Stránka 1 z 1

Problém s ram.

Napsal: ned 25. pro 2011, 13:59
od Wanna
Zdravím Vás. K vánocům jsem si udělal radost a koupil jsem si nové ramky, k mím stávajícím(4GB), další 4GB. Tudiž dohromady 8. Systém mi ukazuju 8GB ram z toho 4GB použitelné. Četl jsem podobné prolémy lidí zde na foru( a že jich není málo.) a žádná zde uvedená rada nepomohla. Proto bych potřeboval poradit.

Mám 64bitový OS, core i5 socket 1156, MB Gigabyte GA-P55-UD3, bohužel nejnovější bios mám, novější není. V biosu nemám žádnou položku ram mapping(Omluva, nevim jak se to přesně píše) ani žádnou podobnou položku týkající se ram. V biosu mi to detekuju normálně 8GB ale ty 2 moduly jsou prostě zamklé. Moduly jsou v pořádku odskoušeno zvlášť, v msconfigu nastaveno 8GB ram. Zkusil jsem resetovat bios zda to nepomůže. Prostě už dál nevím co bych mohl zkusit. nebo čím by to mohlo být.

Jinak stávající ram jsou: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66935

Ty nové: http://www.alza.cz/kingston-4gb-kit-ddr ... 148094.htm

Předem děkuji za rady.

Re: Problém s ram.

Napsal: úte 27. pro 2011, 11:23
od izerS18
Nastavení RAM máš jak?
- Auto volba
- manuál volba
Předpokládám, že na AUTO volbu... takže bych šel do BIOS, nastavil časování na 9-9-9-27, frek na 1333MHz a napětí na 1.6v
Uvidíme, co to udělá.
Jak se dostat do rozšíření BIOSu víš? CTRL+F1? Pokud ne, udělej to a přemapování RAM bys měl najít