »

Tak neni..
V tom zakladnim tabore na zacatku mam 25-35fps.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Vlastimil91
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2010
Bydliště: Krupka (Teplice v Čechách)
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od Vlastimil91 »

Prdlajs lepší optimalizace jede to pořád stejně néli ještě o 2fps hůř :)
CPU: Devil's Canyon i5 4690K 4,8GHz , GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G 1528MHz, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB 2400MHz CL11, MB: MSI Z97 GAMING 5, LAN: Killer E2200, SSD: Kingston 240GB HyperX Fury + 240GB HyperX Savage a 1,5TB HDD, 23" ASUS IPS, PSU: Seventeam ST-P0520PBA Cilense Modular 520W, Windows 10 Pro 64bit, LG V10, ROCCAT Kave XTD Digital 5.1
Nerboard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. črc 2006
Bydliště: Kosice

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od Nerboard »

Head pozri sa ci nemas zapnuty ubersampling. Mne to tiez zaplo a cudoval som sa preco to ide 2x horsie.
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od Kyselinka »

Ved prave o ubersamlingu sa tu bavia :-D
Nerboard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. črc 2006
Bydliště: Kosice

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od Nerboard »

Tak mne to ide s ubersamplingom rovnako ako pred EE. Bez uber 55-60 fps. S uber 20-25+-. Ziadny rozdiel zeby mala EE vacsiu narocnost som si nevsimol.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od durod »

Je postelovane hrani s gamepadem? V recenzich xbox verze psali, ze jiz nepreskakuje target a boj neni chaoticky, zda to opravili i pri PC verzi...Tyhle typy 3Dperson her, kde neni treba rychle mirit se mi pohodlneji hraje s xbox ovladacem s nohama na stole
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Nerboard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. črc 2006
Bydliště: Kosice

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od Nerboard »

Mne to mierenie islo v pohode uz pri vydani hry. :lol: Navyse si mozes target locknut tlacidlom ALT.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od durod »

ja pisu o gamepadu
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
marcelus
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2009

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od marcelus »

neviem cim to je ze mate tak nizke FPS ale ja som vypol AA v hre,dohodil FXAA injector s vlastnym nastavenim AA. V nvidia inspector som vynutil 16xAF, triple buffering a dal lock na 60 FPS (s tym mam plynulejsiu hru ako ked to necham na hru so zapnutym v_syncom). Jedine co som vypol je SSAO lebo hra mi je tak dost tmava a nejde mi velmi do oka :),ale v configu som dal dvojnasobny LOD takze sa to vyrovnalo vykonovo+ som si pridal velkost V RAM lebo tych max 600 MB co hra ponuka je na tu hru malo. Idem v 1080p s downsamplingom z 2560x1440 na single karte (GTX 570) v priemere na 35_40 FPS a bez downsamplingu od 45 do 60... Ziadne velke framedropy ani lagy som nezaznamenal.Jedine pri loadindoch v exterieroch ale to u inych zase riesi SSD disk ktory ja nemam. Inak je hra pekne plynula a v pohode hratelna. Zvlastne je ze ked neporobim tie zmeny o ktorych som pisal tak hra ide o dost horsie.
CPU/ i7 4770 3,9 Ghz, GPU/MSI GTX 1070 Gaming, RAM/Kingston 16 GB DDR3 2133 Mhz,Enermax Platimax 750 W, DELL U2515h 2560x1440, Win 7 64 bit
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od HEAD »

Nasel sem videorecenzi na gtx670 a hrajou tam nekolik minut witchera2 s ubersamplingem v 1920x1080 vse max.
Podle toho videa je to na gtx670 krasne hratelny i s ubersamplingem..
http://www.youtube.com/watch?v=Oc_c89LbQcQ
Witcher2 je od 24:30.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od HEAD »

Tak sem se konecne dostal k testovani witchera2 s gtx670 a mam problem.
Kdyz nastavim vse na max + ubersampling, tak mam sice avg kolem tech 35fps, ale hra se strasne seka/trha jakoby stuttering a jakoby to laguje..
Dela to i kdyz vypnu ubersampling a mam 60fps za kazdych okolnosti..
Cim to muze byt?
Ovladace pouzivam Fw 304.79

Edit tak pomohli nejnovejsi ovladace 306.02 beta
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od Riku »

Já se taky konečně dostal k witcherovi 2.

