Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, novinky

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od Eddward »

doska/zdroj, asi v nicom inom to nebude... inak by to musela byt sialena zhoda okolnosti

inak
DOC_ZENITH píše:výtuh je tak tvrdej že nefunguje ani reset tlačítko na desce, musí se natvrdo vypnout, a v době výtuhu ani nejdou hodiny
normalne az mi zabehlo jak mi to smiene prislo tvoj popis :D
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Zdroj určitě ne, už na něm jely mnohem, náročnější sestavy (tahnul i doomsday machine), a je fuk jestli tam dam svou podvoltovanou 970tku nebo dvě 480tky do SLI, šance na výtuh je stále cca stejná.

A s tim nefunkčnim resetem si nedělam srandu, to že by nefungovalo reset tlačitko při vytuhlym OS to jsem zažil na pár MSI shitkách, ale u Asusu nikdy ne. Protože já si ani nemyslim že vytuhnul OS, ale southbridge. Tve to je nápad ještě jsem si nehrál s fgrekvencí a voltážema do SB. Zkusim.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od CageJ »

a co SSD/HDD?
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Icydead
Černá karta
Černá karta
Registrován: 25. lis 2013

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od Icydead »

DOC_ZENITH píše:A s tim nefunkčnim resetem si nedělam srandu, to že by nefungovalo reset tlačitko při vytuhlym OS to jsem zažil na pár MSI shitkách, ale u Asusu nikdy ne.
Mel jsem M6G, M7G a ted x99-A a na vsech se mi to delo pri nestabilnim OC. Ted naposled nekdy pred tejdnem kdyz jsem nahodil novej BIOS a novej MIE driver tak OC uncore zacalo bejt nestabilni a musel jsem pridat napeti. Nestabilita se projevila presne takovymto vytuhem bez funkcniho tlacitka reset.
as
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od Elkim »

DOC_ZENITH píše: A s tim nefunkčnim resetem si nedělam srandu, to že by nefungovalo reset tlačitko při vytuhlym OS to jsem zažil na pár MSI shitkách, ale u Asusu nikdy ne. Protože já si ani nemyslim že vytuhnul OS, ale southbridge. Tve to je nápad ještě jsem si nehrál s fgrekvencí a voltážema do SB. Zkusim.
U RE5 celkem klasika při OC. Reset nejde, ale retry button/safe boot jo.

Stalo se mi tu už xkrát, insta shutdowny jsou většinou malej input, případně blbej peak ve zdroji, ale to jsem neměl jak měřit.
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od Eddward »

DOC_ZENITH píše:Zdroj určitě ne, už na něm jely mnohem, náročnější sestavy (tahnul i doomsday machine), a je fuk jestli tam dam svou podvoltovanou 970tku nebo dvě 480tky do SLI, šance na výtuh je stále cca stejná.

A s tim nefunkčnim resetem si nedělam srandu, to že by nefungovalo reset tlačitko při vytuhlym OS to jsem zažil na pár MSI shitkách, ale u Asusu nikdy ne. Protože já si ani nemyslim že vytuhnul OS, ale southbridge. Tve to je nápad ještě jsem si nehrál s fgrekvencí a voltážema do SB. Zkusim.
jasne v pohode, to asi len kvoli cestine mi to prislo smiesne ked som si to precital, alebo neviem, nic v zlom fakt :D
prides na to, lepsieho ako Docenta tu nemame :)
na doske musi byt nejaka komplikacia, to je v podstate najtazsie debuggovatelny komponent
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od DOC_ZENITH »

CageJ píše:a co SSD/HDD?
Ne, určitě ne. Když se za chodu odpojí disk kde je OS či selže řadič, systém je chvíli tuhej (myš se stále hejbe) a pak se zhroutí do odpovídajícího BSOD, tohle je instant. Uvidim, od poslední změny jsem zatim stable.
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od kesi »

Poslušně hlásím, že jsem snížil rychlost RAM na 2133MHz (XMP profile 2). Měl jsem problém při spuštění Win10 on 2200MHz.
Tady čtu:
http://www.overclock.net/t/1558449/vari ... eviews/630
"Edit: It actually seems like broadwell's IMC doesn't really handle speeds over 2133mhz.."
:?
Alespoň tedy zkusím později ostřejší časování. I když mám pocit, že už jsem to zkoušel a s CL10 jsem asi nenabootoval... to je pro mě částečně zklamaní.
CPU jsem dal 1.33V a všude stabilní, ten problém byl zatím jen po restartu či spuštění PC.

