Stránka 1 z 1

OLYMPUS SZ-10 - dobra volba ?

Napsal: sob 24. pro 2011, 22:00
od Alfajk
dostal jsem tento fotak,aniz by se rodice nekde ptali,proste ho koupili jako hotovou vec a to se absolutne nevyznaj v technice,doted jsme meli starej fotak (18 let stary) kterej fotil jeste na kinofilm

chtel bych se zeptat,zda to nahodou nebyla spatna koupe a jestli to nejsou "vyhozeny penize",da se za ty penize poridit lepsi ? (necely 4000 kč)

samotny fotky jsem z nej jeste nevidel...ale hlavne se vubec nevyznam v digitalnich fotoaparatech

zajimalo by me,jakou kartu do nej mam koupit,udajne podporuje nejaky "Eye-Fi Card",co to vubec je ?
jaka je optimalni velikost karty? 8/16 nebo snad 32GB ? kolik zabira jedna fotka / minutovy video ?

Re: OLYMPUS SZ-10 - dobra volba ?

Napsal: ned 25. pro 2011, 08:13
od arach
je to takova hracka pro deti, na delsich ohniscich nepouzitelny

na 14mpix bych bral 16gb kartu, vejde se ti na to kolem 700 fotek

Re: OLYMPUS SZ-10 - dobra volba ?

Napsal: ned 25. pro 2011, 11:16
od Trinom
Já bych to zas až tak tragicky neviděl. Tady máš celý povídání (recenzi) - http://www.fotografovani.cz/art/hp_foto ... rzoom.html.
Data se ukládají na paměťové karty SD, SDHC, SDXC, k dispozici je i 59MB vnitřní paměť a přístroj nabízí také kompatibilitu s kartami typu Eye-Fi pro bezdrátový přenos dat s využitím technologie Wi-Fi.
Tady je ještě pár technických údajů - http://www.dpreview.com/products/olympu ... s/oly_sz10. Škoda jen, že jsem nikde neviděl zkušební fotky.

Re: OLYMPUS SZ-10 - dobra volba ?

Napsal: ned 25. pro 2011, 12:43
od Alfajk
zatim se me zda trosku neprakticky ovladani ale asi jde o zvyk,ma asi milion nastaveni ktery nikdy nepouziju a hlavne nejsou vubec vysvetleny v navodu (v navodu jsou jen 3 stranky,z toho jedna je licencni ujednani,jedna nabijeni a posledni zhruba vysvetlluje zakladni funkce tech 5 tlacitek co ma)

koupim teda 16GB klasickou kartu...SDHC nebo microSD s adapterem ? ctecku nemam ani na jednu,takze je to jedno :)

Re: OLYMPUS SZ-10 - dobra volba ?

Napsal: čtv 29. pro 2011, 00:09
od Trinom
kup si plnohodnotnou SDHC. Ty adaptéry zloběj.

Re: OLYMPUS SZ-10 - dobra volba ?

Napsal: pát 30. pro 2011, 16:31
od Alfajk
koupil jsem micro s adapterem...klasickou totiz v pripade potreby do mobilu nedam...zatim funguje bez problemu

Re: OLYMPUS SZ-10 - dobra volba ?

Napsal: pon 9. led 2012, 23:10
od Bajbic
No to máš těžký takhle říct, jestli to jsou vyhozený peníze nebo ne. Záleží to hodně na tom, co chceš fotit, co od focení čekáš a jaké jsou tvé finanční možnosti. Někdo si vystačí s foťákem za dvojku, někomu nestačí ani Canon 7D za dvacítku :) Zkus si o tom něco najít na netu, vždycky se to prostě odvíjí od toho, co do foťáku čekáš...

_________________
Too much Work? Outsourcing IT!