Intel P67 reklamace

Patice LGA 1150, 1151, 1155, 1156 a 1167, 1200, 1366, 1700 a 2011 pro Intel Celeron, Pentium, Core i3, i5, i7 a z nich odvozené Xeony.

Moderátor: Eddward

halinek23
Nováček
Nováček
Registrován: 03. led 2011

Intel P67 reklamace

Příspěvek od halinek23 »

Zdarec, hoši potřeboval bych poradit. Mám ještě desku z vádné série s chipsety P67 a teď se mi začlo stávat, že se hra sekla a zněl takový ten zvuk zahlcení či co. Později se mi PC sekl úplně. Při restartu a zapnutí PC mi při POST psalo hlášku A disk read error occured. Po přepojení do jiného sata konektoru to zatím jede, ale chtěl jsem se ujistit jestli je to vážně problémem s chipsetem desky. V nejbližším týdnu se ji chystám jít vyměnit. Taky jsem se chtěl zeptat, zda-li je třeba přeinstalovat systém při změně desky. Díky moc za odpovědi.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od dexterav »

ak je to B2 proste si ju nechaj vymeniť :)
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od Atapi »

K instalaci systému... já nic takovýho dělat nemusel, jen snad ovladače od grafický karty (CF) a zvukovky (jinej čip) jsem musel dávat znova a to jsem ještě měnil desku za lehce odlišnej model (vlastně to samý, jen prej má mít lepší napájení, 2 USB porty navíc a prej že lepší odstup signálu od šumu, když to říkaj :twisted: ).
Někde píšou, že je lepší předtím odinstalovat ovladače na řadič pro HDD, ale já nic takovýho nedělal...
Obrázek
halinek23
Nováček
Nováček
Registrován: 03. led 2011

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od halinek23 »

No i přesto, že jsem disk přepojil na satu 6gb, tak se vyskytuje pořád to stejne :( i při koukání na film či poslouchání mp3, prostě místy takovy divný zvuk a seknutí jen na chvíli, ale časem třeba uplné zamrznutí a nutný restart po kterém to při POST píše A disk read error occured. Nevím, poraďte něco jak otestovat čím by to mohlo být.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od Atapi »

Asi ti umírá disk no, najdi si nějakou aplikaci co umí vypsat smart a hoď to sem.
Obrázek
halinek23
Nováček
Nováček
Registrován: 03. led 2011

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od halinek23 »

http://tinypic.com/r/v8hq1l/7 hd inspector
http://tinypic.com/r/15ogz20/7 hd tune

Vše se zdá ok, nevím, pořád doufám, že je to deskou . . . všechny komponenty jsou staré necelého půl roku.
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od Jeltík »

HD tune ten HDD vidí jako nemocňoučký, hoď jim tam do RMA na hlavu HDD i s deskou.
halinek23
Nováček
Nováček
Registrován: 03. led 2011

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od halinek23 »

Nic tak já zkusím hodit desku na reklamaci, zálohuju data a disk sformátuju. Nahodím win7 64bit a uvidíme. Zatím díky za rady.
Maddogg
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od Maddogg »

Tenhle error nemusí souviset přímo s diskem. Uplně první věc bych zkusil jiný sata kabel. Disk zkus připojit k jinému pc a projet ho celým hd tune long testem.
Mainboard Asus P7P68 CPU Intel I5 2500k@4.2ghz+Xigmatek Achilles RAM Kingston 2x4GB 1333Mhz GPU Asus r7 370 1100/6000Mhz HDD Samsung F1 500GB DVD-RAM Samsung Case&PSU Fractal Desing Define R2+ Enermax PRO82+ 385W
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od Michael24 »

Tenhle error mám na systémovém disku taky a jedu na tom už asi rok bez sebemenšího problému :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
halinek23
Nováček
Nováček
Registrován: 03. led 2011

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od halinek23 »

No hd tune testy jsem ho podrobil už svém PC a vše proběhlo v pořádku, rychlosti odpovídající, žádné vadné sektory . . . kontroloval jsem i jinými programy. Sata kabel jsem už také přehodil, ale žádná změna. Ono ten warning v hd tune asi nebude nic horkýho. Vypadá to asi na tu desku.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od Atapi »

No tak si jí nech vyměnit. :roll: Jen bych to tam teda přines jako výměnu vadný série a né reklamaci...
Obrázek
halinek23
Nováček
Nováček
Registrován: 03. led 2011

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od halinek23 »

No kámo, to jsem si taky myslel. A dnes jim píšu ať mi jeden kus zašlou na pobočku v Brně a ono výměna na počkání byla možna pouze do konce června. To nepotěší.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od Atapi »

Hmm, tak to je pech no, chce to jednat rychlejc... :roll:
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ten potencionální chipset problém (kterej jsem nikdy neviděl v praxi projevit se) dělá ty crc errory, ale na Sata 3 by se ti nikdy neděly + ve smartu máš write errory, ty tam absoluteně nemaj co dělat. Ala máš mrtvej disk, ne desku.

Pravděpodobně ti u něj selhává elektronika, má crc errory při komunikaci s řadičem a pak dojde i k write erroru ze kterýho se už nedovede dostat a sekne se, odpojí se a pak se ti logicky zhroutí i OS. Nech si dát novej disk, ten by ti měli vyměnit na místě.
halinek23
Nováček
Nováček
Registrován: 03. led 2011

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od halinek23 »

Jó, to zní docela logicky, tak díky moc za radu. Udělám jak říkáš.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od Krteq »

Omlouvám se že vytahuju tohohle kostlivce ze skříně, ale dnes se mi projevil bug SATA2 řadiče integrovaného v P67 B2 (GA-P67A-UD3P rev.1), všechny symptomy odpovídají (HDDs OK, SATA3 porty OK, jen přes SATA2 porty nic nejede) :(

Chci se zeptat jak je to s reklamačním řízením v tomhle případě, uznávají to jako vadu od výroby a mění kus za kus nebo jsou to standardní "obštrukce" s 30ti denní lhůtou?
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od Jeltík »

V TSbohemia mi vrátili prašule během 2 dnů, ale desku jsem měl celkově jen 4 dny :-)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Krteq píše:Omlouvám se že vytahuju tohohle kostlivce ze skříně, ale dnes se mi projevil bug SATA2 řadiče integrovaného v P67 B2 (GA-P67A-UD3P rev.1), všechny symptomy odpovídají (HDDs OK, SATA3 porty OK, jen přes SATA2 porty nic nejede) :(

Chci se zeptat jak je to s reklamačním řízením v tomhle případě, uznávají to jako vadu od výroby a mění kus za kus nebo jsou to standardní "obštrukce" s 30ti denní lhůtou?

Takhle, vadu ti uznaj určitě, o to se neboj, ale dnes už se nemění na počkání (respektive mohou jako u všeho, ale nemusí), protože ta lhůta na výměny těch desek už vypršela. To bohužel znamená, že když budou chtít... vyfásneš jinou "zatím funkční desku" a bude to... :(
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Intel P67 reklamace

Příspěvek od Hladis »

Sice lidi tvrdili ze ten bug se jen tak neprojevi ,ale myslim ze se projevuje a docela casto. Par odeslych desek B2 s vadou radice uz bylo a moje B2 ,taky zrovna nejlip nejela. V Recku se ty desky berou na RMA a mas na vyber ve stejny cene nahradu ci pokud vezmes drazsi a doplatis rozdil. V CZ nevim. Ono par modelu uz mizi z trhu a kus za kus na pockani neni mozny.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Socket H1 až H6, B a R (LGA 1150/1/5/6, 1200, 1366, 1700 a 2011)“