Takže nejspíš RAM, nebo přesněji řečeno paměťový řadič CPU.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo něco takového jsem taky slyšel, 2200 nevim, protože mě to blbne jak už jsem psal dříve když použiju 100Mhz paměťovou děličku, má to pak problémy postovat, s 133 je o chlup vyšší výkon i 0 problémů s pamětí, tzn pro mě 2133, nad 2133 jsem vůbec nepostnul, i těch 2133 je pro mě ale dost vítězství protože jsou to cheapest 1600Mhz paměti. Stejnak ale, jediná hra kde to škálovalo s pamětí byl Fallout 4, ostatní co jsem zkoušel se vešly komplet do L4 a naměřil jsem 0 rozdíl mezi 1066Mhz a 2133Mhz.
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od kesi »

Hoj, tak já jsem při 2200 normálně jel právě, ale Win se mi jednou načetl nějak prapodivně. Takže jsem šel cestou snížení na 2133. Načetlo se jen okno s možností restartovat/vypnout. Jinak paměti po krátkém testu jely i na CL10-13-13-30... 1T a 2133 1.6V v poho, uvidím dál. ;-)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od DOC_ZENITH »

OK, tak už jsem stable, hrabal jsem se snad ve všem a nakonec se ukázalo že to byla obecná nestabilita NB v CPU. Jak L3 cache tak CPU byly lehce unstable. Tak lehce že prime, OCCT, a obecně testy nikdy nic neprokázaly a pád pří hraní nastal jen cca jednou za 2 dny konstant hraní což se strašně těžko lokalizuje.

Nakonec jsem ale zjistil, že mi padá (a nebo způsobí ten typickej total výtuh) můj avisynt SVP převaděč videa do vyšších FPS. A s jeho pomocí jsem to nakonec konečně odladil. U L3 cache stačilo zvednou voltáž z 1,25 na 1,275 a jádro už se mi zvedat nechtělo tak jsem šel o 100Mhz níže na 4,2Ghz při 1,375v a nyní rock stable. Benchmark a stress test stable bylo 1,35v, ale enkodér padal.
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od kesi »

Netroufám si tvrdit, že jsem rock stable, ale zatím mi stačí 1.33V on 4,2GHz. Nebyl problém ani na 1.25V, ale pro sichr jsem nastavil 1.33V

A nyní jsi OC RAM nad 2133 asi nevyzkoušel, co? Já vím, máš 1600 moduly, takže 2133 je super. :)

Edit: teď koukám, že mi vypadla číslice u napětí, jaké by možná stačilo na takt 4.2, pochopitelně ne 1.25V, ale 1.325V ;-)
Naposledy upravil(a) kesi dne ned 29. kvě 2016, 19:34, celkem upraveno 1 x.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne, ale jak jsem řikal, nad 2133 nepostnu, a 2133 je rock stable.
overclocking
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 20. říj 2009

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od overclocking »

Este vyskusaj encoding cez x265, vraj pouziva AVX instrukcie :)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Právě že AVX bylo stable, to že se všechny moderní testy šíbujou na AVX (ala max výtop) je právě to proč mi byly total k ničemu a bylo to v nich stable.
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od Eddward »

ono stale sa ukazuje ze 100% stabilitu vzdy a vsade vobec neni take lahke a samozrejme dosiahnut a uz vobec nie po nejakych syntetickych testoch... nakoniec to aj tak padne pocas beznej prevadzky...
u mna je to na 99.99% stabilne ked vydrzi minimalne 30 dni bez jedineho problemu... niekedy vsak ani to nepomohlo a uz som mal aj take ze pol roka v pohode, potom som nainstaloval novu hru ani 10 minut netrvalo kym to padlo do BSOD...
ono aj tu vidno ze Intel sakra vie co robi ked nastavuje relativne konzervativne stock frekvencie, hoci nie je vynimocne vytiahnut z cipu aj o 1Ghz viac...
odhliadnuc od vyssej spotreby tu 100% stabilitu 24/7 je tazke garantovat...
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohlento BSOD v ne full loadu je známá věc už od Sandyho, ale mě právě vykolejiolo to že tohle ten Broadwell vůbec nedělal, BSOD nebylo nikdy, byl to instant hard-freeze (někdy i blackscreen), při kterym se i zastavily sys hodiny eh... no nic, každopádně už to mam za sebou a vim kde byl problém.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od CageJ »

no a kde? pamate?
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Koukni o pár postů vejš, byla to kombinace lehké nestability L3 a jádra v non-AVX testech.
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Intel Haswell/Haswell refresh/Broadwell 2014 - infa, nov

Příspěvek od kesi »

Zkoušel jsem v biosu nebo XTU nastavit frekvenci eDRAM na 2000MHz, jen na zkoušku. Bohužel bez výsledku, XTU i HWiNFO ukazuje stále 1800MHz, takže Cinebench už jsem ani nezkoušel, na mé desce to změnit nejde.
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“