Mám přesně ten samý problém, ikdyž nastavím low detaily a mám stabilních 60fps tak se to neskutečně trhá :| nějaký řešení pro AMD karty???
PS5 | LG OLED CX55
marcelus
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2009

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od marcelus »

neviem ci pre AMD karty existuje nejaky FPS lock ale ak ano tak ho pouzi. Ono to v tej hre vyzera ze jej utekaju snimky aj mimo zapnuty v_sync a potom to robi problemy, ale ked dam v NVInsector lock na 60 FPS stuttering zmizne. Ked do toho este vynutim triple buffering tak mam uplne plynulu hru.Nie sice na 60 fps to by spom klamal ale ked FPS klesnu povedzme na nejakych 40 tak to v podstate ani neregistrujem. U inych hier ked klesnem pod 60 tak si idem vlasy vytrhat :D napriklad v Sleeping dogs. tam staci aj 57 FPS a hra sa seka.Skus nejaky soft pre ATI co umoznuje zamknut FPS.Nic ine ma neanpada. Este rucne v configu pomaha prepisat velkost V_ram lebo hra defaultne ponuka maximalne 600 MB a to je malo pri max. nastaveni.
CPU/ i7 4770 3,9 Ghz, GPU/MSI GTX 1070 Gaming, RAM/Kingston 16 GB DDR3 2133 Mhz,Enermax Platimax 750 W, DELL U2515h 2560x1440, Win 7 64 bit
Jds1cz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2012
Bydliště: Kladensko

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od Jds1cz »

Ahoj lidi tak sem si pořídil Cz premiovou edici.Orginál jsem nainstaloval zadal číslo a stáhlo mi to 12gb patchů.Po instalaci patchů jsem hru spustil a kupodivu fungovala ale,ale bez jakýhkoli popisku ve všech menu.Takže to nejde ovládat.Ty funkce tam jsou ale nejsou vidět.Tak jsem stáhl celou hru z GOG.com a funguje krásně.Tak se ptám jak je možné že to funguje a má cenu tam doinstalovávat patche které to chce doinstalovávat při spuštění?.Díky za odpovědi.
Něco jako počítač doma mám!!!!. :)1,2,3,4,5....
Svata_Oresky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2011
Bydliště: Břeclav

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od Svata_Oresky »

Jds1cz píše:Ahoj lidi tak sem si pořídil Cz premiovou edici.Orginál jsem nainstaloval zadal číslo a stáhlo mi to 12gb patchů.Po instalaci patchů jsem hru spustil a kupodivu fungovala ale,ale bez jakýhkoli popisku ve všech menu.Takže to nejde ovládat.Ty funkce tam jsou ale nejsou vidět.Tak jsem stáhl celou hru z GOG.com a funguje krásně.Tak se ptám jak je možné že to funguje a má cenu tam doinstalovávat patche které to chce doinstalovávat při spuštění?.Díky za odpovědi.
Tak já jsem to instaloval asi měsíc zpátky a instalovalo mi to asi 24 GB pathce a vše jede jak má. I bez pathců by to mělo jet, ale předpokládám, že již zmíněné pathce opravovali nějaké chyby.
CPU:AMD Ryzen 7 5800X3D + Be quiet! DARK ROCK PRO4 MB:ASUS ROG STRIX X570-F GAMING RAM:G.SKILL 32 GB DDR4 3600MHz CL16 TRIDENT Z GPU:ASUS DUAL GeForce RTX 4070 12 GB OC Zdroj:EVGA SuperNOVA G2 750W SDD:Samsung 870 EVO, M.2 250 GB + Samsung 860 EVO 1 TB HDD:WD -Blue EX 1 TB CASE:Phanteks Enthoo Primo Periferie: ASUS ROG STRIX Flare Cherry MX Red, CZ + Corsair Scimitar PRO RGB
Jds1cz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2012
Bydliště: Kladensko

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Příspěvek od Jds1cz »

To jsem si myslel že když je to orginál že mi to půjde taky a šeredně jsem se spletl.Po instalaci patchů o kterých jsem četl že opravují a přidávají bych čekal že to bude vpoho ale ne.Bál jsem se to stahovat odněkud aby nebyl problém,tak jsem pořídil origo a stejně jsem to musel stahovat celý znova aby to fungovalo.Po instalaci to nabídlo stažení asi 3 patchů to jsem potvrdila funguje jak má.Z toho mi vyplývá že kdybych nebil srab a stáhnul to z pirátů nebo odněkud rovnou, mohl jsem ušetřit a mohlo mi to fungovat rovnou a nemusel jsem nad tím strávit odpoledne.No nic hrál jsem 1ku a tohle vypadá skvěle doufám že to dohraju až do konce abych zas nemusel řešit nějaký chyby. :)
Něco jako počítač doma mám!!!!. :)1,2,3,4,5....
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“