Stránka 1 z 3
Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 02:20
od paul3
Zdravim,potrebujem poradit ohladom noveho PC-chcem kupit AMD Phenom II X4 955 BE.Otazka znie, ci mi tento procesor nebude brzdit grafiku MSI GTX560-Ti OC? Myslim,ze urcite nie,ale chcem si byt isty. Dakujem
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 13:01
od X-COM
Měla by to být dobrá kombinace.
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 13:04
od DOC_ZENITH
Záleží na tom co hraješ. V CPU limited hrách jí bude brzdit poměrně citelně.
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 13:04
od alisan
V dané cenové relaci toho asi moc lepšího nevymyslíš. Tedy beru-li v potaz, že cena zamýšleného CPU a GK je rozumný strop, ve kterém se chceš pohybovat. Klidně jdi do toho.
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 13:07
od alisan
DOC_ZENITH ... v CPU limited hrách ano, ale pak má na výběr pouze z podstatně dražších CPU konkurence a pochybuju, že tazatel bude víc hrát právě takové hry, než ty jež limituje GK. Případně navrhni, jak v dané ceně zvolit lepší kombinaci s lepším poměrem cena/výkon. Univerzálně, ne pro hry limitované CPU.
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 13:09
od dexterav
pokiaľ kupuje iba CPU ťažko niečo lepšie inak v hrách by bola lepšia aj i3 resp by bola menšia brzda
btw ale nemyslím že by zase 560 bola také delo aby ju brzdila 955BE
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 13:19
od Michael24
Tak tak... Myslím si, že paul3 bude spokojený i s tím Phenomem...

Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 13:53
od paul3
Dakujem za odpovede,je mi jasne,ze Intel cpu su lepsie,ale momentalne mam cenovy limit tak akurat na X4 955 BE (kupujem totiz celu zostavu). Tento CPU mi bol inac dost odporucany,myslim,ze je dost dobry ale... moze mi niekto povedat,ktore su to tie CPU limited hry? Nemam vobec predstavu.
Mozno by bolo lepsie kupit Intel i3-2100...to asi nie.Samozrejme brzdenie grafiky je DOST zle... GTX560-Ti OC nie je sice az take delo,ale ma velmi slusny vykon a mne to momentalne v pohode staci,teda pokial pojde naplno... Dik
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 14:00
od X-COM
Flight Simulator X, F1 2011, Battlefield 3...
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 14:16
od Hladis
Vsechny MMO a strategicke hry a par vyjimek u FPS her a RPG jsou CPU limited. Pokud kupujes nove PC ,tak vzhledem na budoucnost bych zvolil Intel platformu a hned jak bude pozdeji mozne zmenit procesor na vyssi radu i5. Cenove Intel platforma s i3 vychazi stejne jako platforma AMD a vykonostne ve hrach je to nastejno. Bohuzel AM3+ nema moc do budoucna co nabidnout a upgrade procesoru se tam jevi jako problematicky.
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 14:27
od alisan
Neblázněte ... tazatel asi není honič každého snímku a pochybuju, že s AMD se dostane do limitu, který by výrazně poznal. Zvolený procesor je k dané grafice zcela vyhovující. Co se budoucího upgrade týká, no, to je budoucnost
Každopádně není PC jen o výkonu ve hrách. Asi by nebylo od věci tazateli pomoct poskládáním sestavy na Intelu a na AMD a říct mu, co kde skýtá nějaká omezení.
Paul3, pokud teprve sestavu zvažuješ, tedy jakou, dej svůj cenový limit a jestli tě tím neurazíme, můžeme ti něco psokládat a nabídnout. Nebo se s takovým dotazem přesuň do příslušné části fora.
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 14:30
od Hladis
V sekci Pocitacove sestavy si muze pocist a kdyztak pozadat se sestavou o pomoc. Je tam vcelku dost prikladu na sestavy od obou vyrobcu. Zde se ale resi pouze procesory.
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 14:32
od dexterav
teraz som dával dokopy PC z i5 2500K takže doska + cpu + ram asik 340E z alzy.sk phenomIIX4955BE + doska + ram niečo okolo 200e ram samozrejme 8GB
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 14:41
od paul3
Jasne,dakujem za ochotu

Osobne upgrade na AM3+ neplanujem... ale mohol by som ten X4 955 BE pretaktovat.
Co sa tyka celej zostavy,mam uz kupenu GTX560-Ti OC -tu som chcel ,a kupene su uz aj RAM,HDD a chladic CPU.Este zvazim ten Intel, jasne najlepsie by bolo kupit i5-2500k,ale to teraz nepojde.
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 14:43
od alisan
Tak to neřeš ... CPU je zcela OK k té grafice a to je nač ses ptal. A PC bude určitě dobré, nebudeš si trhat hlavu

Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 14:49
od Hladis
Ted nerozumim. Kupujes nove PC a neplanujes upgrade na AM3+ ? K tomu AMD prociku je dobre koupit desku s AM3+ socketem abys mel moznost upgradu do budoucna.
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 14:54
od X-COM
Hladis píše:Vsechny MMO a strategicke hry a par vyjimek u FPS her a RPG jsou CPU limited. Pokud kupujes nove PC ,tak vzhledem na budoucnost bych zvolil Intel platformu a hned jak bude pozdeji mozne zmenit procesor na vyssi radu i5. Cenove Intel platforma s i3 vychazi stejne jako platforma AMD a vykonostne ve hrach je to nastejno. Bohuzel AM3+ nema moc do budoucna co nabidnout a upgrade procesoru se tam jevi jako problematicky.
Jedna blbost vedle druhé.
Ani výkonnější grafické karty nejsou téměř nikde (ve FullHD rozlišení a vyšším) limitovány procesorem. Rozhodně se tedy nedá říct "všechny hry až na pár výjimek".
Co se týká budoucnosti AM3+, tak za měsíc přijdou 8jádrové Bulldozery a za rok tu budeme (pravděpodobně pořád pro AM3+) odhadem 12jádrové Piledrivery. Takže nevím jaký problematický upgrade... Bude to pro hry spíš hodně velký overkill.
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 15:04
od Hladis
X-COM
No nebudu takovou volovinu komentovat. Udela to doufam nekdo za me jelikoz na tohle nemam nervy. Kup si tedy GTX 470 a vys s C2, X4 nebo X6 a jdi si zahrat nejako z tech her....preju skvelej herni zazitek.
Asi ti nic nerika pripravovany socket FM2 znamenajici rychlou smrt pro AM3+ a Bulldozer ehm s vykonem horsim nez minula generace..... necham to bejt.
Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 15:11
od AllowedCry
a Bulldozer ehm s vykonem horsim nez minula generace..... necham to bejt.
samozřejmě že to máš plně podložené

Re: Nove cpu
Napsal: ned 25. zář 2011, 15:17
od alisan
A jsme v tom zase ... koukám, že BD ovládne i běžný dotaz na jiné CPU. Otázka zněla, zda X4 bude brzdit danou grafiku a jelikož není řečeno na jakých hrách, tak musíme vzít v úvahu pelmel a průměr. Nebude. Stačí. Paul3, nenech se tím odradit či rozhodit
